Sjajna Spačva stigla do pete pobjede u nizu

Spačva Vinkovci

Rukometaši Gorice nisu propustili priliku da pobjede Zamet i stignu na korak do  osvajanje prvog mjesta. Za to im, u dva preostala kola treba bod. Vinkovčani su pak, pobjedom u Umagu zadržali teoretske izglede za to, ali s obzirom na raspored, to će biti jako teško ostvariti.

Gorica je bez većeg napora upisala još jednu pobjedu i nastavila lijep niz. To je bio njihov peti susret bez poraza. Zamet je, kao i nedavno, u Vinkovce doputovao s dva vratara i  samo jednom zamjenom igrača. A s takvom rotacijom, nije imao što tražiti protiv razigranog i agresivnog domaćina. Prvo poluvrijeme su se još i dobro držali, jer su na poluvremenu imali sedam pogodaka zaostatka, 20:13. Gorica je drugi dio otvorila serijom 5:1 i od toga trenutka do kraja, smanjila tempo te dozirala svoje napore. Sredinom poluvremena, imali su deset razlike. Zamet se u jednom trenutku približio na minus sedam, a onda je uslijedila silovita završnica domaćina pa je konačnih 40:29, sasvim pristojan poraz za Riječane. Čak 18 obrana imali su domaći vratari: Stipe Purić 14, Mislav Turčić 4. S 11 pogodaka Lucian Bura bio je daleko najefikasniji u domaćim redovima. Tin Tomljanović je s deset pogodaka bio najprecizniji kod Zameta.

Važan susret igran je u Umagu. Domaćin je želio oproštaj od svoje dvorane uljepšati pobjedom, Vinkovčani su pak, nastojali kupiti kartu za mogući uspon na vrh ljestvice na kraju Lige za ostanak. Čvrste, agresivne obrane obilježile su prvi dio. Zabijalo se u serijama. Najprije su gosti napravili 0:3 i preuzeli vodstvo 3:5. Onda je stigao odgovor domaćina pa je prednost, doduše minimalna, otišla na njihovu stranu 6:5. Vinkovčani su imali još bolji sljedeći niz 0:4, i prednost 7:10. Umag je uzvratio na isti način pa poveo 11:10. Kraj je ipak, pripao gostima koji s tri pogotka zaredom zatvaraju prvo poluvrijeme i na predah nose dva pogotka razlike, 11:13. Premda su Umažani u 32. stigli do izjednačenja 13:13, ritam igre i postizanja pogodaka koji su nametnuli gosti u drugom dijelu, nisu mogli pratiti i desetak minuta prije kraja bilo je izvjesno da bodovi putuju u Slavoniju. Tada je naime, Spačva imala plus šest, 18:24. Gabriel Buvnić s devet pogodaka daleko najbolji u domaćim redovima. S 13 obrana Nikola Ćirović je jedan od najzaslužnijih za petu pobjedu u nizu Vinkovčana. Po šest pogodaka dali su Marko Vignjević, Marko Buntić i Matko Bolanča.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 8. KOLO
GORICA – ZAMET 40:29
UMAG – SPAČVA VINKOVCI 21:29