Sigurna pobjeda Osijeka u slavonskom derbiju

Rukometaši Osijeka i Đakova su odigrali međusobni susret u sklopu 17.kola 1.HRL Sjever za rukometaše, a vodeći Osijek se bolje snašao u ovom susretu te su osvojili nova 2 boda pobjedom 30:25 (15:15).

Jako dobro su Đakovčani otvorili ovaj susret u kojem su htjeli iznenaditi favorita na gostujućem terenu te su već nakon 10 minuta imali vodstvo 3:7, što je bio znak za uzbunu u osječkim redovima pa je trener Osijeka Dag Kovačević pozvao i minutu odmora da se redovi njegovih izabranika konsolidiraju. Tek u 15.minuti su Osječani uspjeli malo smiriti igru te su sa serijom 3:0 došli na zaostatak od samo jednog gola, a nakon pogotka Šimatića za 10:11 trener Đakova Domagoj Perlić je pozvao minutu odmora da smiri svoje rukometaše. Krajem prvog dijela Osijek dolazi u vodstvo, no na kraju prve dionice rezultat je bio 15:15. Drugi dio su puno bolje otvorili domaćini te vrlo brzo dolaze do vodstva od 2 gola razlike, a tokom cijelog drugog poluvremena razlika je samo rasla te je na kraju rezultat bio konačnih 30:25 u ovom vrlo zanimljivom susretu za gledatelje. Vrlo

Vrlo ravnomjerno su rukometaši Osijeka rasporedili svoje golove, no istaknuo se Mario Goluža sa 4 pogotka, a čak petorica Osječana su postigla po 3 gola. Kod Đakova vrlo raspoložen je bio Roko Mandarić sa 5 pogodaka, a pratio ga je Petar Jarčević sa 4 pogotka. U sljedećem kolu Osijek će na gostovanje kod Ivanića, a Đakovo na domaćem terenu dočekuje Maksimir Pastelu.