Šibenik i Dugopolje podijelili bodove u dalmatinskom derbiju

Za kraj osmog kola SuperSport Prve NL ostao je dalmatinski derbi Šibenika i Dugopolja, nakon što su oni remizirali, možemo konstatirati da je ovo iznimno raritetno kolo u kojem niti jedan domaćin nije pobijedio.

ŠIBENIK – DUGOPOLJE 1:1

Krenulo je vatreno na Šubićevcu, najprije su Funcuti dimnim bombama stvorili lijepu atmosferu, a na terenu su se igrači pobrinuli da i ta najvažnija kulisa bude prava. U četvrtoj minuti Ivan Božić je iznudio kazneni udarac, prilično lako je sudac pokazao na bijelu točku. Božić je zanemario nepisano nogometno pravilo, sam je izveo penal ali je sjajno reagirao Lukić na vratima Dugopolja i zaustavio taj pokušaj. Dvije minute kasnije novi okršaj ovog dvojca, Božić je dugom loptom izbačen u stopostotnu priliku, no ponovno sjajna reakcija gostujućeg vratara, još jednom ništa od pogotka. Razišao se dim koji su stvorili Funcuti a s njim se i razvodnila igra sve do 19. minute kada je ponovno u naslovnoj ulozi sjajni Lukić. Protivnik mu ovaj put nije bio Božić nego Torres, tukao je oko braniča u sami desni Lukićev kut, no sjajnom paradom golman Dugopolja skreće loptu u stativu, ona se odbija do Božića, no Lukić za svaki slučaj i na to stiže iako je kod tog drugog pokušaja označeno zaleđe. I kad sve to promašiš, naravno da primiš. Rodić se izborio za loptu, Zdunić pucao iz ne baš izgledne pozicije, lopta je zapela na jednom igraču Šibenika i pretvorila se u savršenu asistenciju za Ivana Šaranića koji s 3-4 metra na drugoj vratnici šalje loptu u mrežu za vodstvo gostiju. S obzirom da je Dugopolje najbolja obrana lige, bilo je jasno da Šibenik očekuje teška borba do kraja. U 40. minuti i prvi promašaj Božića, sve je sjajno napravio, sam se izborio za veliku šansu, no onda vjerojatno malo i frustriran obranama Lukića odapeo iz sve snage, lopta mu je prešla preko noge i otišla daleko od gola. U trećoj minuti sudačkog dodatka još jednom se trese okvir gostujućeg gola, kao iz topa je opalio Cvijanović, sada ni čudesni Lukić nije ništa mogao, no lopta na žalost po domaće odsjeda na gredi i odbija se natrag u polje.

U nastavku nešto sporiji ulazak Šibenika, 15ak minuta su ih gosti uspjeli umrtviti, a onda ponovno ozbiljan pritisak prema gostujućem golu, no sada ipak bez onih pravih, stopostotnih prilika. No, taj pritisak je donio puno gužvi u kaznenom prostoru pa je u 75. minuti Šibenik dobio još jednu priliku s bijele točke, ovaj put izvođač je Josip Majić, on Lukiću nije dao ni milimetar šansi, ljutito je zakucao loptu pod gredu za 1:1. Nije to pokolebalo goste, nastavili su se braniti, uspjeli su privesti utakmicu kraju bez većeg stresa pa su postali prvi drugoligaš koji je u ovoj sezoni sa Šubićevca otišao neporažen. Sada već možemo konstatirati da se Šibenik ispuhao, nakon poraza u Sesvetama pa ispadanja iz Kupa u Križevcima, stigao je i prvi krivi korak na domaćem terenu. Naravno da je Šibenik i dalje prvi kandidat za titulu i povratak u elitni razred hrvatskog nogometa, ali su sada svi protivnici svjesni da su ranjivi, neće biti “šetnje” do prve lige kako se činilo nakon prva četiri kola.

Igrač utakmice: Ivan Luka Lukić

– Odigrali smo našu najbolju utakmicu ove sezone, a nismo pobijedili. Nakon promašenog penala i još nekoliko odličnih šansi u prvom poluvremenu moramo biti zadovoljni ovim bodom. Dugopolje je preiskusna momčad sa predobrom kontrom da to ne bi iskoristila – izjava je Marija Carevića, trenera Šibenika.

– Zadovoljan sam, momci su pokazali da su karakterna ekipa. Penale ne bih komentirao dok sam ne pogledam na snimci, nema veze. Meni je važno da smo odigrali muški, da smo uzeli bod na mjestu gdje nitko još nije bio ni blizu bodu, mogli smo čak u nekim situacijama malo bolje reagirati i doći do drugog gola, ali ponavljam, jako sam zadovoljan – riječi su Davora Mladine, novog trenera Dugopolja.