Sesvete bolje od Cibalije na otvaranju 32. kola Prve NL

Vrlo uzbudljivo pretposljednje 32. kolo Prve nogometne lige otvoreno je jednom od utakmica u kojima su oba takmaca lišena svih briga te završnicu sezone odrađuju bez ikakvog imperativa.

SESVETE – CIBALIA 2:1

U tom rasterećenom ritmu su nekako i odigrali, čak je s obzirom na sve bilo iznenađujuće puno kartona. Desetkovana Cibalija koja je u Sesvete došla bez 6-7 prvotimaca morala se posvetiti defanzivi, no Sesvete to nisu koristile na pravi način. Dosta dinamičan nogomet, nekoliko dobrih situacija i vratarskih intervencija. Iako je i prije moglo doći do gola, do prve baš velike šanse došli su domaći tek u 42. minuti, a onda je Ivan Bjelivuk potpisao jedan od najvećih promašaja čitave sezone, ostao je potpuno sam na 5 metara po sredini gola, no umjesto Križanovićeve mreže nespretno je pogodio vanjski dio vratnice. I nakon toga Sesvete su imale jednu dobru situaciju, no i tu su promašili okvir gola pa se na odmor otišlo netaknutih mreža.

U nastavku jednako dobra utakmica, ali ovaj put i efikasna. Sjajno se krenuli domaći nogometaši na krilima Lovre Banovca i Matea Topića. U 60. minuti Banovec zabija na asist Topića, a tri minute kasnije mladić na posudbi iz Varaždina asistira kapetanu Mateu Topiću za drugi gol. To je razbudilo gost s Bosuta koji su se otvorili, nekoliko puta priprijetili ubačajima s lijeve strane, a tako su i došli do pogotka u 81. minuti, na jedan takav ubačaj Markovića izvrsno je reagirao Pejić i glavom smanjio na 2:1. Do kraja su mreže mirovale, a Cibalia je bila blizu poravnanja u 90. kada je Kuzminski odličnu tukao s 20ak metara, no vratar Sesveta Wai-Hon to ispod grede izbacuje u korner. Na kraju, zaslužena pobjeda Sesveta kojom je Racova momčad zacementirala četvrtu poziciju, dok gosti s obzirom na sve probleme s kadrom mogu biti zadovoljni igračkom prezentacijom.

Igrač utakmice: Mateo Topić

– Mislim da je ova današnja utakmica pokazala boljku koja nas muči tokom čitave sezone a to je realizacija s kojom se puno mučimo. I Cibalia je bila dobra, imali su svoje šanse preko kontri i polukontri, ali kad podvučem crtu pod svih 90 minuta mislim da smo zasluženo pobijedili. Danas smo predstavili još dva mlada igrača Džaltu i Bugariju, to je ono što me veseli. Ništa, čestitke svim mojim dečkima na pobjedi, a Cibaliji na fer i korektnoj partiji, idemo odraditi još tu posljednju tekmu pa na zasluženi odmor – izjava je Marija Raca, trenera Sesveta.

– Zanimljiva utakmica s dosta prilika s obje strane. Uz malo više prisebnosti u nekim situacijama, mogli smo na kraju i do boda – riječi su Siniše Sesara, trenera Cibalije.