Šesto kolo 3. ŽNL VPŽ Istok: Petarde Miholjca i Orešca!

Odigrana su oba susreta šestog kola 3. ŽNL VPŽ! Miholjac je u subotnjem dvoboju ponovno na pogon Gorana Kizivata svladao Slavonac iz Novaka 5:1,Orešac je na gostovanju u Meljanima slavio rezultatom 5:0, dok  je slobodna momčad ovo kolo bila NK Vaška!

Izvor : ŽNS Virovitičko-podravske županije

NK Miholjac iz Gornjeg Miholjca nakon domaćeg poraza 0:3 od Orešca imao se svojim navijačima priliku iskupiti u susretu šestog kola gdje su na domaćem terenu ugostili Slavonac iz Novaka koji je ušao u susret nakon 0:5 poraza od Vaške.

Miholjac je do nove pobjede ponovno došao predvođen Goranom Kizivatom koji je hat-trickom (18’47,53′) inkasirao put domaćina prema pobjedi dok su Dejan Tomić i autogol Totha kompletirali strijelce kod domaćina, dok je jedini pogodak u porazu Slavonca 1:5 djelo Ivana Mađarića u 72. minuti susreta.

NK Meljani koji su u prva četiri prvenstvena kola obilježili sva četiri poraza, u okviru šestog kola ugostili su Orešac koji je svoju drugu pobjedu obilježio prošli vikend slavljem u Gornjem Miholjcu sa 3:0.

Orešac je poveo već u prvoj minuti taktički izigranom akcijom koju je u pogodak pretvorio Roberto Lukinić koji je bio dvostruki strijelac za goste s po jednim pogotkom u svakom poluvremenu, dok su po jedan pogodak u prvom poluvremenu postigli Matej Nemet i  Nikola Ivanović. Domaćini su pocvrenili u 70. minuti susreta kada je igrač s brojem seda zbog preoštrog starta poslan ranije u svlačionicu. Konačnih 0:5 djelo je Filipa Kojadina u 81. minuti susreta.

Slobodna momčad ovo kola bila je NK Vaška koja je nakon svoja četiri odigrana susreta na učinku od tri prvenstvene pobjede i jednog poraza.