Šesto kolo 2.HRL Istok: Peto slavlje Županje i Borova, Osijek 2 i Valpovka remizirali!

U šestom kolu 2. HRL istok u muškoj konkurenciji, Županja je u najuvjerljivijoj pobjedi kola 41:21 došla do svog petog prvenstvenog slavlja, kao i Borovo koje je s plus sedam slavilo u Orahovici! U Osijeku bodove su u zanimljivom susretu podijelili Osijek 2 i Valpovka 26:26.

Županja je došla do svoje pete prvenstvene pobjede u susretu šestog kola kada su na domaćem parketu s visokih 41:21 svladali LiPu koja je s jednim bodom deseta momčad prvenstvene ljestvice. U jednosmjernom slavlju Županje najistaknutiji s devet pogodaka bio je Rafael Lovrić, dok je kod LiPe šest pogodaka postigao Ivan Macura.

Borovo je također u ovom kolu došlo do svog petog prvenstvenog slavlja svladavši u gostima Orahovicu rezultatom 28:35. Tomislav Rotim i Domagoj Kiš kod Orahovice su bili najefikasniji sa sedam pogodaka, dok su kod Borova po šest pogodaka postigli Ivan Skaramuca, Ivan Pinjuh i Tomas Edl. Borovo je ovom pobjedom jedna od dvije momčadi koje su izbile na vrh, dok je Orahovica pala na četvrto mjesto.

U utakmici u kojoj su gosti kontrolirali tijek susreta do pred sami kraj, bodove su u izvrsnom susretu na osječkom Zrinjevcu podijelili Osijek 2 i Valpovka. Do pred sami kraj susreta gosti su imali plus tri da bi sve prokockali u posljednje dvije minute, a u posljednjoj sekundi pogotkom Begovića Osijek 2 došao je do ukupno petog prvenstvenog boda, dok je Valpovka trenutno trećeplasirana s devet bodova. Patrik Begović zaokružio je susret s deset pogodaka, dok je kod Valpovke najefikasniji bio Josip Punda također s deset pogodaka.

Petrijevci su došli do svog trećeg ovosezonskog slavlja svladavši u gostima Slaviju s plus sedamnaest, ukupno 19:36. Gosti su od samog početka kontrolirali utakmicu, pa je već u desetoj minuti bilo 7:0, a prednost je do kraja narasla na konačnih plus 17. Luka Šamal prevodio je domaćine sa sedam pogodaka, dok je kod Petrijevaca isto toliko pogodaka postigao Dean Vuković.

Nova Gradiška BD Gruppe Austria došla je do svoje druge uzastopne, odnosno treće prvenstvene pobjede svladavši na gostovanju ekipu Broda 26:34.  Gosti su susret prelomili od osamnaeste minute do poluvremena kad je rezultat od 8:8 narastao na 9:16, nakon čega se Brod više nije uspio ozbiljnije vratiti u susret. Adam Liović postigao je devet pogodaka za Brod, koliko je skupio i kod Nove Gradiške Matej Orelj.