Sedmo kolo 2. ŽNL Beli Manastir: Slogi bodovi u nadoknadi, Šokadija na pogon Davida Balića do visoke pobjede!

Odigrano je svih sedam susreta vikend programa sedmog kola 2. ŽNL Beli Manastir! Sloga iz Gajića došla je do vrijedna tri boda pogotkom u sudačkoj nadoknadi u Kneževu, Šokadija je s čak 12:0 svladala posljednjeplasirani Ribar, Međimurec je nanio prvi poraz Poletu iz Karanca, a pobjede u ovom kolu obilježili su Bratstvo, Bilje i Jovan Lazić.

Nakon šest kola jedina momčad sa svih šest pobjeda uz impresivnu gol razliku 31:4 Polet iz Karanca gostovao je u Kozarcu kod NK Međimureca koji je prošli tjedan sigurno slavio na gostovanju u Kopačevu 2:5. Međimurec je nanio prvi poraz Poletu pogotcima u drugom poluvremenu nakon što je prvi poluvrijeme završeno bez pogodaka 0:0. Do ukupno pete prvenstvene pobjede domaćine su doveli Vedran Šekutor u 62. minuti i Dino Sklepić u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 2:0.

Drugoplasirani nakon šest kola Dinamo iz Baranjskog Petrovog Sela koji je u susret sedmog kola ušao neporažen uz učinak od četiri pobjede i dva neriješena ishoda putovao je na gostovanje u Batinu kod Napretka koji je u šest kola osvojio četiri boda minimalno svladavši Međimurec i gostujućim remijem u Kneževu kod NK Belja. U ovom kolu takmaci su podijelili bodove uz konačnih 1:1. Lenard Moric doveo je Dinamo u vodstvo u 59.minuti susreta, a kada se činilo da će gosti do punog plijena ukazao se Aleksandar Dragović i donio Batini vrijedan bod u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Jovan Lazić iz Bolmana nakon dvije uzastopne pobjede i remija prošli tjedan u Bilju u susret sedmog kola ušla je kao trećeplasirana momčad u susret s Mladosti iz Čeminca koja je u prvih šest kola obilježila učinak od tri pobjede, neriješenog ishoda te dva poraza. Nermin Živojević doveo je Bolman u vodstvo u 32. minuti susreta, da bi devet minuta kasnije Robert Zaboš vratio stvari na početak. Da se s tim rezultatom ne ode na odmor pobrinuo se nesretnim autogolom Brkić za novo vodstvo domaćina. Konačnih 3:1 postavio je Ivan Mesar u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena.

U zanimljivom susretu u Suzi domaći Columbus koji je u šest prvenstvenih susreta skupio deset prvenstvenih bodova dočekao je u sklopu sedmog kola HNK Bilje koji je u šest susreta svaki od ishoda obilježio po dva puta što mu je bilo dovoljno za osmo mjesto s isto toliko osvojenih bodova. Renato Fremec doveo je Bilje u vodstvo u 22. minuti susreta, da bi ta prednost narasla na 2:0 u 34. minuti susreta pogotkom Domagoja Nada. Tik prije kraja prvog poluvremena Dejan Molnar vraća nadu domaćinu, a ona je trajala sve do 75. minute kada Stjepan Vidović diže prednost Bilja na 1:3, a isti igrač postavio je i konačnih 1:4 u 90. minuti susreta.

Bratstvo iz Jagodnjaka obilježilo je petu pobjedu u susretu sedmog kola kada su na gostovanju u Petlovcu svladali istoimenog domaćina sa 1:3. Iako su domaćini došli u vodstvo putem Martina Dijanića u 38. minuti, već minutu kasnije gosti se vraćaju zgoditkom Dejana Nikolića i s 1:1 se odlazi na poluvrijeme. U drugom poluvremenu već u drugoj minuti gosti dolaze u prednost pogotkom Božidara Marijanca, a konačnih 1:3 postavio je Andelon Dedić u 76. minuti ogleda.

Belje iz Kneževa u susretu sedmog kola na svom terenu ugostio je nakon šest kola devetoplasiranu Slogu iz Gajića koja je u šest kola obilježila učinak od jedne pobjede, dva neriješena ishoda te tri poraza. Sloga je do vrijedne pobjede došla u posljednjim minutama susreta nakon velikog povratka od 2:0! Sergej Kuček i Dragan Grbić doveli su Belje u 2:0 vodstvo, no u drugom poluvremenu Matko Gujčić i Dorijan Tatai izjednačuju susret u Kneževu. A kada se već činilo da svakom ide po bod, Boban Savić u 94. minuti dovodi Slogu do vrijedna tri gostujuća boda.

Šokadija je u Duboševici došla do druge prvenstvene pobjede u srazu s Ribarom iz Kopačeva koji je iako s utakmicom manje, i dalje prikovan za dno tablice 2.ŽNL. Domaćin je došao do uvjerljive pobjede od 12:0, i to s čak osam pogodaka iznimno raspoloženog Davida Balića. Tri pogotka postigao je Dalibor Antolić, dok se jednom u strijelce upisao Aleksa Sapožničenko za nauvjerljiviju pobjedu sedmog kola 2. ŽNL!