Sedmo kolo 1.ŽNL VPŽ: 13 komada Mikleuša, sedmica Miljevaca, Čačinci i Lukač sigurni!

Sa šest nedjeljnih susreta kompletirano je sedmo kolo 1. ŽNL VPŽ! Mikleuš je s 13 pogodaka nadvisio Podravac iz Sopja, Mladost Čačinci i HNK Lukač nastavili su za nizom pobjeda slavivši 4:0 i 4:1, Dinamo Kapela Dvor sa 3:2 svladao je na domaćem terenu DOŠK iz Dolaca 3:2, dok je Mladost Miljevci sa 7:2 nadvisila Crnac! U jedinom neriješenom susretu bodove su podijelili Borova i Slavonija!

DINAMO KAPELA DVOR- DOŠK 3:2

Dinamo iz Kapela Dvora nakon prvog poraza u šestom kolu u susretu u Zdencima, imao se priliku vratiti pobjedama u srazu s NK DOŠK-om iz Dolaca koji je prošlo kolo poražen od Mladosti iz Čačinaca, a na kontu nakon šest odigranih kola imao je jednako toliko prvenstvenih bodova što im je u tom trenutku bilo dovoljno za deseto mjesto prvenstvene ljestvice. Slavko Jagarinac već je u prvoj minuti susreta doveo domaćine u vodstvo, da bi već u šestoj minuti Stjepan Rajnović povisio prednost Dinama na 2:0. U 22. minuti Jagarinac svojim drugim pogotkom povisuje prednost na 3:0, s kojom se odlazi i na odmor. Marijan Šalek sredinom drugog poluvremena smanjuje rezultat na 3:1, a Luka Zeman budi nadu gostima pogotkom za 3:2 u 84. minuti susreta, no do boda u Kapela Dvoru nisu stigli.Susret je obilovao opomenama tako da je DOŠK završio susret s devet igrača i tri opomenuta igrača, dok je kod Dinama javne opomene ukupno zaradilo pet igrača.

“Utakmicu otvaramo odlično zabijamo dva brza gola nakon sjajnih akcija i igramo disciplinirano. Držimo ritam utakmice do 30. minute utakmice i zabijamo još jedan gol, nakon toga padamo gosti prijete ali uspijevamo se obraniti. U drugom poluvremenu nastavljamo u lošem ritmu. Gosti zabijaju dva gola iz naših pogrešaka a utakmicu kako-tako privodimo kraju. Najbitnija su nova 3 boda i okrećemo se novoj utakmici! Gostima sretno u nastavku.”- NK Dinamo Kapela Dvor

-“Gubili smo već u desetoj minuti 0:2 , a prvo poluvrijeme s 0:3 te smo se vratili sa dva pogotka. Nakon toga dobijamo još i dva crvena kartona, par žutih ali na kraju nije bilo dovoljno za povratak.” –komentirali su nam iz NK DOŠK Dolci.

MLADOST ČAČINCI – REZOVAC 4:0

Mladost iz Čačinaca nakon trijumfa u Dolcima 0:3 nastavak pozitivne serije tražila je susretu s Rezovcem koji se proteklo kolo vratio pobjedama u srazu s Dinamom iz Četekovca gdje su slavili s uvjerljivih  6:1. Florian Rupčić bio je prvo ime susreta i već u 35. minuti slavio je hat-trick pogotcima u 5′, 32′ i 35′ minuti, dok je Ivan Mužar upotpunio rubriku strijelaca za ovaj susret postavivši ukupnih 4:0 za Čačinačku Mladost koja je ovom pobjedom trenutno na trećem mjestu prvenstvene ljestvice.

-“Otvorena i korektna utakmica od samog početka, jako dobar protivnik koji se došao nadigravati s nama. Na kraju pobjeda visokim rezultatom koji je mogao biti i još veći. Sretno gostima dalje u prvenstvu i čestitke mojim momcima na odlično odigranoj utakmici. Posebna zahvala vjernim navijačima na navijanju. “- trener Ivica Marjanović, NK Mladost Čačinci

-“Podbacili smo. Čestitamo domaćinu na zasluženoj pobjedi. “- komentirali su nam iz NK Rezovac.

DINAMO ČETEKOVAC – LUKAČ 05 1:4

Dinamo iz Četekovca nakon odličnog ulaska u sezonu prošlo kolo je visoko poražen te je pred svojom publikom tražio iskupljenje u susretu za zahuktalim Lukačem koji je nakon dva uvodna poraza obilježio sve četiri pobjede! Već u drugoj minuti gosti su došli u vodstvo putem Matea Nemčeca, da bi na 0:2 u 21. minuti povisio Antonio Babec. Marinko Jaklić šest minuta kasnije smanjuje na 1:2 i taj je rezultat stajao sve do 55. minute kada susret u mirnije vode uvode svojim pogotcima Ivan Egri i dvije minute kasnije svojim drugim pogotkom Nemčec za konačnih 1:4 za momčad Lukača koja je u impresivnom nizu od pet uzastopnih pobjeda!

-“Prije svega čestitam gostima na više nego zasluženoj pobjedi mi malo oslabljeni danas ali ne bi nam danas pomoglo ni da smo bili kompletni gosti su nas u potpunosti nadigrali ekipa za sam vrh ljestvice. Mi idemo skupiti glave u nedjelju nas opet čeka ekipa iz samog vrha Mladost iz Čačinaca.”- trener Ivica Dorinka, NK Dinamo Četekovac

BOROVA – SLAVONIJA 2:2

Devetoplasirana nakon šest kola NK Borova koja je u susret sedmog kola ušla s učinkom od dvije pobjede, dva neriješena ishoda i dva poraza ugostila je Slavoniju iz Sladojevaca koja je u šest prvenstvenih kola četiri boda osvojila u pobjedi nad Mladosti iz Čačinaca i remijem u gostima kod Dinama iz Kapela Dvora. Ivan Jugović doveo je Borovu u vodstvo u 21. minuti susreta da bi do poluvremena Tin Vencl izjednačio susret na 1:1. Mihael Boroša vraća prednost na stranu domaćina u 61. minuti, no ta je prednost trajala samo do 75. minute kada konačnih 2:2 postavlja Mihael Matovina.

“-Ravnopravna utakmica koja završava remijem što je i najpoštenije. Strijelci za našu ekipu Jugović i Boroša. Čestitke ekipi Slavonije iz Sladojevaca na fer i korektnoj bori i želimo im svu sreću u nastavku prvenstva.”- trener Mile Grdić, NK Borova

“-Odlazimo kući nezadovoljni bodom jer nismo uspjeli potpunosti okrenuti utakmicu nakon dva povrata iz rezultatskog minusa. Gostima čestitamo na gostoprimstvu te fer utakmici i želimo sreću u prvenstvu i što brži oporavak od brojnih ozljeda.-“ stožer NK Slavonija Sladojevci

MLADOST MILJEVCI – CRNAC 7:2

U susretu momčadi donjeg dijela prvoligaškog poretka u nedjelju su se sastali trinaestoplasirana NK Mladost iz Miljevaca i  dvanaestoplasirani NK Crnac. Oba takmaca u ovaj su dvoboj ušla s tri boda na kontu, ali je momčad Crnca bila bolje plasirana zbog bolje gol razlike. Na krilima četiri pogotka Ivana Kolembusa (2′, 43′, 55′ i 80′) Mladost je došla do svoje druge prvenstvene pobjede 7:2 u kojoj su se još za domaćine po dva puta u strijelce upisao Danijel Zebec i jednom Mislav Jagnjić. Za goste u posljednjih pet minuta susreta pogotke su postigli Tilen Marič i Zvonimir Kovačić.

MIKLEUŠ – PODRAVAC 13:0

Nakon šest kola sedmoplasirani Mikleuš u sklopu sedmog kola nadvisio je Podravac iz Sopja rezultatom 13:0 te se ovom pobjedom probio na šesto mjesto prvenstvene ljestvice! Mikleušu je ovo ukupno četvrto slavlje u sedam susreta, dok su gosti iz Sopja i dalje na dnu prvenstvene ljestvice bez osvojenih bodova. U najuvjerljivijoj pobjedi kola domaćini su čak 13 puta natjerali Podravac da vadi loptu iz mreže. Domaćine je s tri pogotka predvodio Darko Kokoška, dva je nadodao Leon Kokoška, dok su se po jednom u strijelce kod domaćina redom upisivali Filip Mrva, Josip Birčić, Josip Jančić, Krešimir Crvenka, Ivan Ivčić, Renato Škulj, Danko Šimunić i Ivo Dujmić.