Savršena pobjeda Zvonimira, Podcrkavlje pobjednički protiv oslabljene Sloge, Croatia bolja od Mladosti

Odigrane su utakmice subotnjeg programa 23. kola 1. ŽNL BPŽ, a u njima se moglo vidjeti svašta. U derbiju kola Zvonimir odnosi bodove, Slaven i Batrina nastavljaju borbu za vrh, a Croatia na domaćem terenu vrijedno uzima bodove.

NK PODCRKAVLJE 2:1 NK SLOGA VRPOLJE

U odličnom susretu Podcrkavlje je na domaćem terenu preokretom svladalo oslabljenu Slogu 2:1 (0:1).

Jako dobro su gosti iz Vrpolja krenuli u susret te su vrlo rano poveli. Strijelac u 8. minuti je bio odlični Antonio Đurasović, a s minimalnim vodstvom gostiju se otišlo na predah. U nastavku domaćini ipak dolaze do preokreta. Prvo su izjednačili preko Mislava Šarića u 54. minuti, a konačnih 2:1 i kasnu pobjedu Podcrkavlju donosi Alen Rajković u 90. minuti.

Bez 5 standardnih igrača smo došli u Podcrkavlje, poveli, dobro parirali domaćinu i nažalost promašaji i neopreznost u zadnjim trenutcima utakmice su nas koštali bodova. Neriješeni ishod je bio najrealniji, ali poklonili smo domaćinu sva tri.
Suđenje korektno. –
trener Sloge, Hrvoje Piplica.

NK ZVONIMIR 4:1 NK POSAVINA

Veliki derbi se igrao u Donjoj Vrbi, a nakon preokreta domaći Zvonimir slavi pobjedu 4:1 (3:1) nad Posavinom.

Vrlo rano su gosti uspjeli povesti na ŠRC Šimo Odobašić, već u 2. minuti strijelac za 0:1 bio je Pavle Kitanović. Vrlo brzo su se domaćini pribrali te su u 17. minuti izjednačili preko Marina Buzova. U 33. minuti Marin Marijić dovodi Zvonimir u vodstvo, a na 3:1 povisuje Ivan Marić 2 minute poslije. U drugom dijelu domaćini su samo potvrdili pobjedu te su pogotkom Marka Družića u 50. minuti osvojili jako vrijedne bodove u borbi za vrh ljestvice na kraju sezone.

NK CROATIA TISOVAC 4:2 HNK MLADOST CERNIK

U dvoboju prepunom uzbuđenja, domaća Croatia je svladala Mladost 4:2 (2:1) nakon 90 odličnih minuta.

Uporna Mladost se dvaput uspjela vratiti u ovom susretu, no ipak domaćini slave pobjedu. Povela je Croatia u 11. minuti pogotkom Domagoja Starčevića. Već 2 minute potom vraća se Mladost u dvoboj pogotkom Vinka Mikanovića. Odlično reagiraju domaćini na izjednačenje te u 16. minuti dolaze u vodstvo preko Darija Starčevića. U drugom dijelu se u posljednjih 20-ak minuta gledao spektakularan nogomet na stadionu Stjepana Posavčevića. Na 2:2 je u 73. minuti svojim drugim pogotkom izjednačio Mikanović, a do kraja Croatia ipak uzima 3 boda. Prvo je Stjepan Šimunović u 78. minuti zabio za novo vodstvo, a konačnih 4:2 svojim drugim pogotkom postavlja Domagoj Starčević u 84. minuti.

NK SLAVONAC (G/D) 0:2 NK SLAVEN LJUPINA

Vrlo lijepu, ali i vrijednu pobjedu ostvario je Slaven na gostovanju kod Slavonca, bilo je 0:” (0:2) za goste.

Odlično prvo poluvrijeme bilo je dovoljno da Slaven odnese bodove sa Slučinca. Poveli su gostujući nogometaši u 12. minuti, kada je Josip Zeko zabio za 0:1. Kad se već trebalo otići na predah ukazao se Josip Horvatović te je u sudačkoj nadoknadi zabio za 0:2. U drugom dijelu oko 150 gledatelja je vidjelo još nekoliko prilika, ali mreže su mirovale te tako Slaven nastavlja borbu s Batrinom i Psunjem za vrh ljestvice.

NK SLAVIJA 2:4 NK BATRINA

Nije Batrina dozvolila približavanje Slavena na tablici te su na gostovanju u Starom Petrovom Selu slavili 2:4 (0:2).

Povela je gostujuća momčad u 25. minuti, kada je precizan s bijele točke bio Tomislav Renka. Samo 5 minuta poslije već je bilo 0:2, a strijelac je bio Ivan Benković. U drugom dijelu je Batrina samo potvrdila svoju pobjedu. Prvo je Benković zabio svoj drugi pogodak u 62. minuti, a samo minutu poslije Luka Bogdanović zabija i četvrti gol za Batrinu. Pribrali su se malo domaćini nakon toga te su uspjeli zabiti dva pogotka. Prvo je u 77. minuti Tomislav Šimunović zabio za 1:4, a konačnih 2:4 postavlja Matej Župan u 88. minuti dvoboja.

Čestitam ekipi iz Batrine na zasluženoj pobjedi. U fer i korektnoj utakmici gosti su iskoristili sve poklonjeno, a danas smo bili vrlo darežljivi. –trener Slavije, Željko Bakunić.