Satnici titula i “osmica” Omladinca u posljednjem atraktivnom kolu

Proteklog vikenda odigrano je i posljednje, 14. kolo 2.ŽNL Valpovo-Donji Miholjac. Napadači su bili itekako raspucani i pripremili su pravu golijadu. Činjenica da je u osam susreta postignuto čak 43 pogotka, navijačima može biti itekako žao što nastupa zimska stanka. Sve u svemu, vrh tablice se nije mijenjao, tako da se ekipa Satnice okrunila jesenskom titulom. Drugoplasirani Omladinac polusezonu je zaključio “osmicom”, čak pet pogodaka postigao je Luka Rimac i pušu, dok su za vratom Satničanima, jer uz tri boda zaostatka ima i utakmicu manje.

Ekipa Satnice završila je jesenski dio na tronu, a u posljednjem kolu svladali su momčad Podravca (PM) na svom terenu s 2:1. Iako su gosti došli sa svega  dvanaest igrača, pružili su dobar otpor lideru. Čak su i poveli pogotkom Matokovića, sredinom prvog dijela. Ipak, kvaliteta domaćina nije bila upitna i već su do predaha došli do izjednačenja. Iskusni Ivan Tomas pogađao je oba puta. U svakom poluvremenu po jedan pogodak i još jednom je pokazao mlađim kolegama kako i u šestom desetljeću igra na visokoj razini. U 36. minuti zabija za izjednačenje, da bi u 75. minuti donio preokret i važnu pobjedu za potvrdu prvog mjesta.

Drugoplasirani Omladinac iz Petrijevaca je više nego uvjerljivo zaključio prvi dio sezone. Na svom terenu ugostili su NK Hrvatski Sokol, te ih ispratili sa čak osam pogodaka u mreži. Po četiri puta u svakom poluvremenu su tresli mrežu gostiju iz Bocanjevaca. Čak pet pogodaka postigao je Luka Rimac, dok su se po jednom upisivali u strijelce Domović,  Novak i Ibrahimpašić.

Osam pogodaka je zabio i Graničar u Šljivoševcima pridošloj BSK Termiji. Iako su obje ekipe imale vrlo kratke klupe, ipak su pružili dobru partiju. Zanimljivo da je ovo domaćinu bila tek druga ovosezonska pobjeda i zasigurno su se na najbolji mogući način oprostili od svojih navijača. Furiozno su krenuli Šljivoševčani i već u 5. minuti imali dva pogotka prednosti. Do predaha su “uvalili” još dva, a u nastavku krenuli u istom tonu. Matej Kovačević se okrunio hattrickom, dok je Toni Kovačević upisao dva pogotka. Još su zabijali Briševac, Radočaj i Boduljak, dok je počasni pogodak za Bizovčane postigao Novoselić.

Ništa manje zanimljivo nije bilo u Lacićima, gdje su se sastali domaća Viktorija i Drava iz Narda. Dinamičan susret, prepun prilika i pogodaka završen je rezultatom 5:4 u korist domaćih. Viktorija je držala konce igre i pet puta vodila. Nisu se ni Nardani predavali, dapače, svojim nadigravanje četiri puta su stizali vodstvo domaćih, no za peti pogodak nije bilo ni sreće ni snage. Prvo ime susreta Matko Zaspan, započeo je golijadu i do kraja susreta upisao ukupno tri pogotka. Još dva pogotka Lacićanima pridodali su kapetan Mihael Zaspan i Mrganić. U gostujućim redovima najraspoloženiji je bio iskusni Ivan Skelac s dva pogotka, dok su se još Val i Vuk upisivali u strijelce.

Pogotka nije nedostajalo ni u Ivanovcima, gdje je domaća Dubrava prekinula seriju bez pobjede nadvisivši NK Podravac iz Bistrinaca. Već nakon pola sata igre, domaćin je imao visoku prednost od tri pogotka. Bibić, Đurakić i Lončarić su bili strijelci, no do predaha gosti uspjevaju smanjiti rezultat pogotkom Golića. Drugi dio gost prijeti i nagrada stiže pogotkom iskusnog Vuke. Samo par minuta kasnije Đurakić svojim drugim pogotkom udvostručava vodstvo i privodi utakmicu sigurnim završetkom. Na tren su se gosti ponadali kada je i Vuka zabio svoj drugi pogodak, no više nije bilo vremena i domaći upisuju novu pobjedu, 4:3.

U vrlo žustroj i nervoznoj atmosferi završen je dvoboj u Cretu, gdje je domaći Hajdin ugostio samatovačku Slogu 1958. Već u prvih 30 minuta domaći su došli do sigurnog vodstva od 2:0 preko D. Kozine i A. Vinceka i do kraja susreta održali rezultatsku inicijativu. Utakmica je obilježila osam žutih kartona i nekoliko grubih startova, no na poslijetku privedena je mirnoj završnici.

Sličan scenarij kao i u Cretu, zbio se u Rakitovici gdje je Sokol ugostio Mladost iz Črnkovaca. Utakmica puna tenzija, kartona i nepotrebnih prekršaja rezultirala je pobjedom gosta. Po jedan pogodak u svom poluvremenu bio je i više nego dovoljan za nova tri boda prema vrhu. Domaćin je pak upisao novi poraz i sve je bliži začelju. Kunić i Jelić autori su pogodaka za Mladostaše u pobjedi 0:2.

Zelčin se na svom terenu iskupio za prošlotjedni poraz i upisao nove bodove u lovu na Omladinac i Satnicu. Ugostili su ekipu Beničanaca koji su pristigli sa svega 11 igrača, no to ih nije spriječilo da se nametnu vrlo dobrom domaćinu. Kapetan Davidović je doveo svoju ekipu u vodstvo sredinom prvog dijela, no nakon jednog sata igre nažalost je morao napustiti teren zbog ozljeda. Posljednju trećinu utakmice su gosti odigrali s igračem manje, a u sam smiraj utakmice taj nedostatak je rezultirao dvama pogodaka domaćina. Najprije je Gradinjan pogodio za izjednačenje, a nakon tog pogotka, gosti ostaju bez još dva igrača zbog protesta prema sucima. Igrala se 88.minuta kada je domaći kapetan Magić postigao pobjednički pogodak i ostavio sve bodove u Zelčinu.