Satnica ne posustaje, Zelčin neokrznut u Črnkovcima

Proteklog vikenda odigrano je 11.kolo 2.ŽNL NS Valpovo-Donji Miholjac. Vodeći klubovi ne posustaju s pobjedama, a sama činjenica kakva je ‘gužva’ u vrhu, govori da je praktički prva šestorka u samo 5 bodova  razlike.

NK SATNICA – NK GRANIČAR (Š) 8:1

Satnica nastavlja svom pohod prema tituli jesenskog prvaka. Na domaćem terenu svladali su Graničar iz Šljivoševaca s visokih 8:1. Visok rezultat, no činjenica je da su gosti došli sa svega 8 igrača na ovaj susret. Pohvalno za njih što su odigrali cijeli susret, bez predaje, ali i to da su u takvom sastavu uspjeli i postići počasni pogodak. Jasno je bilo od samog početka da ovo neće biti ravnopravno borba s obzirom na broj ljudi u terenu, ipak utakmica je odigrana cijela i lider prvenstva upisuje još jednu pobjedu u nizu. Imali su domaći već 5:1 u prvom dijelu uz pregršt prilika. Drugi dio su ipak smanjili malo gas, vjerojatno i zbog poštivanja protivnika. Izdvojili bi po dva pogotka Mihaela Doljanca i Andreja Suvaljka.

NK MLADOST (Č) – NK ZELČIN 0:4

Utakmica u Črnkovcima je slovila kao jedan od derbija gornjeg doma, no gosti iz Zelčina su ipak pokazali trenutnu kvalitetu i s vrlo važna tri boda se vratili s neugodnog gostovanja. Nervoza je bila u zraku čitav susretu. Glavni sudac je dodijelio čak devet žutih kartona, a s obzirom na visoku pobjedu, čak sedam je požutjelih iz redova Zelčina. U dva brza navrata svladali su “zeleni” domaću obranu. Očito su imali dobar plan koji im je uspio, a zanimljivo da su po dva pogotka postigli u svakom poluvremenu, dva strijelca u par minuta razmaka. Ivan Magić je ohladio domaće već u 5. i 8.minuti s brzim pogotcima. Do predaha su se primirili, a onda sličan scenarij, ali u drugoj ulozi.  Benjamin Pešut u 55. i 60.minuti kopira svog kolegu i postavlja točku na “i”.

NK VIKTORIJA (L) – ŠNK SOKOL (R) 4:3

NK Viktorija je našla žrtvu za izlaz serije loših rezultata. Na svom terenu ugostili su ekipu ŠNK Sokola, te ih svladali su 4:3. Na ruku im je išlo što su Rakitovčani najlošija ekipa u gostima, no ipak nije išlo sve tako glatko. Poveli su gosti s bijele točke u ranoj fazi susreta, no primirili su se Lacićani vrlo brzo i do poluvremena su imali dva gola prednosti. U drugom dijelu su se smirile strasti, ali i napadači. A onda je slijedila infarktna završnica. U 85.minuti Slaven Mrganić postiže svoj drugi pogodak  na susretu i smiješila se visoka pobjeda. Bio je to pogodak na 4:1. No, u samo dvije minute gosti uspjevaju postići dva pogotka i bili su na korak do izjednačenja. Ipak, nije više bilo vremena ni snage, te su tako sva tri boda ostala u Lacićima.

NK DRAVA (N) – NK BOČKINCI 2:1

NK Drava je u Nardu dočekala ekipa Bočkinaca i u preokretu ih svladala 2:1. Poveli su gosti u samoj završnici prvog dijela. Domaćin je vrebao svoje prilike, a onda u samo dvije minute je prebacio rezultat u svoju korist. Ivan Skelac i Matija Abramić u 72., odnosno 74. minuti postiže pogotke vrijedne nove pobjede. Drava se s nova tri boda izborila do pete pozicije, iskoristivši tako kiks Črnkovčana.

NK PODRAVAC (PM) – NK DUBRAVA (I) 3:1

Podravac je na svom terenu nesavladiv, bila je to njihova šesta pobjeda u isto toliko susreta. U goste im je došao NK Dubrava i u konačnici rezultat prikazuje kao olako pobjedu domaćina, no nije baš sve tako teklo glatko. Do 70. minute su mreže mirovale. Prilika je bilo, no dobro su gosti parirali favoriziranom Podravcu. A tad tek slijedi šok po Moslavčane. Poveli su gosti preko Đurakića, no na svu sreću po domaće, imali su hladnu glavu i u samo par minuta odgovorili Ivanovčanima. Moris Schwerer nakon samo tri minute vraća rezultat na početak, da bi u završnici s dva pogotka Mateja Pavina pokazali tko je gazda u svom dvorištu.

NK PODRAVAC (B) – NK HAJDIN 3:1

Drugi napad lige, NK Podravac je Bistrincima svladao ekipa Hajdina iz Creta. Utakmicu je obilježio hattrick Marka Magušića za “žuto-crne” koji su praktički već u prvom napadu bili u vodstvu. Štoviše, igrala se šesta minuta kada je domaća “šestica” i drugi put zatresla mrežu gostiju. Početkom drugog dijela, zaprijetili su i gosti, te tako smanjili rezultat. No, u 75.minuta najbolji pojedinac susreta Magušić zabija za konačnih 3:1.

NK BENIČANCI – NK BSK TERMIA 2:2

Jedini remi u ovom kolu odigran je u Beničancima između istoimenog domaćina i bizovačkog NK BSK Termia. Imali su gosti terensku inicijativu i povoljan rezultat, no na poslijetku sve propušteno im je došlo na naplatu. Domaći su imali kazneni udarac sredinom prvog dijela kojeg nisu realizirani, iapk uspjeli su zabiti za vodstvo do predaha preko Vešligaja. Isti igrač gdje je stao u prvom dijelu, nastavlja i u drugom. Igrala se 47.minuti kada je bilo 2:0 za domaće. Kao da su stali poslije toga, Beničančani su prepustili konce igre gostima. Prihvatili su to Bizovčani i u samo desetak minuta uspjeli postići dva pogotka. Dva različita poluvremena, rezultirali su podjelom bodova.

NK HRVATSKI SOKOL – NK SLOGA 1958 2:0

Samatovčani su prekinuli mini pozitivnu seriju bez pogodaka u gostima kod Hrvatskog Sokola.  Iskoristili su “zeleni” svoju šansu za nova tri boda koju su ih odvojila od donjeg dijela tablice. Mreže su mirovale do posljednje četvrtine susreta, kada je prvo Filip Šeks zabio s bijele točke, a zatim i Ivan Tibinac u posljednjoj minuti susreta, za konačnih 2:0

NK IVANOVO – NK OMLADINAC (P) 0:3*

* Utakmica u Ivanovo nije odigrana i dodijeljena je pobjeda gostima iz Petrijevaca.