Šampion Omladinac sezonu završio pobjedom, visok trijumf Podravca

26. kolo 2.žnl Valpovo/Donji Miholjac bilo je posljednje za momčadi iz lige za prvaka, dok će ekipe iz lige za ostanak na terene još u dva navrata. U sklopu 26. kola posao je dovršavao prvak Omladinac iz Petrijevaca koji je slavio u Nardu kod Drave, dok je drugoplasirani Zelčin nova tri boda uknjižio u Ivanovcima kod tamošnje Dubrave. Za najuvjerljiviju pobjedu kola u ligi za prvaka pobrinuo se Podravac koji je u Podravskoj Moslavini nadigrao Bočkince sa 5:0. U ligi za ostanak Viktorija je opravdala status najbolje momčadi donjeg dijela tablice svladavši u Bizovcu BSK Termiu sa 0:3, dok je Sokol u Rakitovici sa 7:2 nadvisio Graničar iz Šljivoševaca.

Ovogodišnji osvajač prvenstva NK Omladinac iz Petrijevaca koji je naslov prvaka osigurao još prošlo kolo u posljednjoj prepreci prvenstva gostovao je kod uvijek nezgodnog domaćina Drave u Nardu. Tamo je ostvario i sedamnaestu prvenstvenu pobjedu svladavši neugodnog domaćina 0:2 i nanijevši mu tako tek treći domaći prvenstveni poraz. Prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka u mreži da bi početkom drugog poluvremena u razmaku od tri minute Omladincu pobjedu osigurali Domović i Đurković. Iskrene čestitke momčadi Omladinca na osvojenoj tituli, a povodom osvajanja prvenstva izjavu nam je ustupio stareg Omladinca, Goran Brkić: “-Posebno se zahvaljujem dečkima na zasluženo osvojenoj tituli, zatim Upravi na povjerenju s obzirom da nismo ušli sa imperativom prvog mjesta u sezoni, a ponajviše našim vjernim navijačima, pogotovo onim najmlađima.  -“

Drugoplasirani Zelčin gostovao je u Ivanovcima kod tamošnje Dubrave tražeći ukupno svoju šesnaestu prvenstvenu pobjedu i do nje su došli minimalnom pobjedom sa konačnih 1:2 . Već u prvoj minuti gosti iz Zelčina došli su u vodstvo pogotkom Magića, da bi stvari vratio na početak Bibić u 38. minuti sureta. Pogodak vrijedan nova tri boda za Zelčin donosi Ivan Magić svojim drugom pogotkom na utakmici.

Trećeplasirani Bočkinci su na teškom gostovanju teško stradali u Podravskoj Moslavini kod Podravca te obilježili visok 0:5 poraz od domaćina. Podravcu je ovo bio ukupno trinaesto prvenstveno slavlje, dok su Bočkinci obilježili peti prvenstveni poraz. Strijelci nedjeljnog susreta za domaćina bili su Matej i Ivan Pavin, Martin i Luka Matoković te Kokorić.

Sedmoplasirani Hajdin iz Creta ugostio je četvrtoplasiranu Satnicu i u napetoj utakmici svladao ih rezultatom 3:2. Oba su takmaca prije ovog kola osigurala završnu poziciju za ovu sezone, a u takvim okolnostima bodovi su ostali u Cretu. No, bila je to itekako napeta utakmica. Poveli su naime gosti pogotkom Dombaja da bi stvari napočetak vratio Hagoj. Doljanac je dobro goste poveo u vodstvo početkom drugog poluvremena, da bi domaćin golovima Kozine u 81. te Vinceka u 83. minuti potpuno okrenuo susret u korist Hajdina.

Prije ovog kola osmoplasirana Mladost iz Črnkovaca i devetoplasirana Sloga iz Samatovaca međusobnom su utakmicom odlučivali o raspletu između osmog i desetog mjesta lige za prvaka. Na kraju susreta zamijenit će pozicije jer su gosti došli do vrijedna tri boda i pobjede 1:2. Povela je Mladost pogotkom Kunića, da bi gosti putem Tomaza u prvom i Džeke u drugom poluvremenu susret okrenuli u svoju korist za ukupno trideset i treći prvenstveni bod, dok je Mladost ostala na dva manje, 31.

Viktorija iz Lacića je na gostovanju kod BSK Termia u Bizovcu imala namjeru opravdati ulogu najbolje momčadi Lige za ostanak i to je i učinila svladavši domaćina u Bizovcu 0:3. Strijelci za desetu prvenstvenu pobjedu gostiju bili su Zaspan, Noveski i Kovačević.

U ligi za ostanak također su snage odmjerili Hrvatski Sokol i Beničanci u Bočanjevcima. Gost iz Beničanaca došao je do svoje sedme prvenstvene pobjede, tek treće gostujuće slavljem 2:4 pogocima Davidovića, Brkanića, Vešligaja i Rusana, dok su za domaćine precizni bili Vidović i Vuksanić.

U trećem susretu lige zs ostanak u sklopu 26. kola susreli su se ŠNK Sokol iz Rakitovice i NK Graničar iz Šljivoševaca. Domaćin je slavio sa visokih 7:2, a susret je obilježio sa četiri pogotka Jakov Šimenić. Za domaćina su još zabijali Matašić, Žigmundić i Falamić, dok je za goste dvostruki strijelac bio Antonio Boduljak. Sokol je tako obilježio svoju šestu prvenstvenu pobjedu dok je Graničaru to jubilarni dvadeseti prvenstveni poraz.