Rukometaši Požege poraženi kod vodećeg Rudara, Osječani poraženi u Zagrebu

RUDE (SAMOBOR) – Rukometaši Požege u subotu su gostovali kod vodećeg Rudara u sklopu 19. kola 1. Hrvatske rukometne lige – Sjever.

Kako su domaći imali svih 18 pobjeda u 18 odigranih utakmica prije ovog kola sve osim pobjede Rudara bilo bi veliko iznenađenje. Domaći su već na poluvremenu imali vodstvo od 18:10 da bi u nastavku utakmice došli do uvjerljive pobjede rezultatom 35:23.

Kod Požege Marko Antunović je zabio 8 pogodaka, Vilim Gotal je dodao 5, Karlo Grgurić i Ivan Janjić po 4, a Luka Poplašen i Emil Okružnik su se jednom upisali u listu strijelaca. Požežani su nakon ovog poraza sa 7. pali na 8. mjesto, a trenutno imaju 18 bodova (8 pobjeda, 2 remija, 9 poraza).

Nakon stanke zbog Uskrsnih blagdana, igrači trenera Daria Anića i njegovog pomoćnika Filipa Bešlića će u subotu, 10. travnja na svom parketu ugostiti Vidovec.

14. Prelog 19 0 0 19 525:702 0

Rukometaši Osijeka su također doživjeli poraz na gostovanju u Zagrebu kod Maksimir Pastele. Matej Zrno je bio najefikasniji sa sedam pogodaka u porazu svoje momčadi, a Filip Vuković i Dominik Šimatić su zabili jedan manje. Domaći su odmah na početku susreta poveli i stvorili razliku od pet pogodaka viška (6:1) koju su do odmora čak i povećavali pa je na početku nastavka ona iznosila velikih sedam, a ta se razlika nije puno mijenjala pa je završilo s konačnih plus šest za domaću ekipu. Iako su poraženi Osječani i dalje drže odlično peto mjesto prvoligaške ljestvice.