/Rukometaši izgubili od Slovenije u generalci za Rio SLOVENCI SU BILI BOLJI U KOPRU, UZVRAT JE U OPATIJI
rukomet reprezentacija

Rukometaši izgubili od Slovenije u generalci za Rio.

U prvom od dva dogovorena susreta sa Slovencima naši rukometaši doživjeli su poraz. Konačan rezultat u susretu koji je odigran u Kopru je bio 27:25. Priliku za uzvrat će imati vrlo brzo s obzirom da je drugi dvoboj na rasporedu već za dva dana u utorak 26. srpnja u Opatiji.

Naši rukometaši dobro su otvorili utakmicu, imali ravnopravnu igru i rezultat do sredine prvog dijela kada su čak imali i vodstvo od 8:7 no nakon toga Slovenci preuzimaju kontrolu utakmice u svoje ruke i serijom od 4:0 prave razliku koju su održavali do kraja prvog dijela koji je završio rezultatom 13:9.

Hrvatska se budi početkom drugog dijela te s tri pogotka Kopljara smanjuje razliku na samo jedan pogodak, ali više od toga nisu mogli jer im vrlo dobra Vujovićeva momčad nije dopuštala potpuni preokret. Rezultatski je bilo dosta tijesno tijekom cijelog drugog dijela jer se razlika kretala u većem dijelu poluvremena od 1 do tri razlike. Golom Karačića naši su smanjili na samo jedan gol u 54.minuti no do boda ili bodova ipak nisu uspjeli doći.

Na kraju je završilo s dva pogotka prednosti za domaćine, a u utorak će naši u Opatiji pokušati uzvratiti Sloveniji za ovaj poraz. Kod Hrvatske naš Slavonac Marko Kopljar je bio najbolji strijelac sa šest pogodaka, Slišković je zabio pet, Mihić, Karačić i Štrlek po tri, Čupić dva te Duvnjak, Cindrić i Brozović po jedan. Četiri pogotka za Sloveniju postigli su Bezjak i Blagotinšek.