Rudar odnio bodove iz Požege

Od dva naša predstavnika u Prvoj HRL tek je jedan stupio na parket i to onaj u Požegi dok su Osječani i dalje na prinudnom odmoru.

Požežani su doživjeli poraz od vodeće ekipe 1. HRL sjever, a unatoč kontroli utakmice njen veći dio to nije bilo dovoljno za pobjedu. Poveli su domaći s 2:0, vodili 5:4 pa stali. Rudar radi seriju 4:0, ali Požežani uzvraćaju istom serijom i u nekoliko minuta preokreću na 9:8. Na odmor se otišlo u egalu. U 39. minuti vode domaći sa 17:14 i imaju utakmicu pod kontrolom do 47. minute i vodstva 20:19. No, tada slijedi potpuni raspad igre Požege pa gosti brzo i uvjerljivo preokreću utakmicu u svoju korist. Kod vodstva 22:28 gosti lagano posustaju te u završnici domaći igrali ublažavaju poraz. Seriju utakmica s ekipama iz samog vrha nastavljaju rukometaši Požege i idući vikend kada gostuju u Vidovcu.