Rokas Pukstas donio Solinu veliki preokret kod Kustošije

Mladi Hajdukov veznjak kojeg mnogi zazivaju za standardnog prvotimca pokazao je da to nisu prazne priče, sjajnom je igrom u drugom poluvremenu dovukao Solin do vrijedne gostujuće pobjede na gostovanju kod Kustošije.

KUSTOŠIJA – SOLIN 2:3

Solin je do pobjede u Zagrebu došao u šokantnoj završnici, s dva gola u sudačkom dodatku su od -2 došli do sva tri boda, a sve to na krilima sjajnog Hajdukovog dragulja. Otvaranje prvog i drugog su bili sretni za Klingorovu momčad, u oba su poluvremena krenuli golom, u oba je navrata strijelac bio Fran Vukelić. Sve je vodilo pobjedi domaćina i novom Vukelićevu sudjelovanju u našem izboru igrača kola, no na odmoru Golem u vatru baca Pukstasa i pogađa! Rokas je zabio za smanjenje vodstva i ostavio Solin “živim”, a onda drama u sudačkom dodatku i poravnanje preko Silvanusa Nimelija, pa i potpuni preokret gostiju drugim golom Rokasa Pukstasa. S ova tri boda Solin je skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, barem do sutra kad se igraju preostale utakmice 15. kola.

Igrač utakmice: Rokas Pukstas

Jako težak teren natopljen kišom, posebno u drugom poluvremenu u kojem je bilo sve manje igre. Mislim da smo jako dobro otvorili utakmicu, imali dobru priliku i došli smo ranim golom do prednosti. Dobro smo kontrolirali jako dobru momčad Solina koja je u završnici imala odličnu priliku koju je zaustavio naš vratar. I u drugom poluvremenu odličan ulazak i gol za 2:0 i već tu se nesvjesno krećemo povlačiti i čuvati tu prednost, a Solin je tu bio jako hrabar, krenuo je odlučno po izjednačenje i ne mogu reći da nije zaslužio doći do boda po svemu što je prikazao. S druge strane mi nismo zaslužili izgubiti, moji su dečki dali maksimum, borili se do kraja igrali hrabro i stvarno im nemam što zamjeriti nego se samo možemo okrenuti sljedećoj utakmici i vjerovati da će nam se to negdje vratiti – rekao je za Sportalo trener Kustošije Ugo Klingor.

Osim 3-4 uvodne minute u prvom i isto toliko u drugom poluvremenu kada nismo bili koncentrirani i domaćin je to kazni, sve ostalo je bilo na našoj strani. Možda će zvučati bahato nakon dva gola i preokreta u sudačkom dodatku, ali je ovo potpuno zaslužena pobjeda, trebala je biti i osjetno uvjerljivija. Imali smo izvrsnu energiju, iako je teren bio na rubu regularnosti odigrali smo izvrsno, stvorili puno pravih prilika i ja sam iznimno zadovoljan kako smo danas izgledali. Drugi smo? Ma svejedno je drugi, treći ili četvrti, bitno je da smo u vrhu i još bitnije da igramo dobar nogomet. Idemo i preostala dva kola odraditi na pravi način i onda u dobrom raspoloženju na zasluženi odmor – izjava je Tonija Golema, trenera Solina.