/Robert Dujić debitirao pobjedom nad Marsonijom PRVA PRIPREMNA UTAKMCIA I PLETERNIČANIMA I BROĐANIMA
slavija marsa

Nakon tjedna dana priprema nogometaši Slavije i Marsonije odigrali su u Pleternici međusobnu prijateljsku utakmicu. S obzirom na težak teren imalo se što vidjeti na obje strane. Bijelo – crni su imali inicijativu i prigode, dok je Slavija došla do pobjede s 1:0.

Za pripremne utakmice uvijek je najvažnije da se nitko od igrača nije ozlijedio. Tako je bilo i u ovom susretu između prijateljskih klubova Slavije i Marsonije koji se igrao na Trening centru Sajmište u Pleternici koji polako poprima sve ljepši izgled te je još uvijek u izgradnji. Gostima iz Slavonskog Broda nedostajali su: Hrvoje Mišić, Matej Sivrić, Marin Begić i Dino Bundavica koji bi prema sudeći trebao ostati među ekipom trenera Ostojića. Gledajući svih 90. minuta, Marsonia je bila bolja momčad koja je imala nekoliko prigoda, ali je zato Slavija na golu imala sjajne vratare Ivana Petkovića u prvom i Mislava Karlića u drugom poluvremenu. Upravo su oni i najzaslužniji što je mreža Pleterničana ostala netaknuta, dok su u napadu domaći jednu od rijetkih prigoda realizirali za pobjedu s 1:0.

Prvi se u prigodi za Marsoniju u 22. minuti našao Luka Garić kojeg je uposlio Josip Letica, ali je na golu Petković bio na pravom mjestu. Veliku prigodu za vodstvo Bijelo – crni imali su u 29. minuti kada je Baričević poslao dobru loptu pred gol, a udarac Mirkoviću sjajno je zaustavio Petković. Vrlo zapažen i razigran bio je Damir Mirković koji je do kraja prvog poluvremena imao još 2 pokušaja koja nisu ugrozila gol Slavije. U samoj završnici prvog dijela u 44. minuti domaći su iz svoje prve prave prigode na utakmici došli do gola. Dominik Dorić je ubacio s desne strane, lopta je došla do Filipa Kocijana koji je šutirao prema golu, nogu je postavio stoper Marsonije Mario Dančević promijenio joj smjer i ona je završila u golu za vodstvo Slavije od 1:0. U nastavku je Marsonia i dalje bolja te prijeti. Tako se nakon dubinskog proigravanja Balentovića u dobroj prigodi u 52. minuti našao Letica, ali je sada Karlić na mjestu te spašava poravnanje. Nakon toga u dobroj prigodi našao se novi igrač Marsonije Ivan Brkić koji je stigao na posudbu iz zagrebačkog Dinama, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice. U završnici utakmice su Brođani preko drugog novog igrača Marija Bačića mogli do gola. Robusni napadač prvo je sjajno u 88.minuti šutirao iz slobodnog udarca kojeg je Karlić jedva zaustavio, a onda se nije najbolje snašao u 90. minuti te je završilo s pobjedom domaće Slavije protiv Marsonije s 1:0.

20200125_141821

Nakon ove utakmice oba trenera mogu biti zadovoljna s međusobnom provjerom, dok će Marsonia narednu provjeru imati u subotu, 1. veljače u Požegi protiv Slavonije.