/RK NEXE doživio novi poraz u Našicama GROMOVE JE PONOVNO "UNIŠTILA" CRNA RUPA U PRVOM POLUVREMENU
nexe meshov

U posljednjoj ovosezonskoj domaćoj utakmici SEHA Gazprom lige rukometaši Nexea izgubili su od bjeloruskog Meshkova 28:31 i time upisali i treći poraz u nastavku sezone.

Za razliku od nekih prijašnjih utakmica, a posebice onih nedavnih s Veszpremom i Vardarom, Gromovi su dobro otvorili utakmicu pa je u sedmoj i osmoj minuti prednost domaćih bila +2. Sredinom prvoga dijela igre još su imali minimalnu prednost. Tada gosti serijom 6:1 bježe na četiri razlike i ta je prednost uglavnom obilježila ostatak utakmice. Došli su Gromovi i na -2, ali i pali u jednom trenutku na minus šest (52.min).
Na kraju zaostatak od tri zgoditka uz žal kao i u prvoj utakmici u Brestu – Meshkov je bio zreo za poraz.

nexe 2

Bio je ovo vrlo dobar susret. Cijenimo Meshkov i ako želimo igrati ravnopravno tijekom svih 60 minuta moramo igrati na svojoj maksimalnoj razini. Trudili smo se danas, imali nekih dobrih stvari koje smo uspjeli ostvariti – za klupsku stranicu je rekao trener Zdenko Kordi.

Znali smo kako će to biti težak susret zbog odličnih igrača iz Našica. Krenuli smo loše u susret, ali nakon toga početka zaigrali smo puno bolje. NEXE je u drugom poluvremenu stigao na dva pogotka zaostatka, ali smo dobro odigrali s dva pivota i ponovno podigli razliku – rekao je Sergej Bebeško trener gostiju iz Bjelorusije

Njihovi desni vanjski bili su nam najveći problem, Kristopans i Shylovich zabili su svaki po 6 golova.
Prvi strijelci Nexea bili su Jurjević i Nuić, svaki precizan pet puta.
Našički ljubitelji rukometa ponovno su u velikom broju pohodili ŠD kralja Tomislava, okupilo ih se čak 2300  i njihova je podrška dizala domaće u najtežim trenucima utakmice. Na žalost to nije bilo dovoljno za trijumf.

nexe navijačice
Do kraja prvog dijela SEHA lige Našičanima su ostale još dvije utakmice, obje u gostima. Prvo 27.ovog mjeseca igraju u Banja Luci protiv Borca, a 12.ožujka odigrati će u Skopju protiv Maks Strumice.