Remi u Kotoribi, hat-trick Štroka u pobjedi Dinama nad Mladosti

Odigrana su prva četiri meča posljednjeg 15. kola jesenskog dijela natjecanja. Sve se odavno već zna, jedino je pitanje tko će proljeće dočekati na drugoj poziciji.

NK MLADOST KOMET – NK DRAŠKOVEC 2:1

Prekinut je dobar niz Draškovca od tri uzastopne utakmice bez poraza. U Prelogu je od njih bila bolja Mladost Komet koja je se pred svojim navijačima pobjedom oprostila od prvog dijela natjecanja. Poveli su domaći preko Filipa Reifa u 33. minuti susreta. U nastavku su gosti izjednačili preko Saše Škvorca u 53. minuti. Konačni rezultat i pitanje pobjednika riješio je Emanuel Pintarić u 84. minuti susreta.

NK GRANIČAR KOTORIBA – NK PODTUREN 3:3

Fantastična predstava za gledatelje u Kotoribi, koja dolikuje pravom derbiju. Trener gostiju najavio da dolaze u Kotoribu nadigravati se s domaćinom i to su uspjeli napraviti. Poveli su već u 13. minuti preko Lovre Hranilovića. Ipak, domaćini na samom kraju prvog poluvremena izjednačuju preko Nikole Golenje u 44. minuti susreta. U nastavku Mihael Balenović u 57. i Matija Petak u 73. minuti donose dva gola prednosti gostu. I kad se mislilo da će Podturen mirno privesti utakmicu kraju i odnijeti sva tri boda kući, ukazao se Danijel Brčić koji je s dva brza pogotka u 86. i 89. minuti zabio za 3:3 i podjelu bodova.

Zahvaljujem se publici koja nam je cijelu sezonu bila 12. igrač. Pratili su nas i doma i u gostima. Također i upravi koja je omogućila da možemo mirno raditi, da imamo dobre igrače koji su zadovoljni. Zahvaljujem se i igračima koji su pratili moje ideje i zamisli i što su se trudili cijelo prvenstvo. I naravno, vama s portala što ste bili realni i napisali uvijek sve što sam ja izjavio. Još jednom se zahvaljujem svima koji su bili u i oko kluba. Mislim da smo igrali protiv jedne ekipe koja je odlična. Po prikazanom, najbolja u ligi uz nas. Ušli su dobro u utakmicu. Njihov golman je bio jako dobar, možda i njihov najbolji nogometaš, no jednostavno nije mogao obraniti [Golenjin udarac]. Drugo poluvrijeme smo ušli s izmjenama, no iz prekida su nam zabili za 1:2. Iz naše ne dobre reakcije u obrani su došli na 1:3. U tom periodu smo po mojem viđenju imali puno više igre. Međutim, jako su dobra ekipa i iz kontre su došli do 1:3. Kvaliteta i karakter je moje ekipe je to što nismo posustali. Nismo potonuli nakon 1:3, dečki su nastavili pritiskati i boriti se. Mislim da smo kroz prvenstvo pokazali najveću konstatnu i zato smo prvi. Ako se hoćemo tu zadržati, treba nastaviti s treningom i radom i onda rezultat bude došao. Baš imam prave pojedince i uspjeli smo uklopiti jednu dobru ekipu i zato smo prvi. Nije u mojoj domeni pojačanja, to je na domeni uprave. Uprava je meni kao treneru omogućila sve da napravim jedan dobar rezultat. Nadam se da sam uspio u tome. Oni su ti koji odlučuju, dovode i financiraju ekipu. Na meni je da treniram, a oni su ti koji odlučuju o eventualnim pojačanjima igračkom kadra. Mislim da ne bude nikakvih promjena u ekipi, ali to odlučuje uprava. Još jednom se zahvaljujem svima, posebno gledateljima koji su bili stalno uz nas“, rekao je Mario Piškor, trener Graničara.

Od početka je bilo dobro, a na kraju je završilo tako kako je. Malo nam je došla ta žuta minuta. Na 1:3 misliš privesti utakmicu kraju i onda dođu greške u obrani. Imali smo zicera u zadnjim minutama, ali moj igrač je dao loptu golmanu u ruke. Dobra utakmica, čvrsta. Pravi derbi je bio. Prvi na drugog, mislim da je to bila jedna od jačih utakmica. Dečki su se borili, nemam im što zamjeriti. I oni su isto bili borbeni, doma su igrali. Čestitam dečkima na borbenosti. Išli smo igrati, nismo došli zatvarati se. Vidjet ćemo što će proljeće donijeti. Sve u svemu, sezona je bila promjenjiva. Nitko se nije povrijedio. Idemo sad u dvoranski nogomet, a na proljeće ćemo vidjeti što će dalje. Nadam se da se budemo zadržali u prvih pet. Mislim da za odlaske ne bi trebao nitko otići. Trebao bi nam jedan vezni igrač jer Andrašec i dalje nosi longetu. Možda eventualno stoper, ali ako je dobar. Teško je dobiti sad igrače, eventualno netko izvana neki povratnik“, izjavio je trener Podturna Vjenceslav Hranilović.

NK BRATSTVO (SV) – NK NAPRIJED (C) 6:4

Još jedan spektakl od utakmice za publiku. Pravim teniskim rezultatom Bratstvo je na kraju slavio protiv Naprijeda, koji je u ovaj susret došao u nešto oslabljenom sastavu. Junak utakmice bio je Vedran Knežević sa čak četiri pogotka (46′, 53′, 58′, 70′). Po jedan su još dodali Mateo Horvat (30′) i Filip Škvorc (36′). Kod gostiju najraspucaniji je bio Matija Božek (26′, 60′), dok su po jedan komad u domaću mrežu ubacili Fran Pintač (38′) i Ljerko Varga (90’+1).

Puno igrača nam je falilo. Lijepa utakmica za gledatelje, ali mi smo puno grešaka radili. Nedostajala nam je cijela obrana, kombinirali smo što smo mogli. Sasvim zaslužena pobjeda domaćina, bili su sretniji i spretniji. Mi smo dali koliko smo mogli. Idemo se prvo malo odmoriti. U svakom slučaju, malo ćemo se pojačati. Liga se smanjuje, trojica ispadaju. Moramo jednostavno to napraviti da izguramo proljeće bez nekog stresa“, komentirao je Dražen Horvat, trener Naprijeda.

NK DINAMO PALOVEC – NK MLADOST SVETA MARIJA 5:1

Visoka pobjeda Dinama na domaćem terenu i solidan završetak ove polusezone domaće momčadi. Na megdanu u Palovcu stradala je Mladost iz Svete Marije, iako je prvo poluvrijeme bilo gotovo izjednačeno. Poveli su domaćini u devetoj minuti preko Davora Štroka, a izjednačio je Nikola Valjak iz penala osam minuta kasnije. Točno u 45. minuti zabio je Krunoslav Gajnik za povećanje vodstva. U nastavku je ponovno Štrok bio strijelac, ovog puta u 57. minuti za 3:1 i odlazak na dva pogotka razlike. Za 4:1 zabio je Karlo Baksa u 75., dok je točku na i postavio Štrok svojim trećim golom u 77. minuti utakmice.