Raspoložena Hrvatska nadigrala Sloveniju

Hrvatska je izvrsnom partijom i željenom pobjedom protiv Slovenije završila rujanski dio kvalifikacijskog puta prema Svjetskom prvenstvu – na Poljudu je u utorak bilo 3:0.

HRVATSKA – SLOVENIJA 3:0 (1:0)
Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H.
Stadion Poljud, Split.

Sudac: C. Turpin (Francuska)

Strijelci: 1:0 – Livaja (33′), 2:0 – Pašalić (66′), 3:0 – Vlašić (90+4′)

Žuti kartoni: Bijol (90+1′)

Hrvatska: Ivušić, Barišić, Vida, Lovren (77′ Ćaleta-Car), Juranović, Brozović, Kovačić (77′ Ivanušec), Perišić (86′ Čolak), Livaja (58′ Vlašić), Pašalić, Kramarić (77′ Oršić). Izbornik: Z. Dalić.

Slovenija: Oblak, Balkovec (65′ Jurčević), Mevlja, Bijol, Stojanović (88′ Zahovič), Lovrić, Kurtić, Stanković (65′ Skubic), Gnezda Čerin, Iličić (54′ Mlakar), Šeško (65′ Šporar). Izbornik: M. Kek.

Izabranici Zlatka Dalića osvojili su nova tri boda u borbi za plasman na svjetsku smotru u Kataru, a uz rezultatski uspjeh ostavili su i odličan dojam na poljudskom terenu.

Hrvatska je od prve minute krenula po pogodak, a prvi je Oblaka na pravi ispit stavio Kramarić, no slovenski je vratar uspio zaustaviti taj pokušaj. Potom je Livaja ostao za korak prekratak, a ubrzo i pucao iz daljine, ali opet je Oblak obranio.

U 33. minuti Pašalić je glavom na ubačaj Juranovića pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu prvi reagira Livaja i postiže svoj prvi pogodak za hrvatsku reprezentaciju. Prije odmora pokušali su još PerišićBarišić te još jednom Kramarić, ali nisu uspjeli matirati slovenskog vratara.

Odnos snaga nije se značajnije promijenio niti u drugom poluvremenu, a posebno se dobrim prodorom kroz slovensku obranu istaknuo Kovačić, no Oblak je i njega osujetio.

Put do mreže Vatreni su ponovno pronašli u 66. minuti, kada je Perišić prošao svog čuvara te lijepo uposlio Pašalića, koji iz blizine povisuje na 2:0. U posljednjim minutama utakmice dva se puta u obećavajućoj poziciji našao i Ivanušec, a pobjedu Hrvatske zapečatio je glavom Vlašić, na asistenciju Oršića.

U preostalim utakmicama Skupine H Rusija je pobijedila Maltu 2:0, dok je Slovačka istim rezultatom svladala Cipar. U listopadu će Hrvatska kao vodeća momčad na tablici gostovati na Cipru te potom dočekati Slovačku.