Raketa preuzela vrh, Vinogorac gazi dalje, ASK srušio Graničara, osmica Svjetlosti

Drugoligaši su odigrali svoje utakmice 13.kola nakon čega smo vidjeli jednu smjenu na vrhu, ali ne zbog poraza dotadašnjeg lidera već zbog neparnog broja klubova i predviđene pauze Gundinaca.

SKUPINA A

Raketa je iskoristila odmaranje Gundinaca i pobjedom nad Savom preuzela vodeću poziciju. Gost je odlično zatvorio sve prilaze svom golu pa u prvom dijelu nije bilo pogodaka no u drugom je najprije Bilušić otključao bravu, zatim je Lolić zabio iz kaznenog udarca da bi Gagulić postavio konačnih 3:0. U Kupini je slavio gost postigavši jedan pogodak manje, a pravilno su ih u svakom dijelu po jedan rasporedili Babić i Živić. Još jedan pogodak manje je pao u Čajkovcima, a on je na radost domaćih odsjeo u mreži gostujućeg imenjaka. Mladost iz Čajkovaca igra odlično u nastavku natjecanja što se reflektira i na broju bodova, ali ovoga puta su se dobro morali pomučiti za novu pobjedu koju je u zadnjoj minuti susreta donio Zvonimir Čičak.

13 11.04.2021 16:30 BERAVCI NK Raketa – NK Sava (S) 3:0
13 11.04.2021 16:30 Kupina NK Posavac (Ku) – NK Šokadija (Sr) 0:2
13 11.04.2021 16:30 Bicko Selo NK Mladost Bicko Selo – NK Gundinci -:-
13 11.04.2021 16:30 ČAJKOVCI NK Mladost Čajkovci – NK Mladost Divoševci 1:0

SKUPINA B

Vinogorac i dalje juri u petoj brzini pa je projurio i kroz Ruščicu neokrznut i slavio bez primljenog pogotka. Priču je započeo Josip Opačak, nastavio Tvrtko Čengić, a dovršio ponovo Opačak svojim drugim pogotkom. Amater je na Jelasu bio još efikasniji, a briljirao je Souza de Oliveira Maycon zabivši hattrick za samo 19 minuta. Četiri je zabio i Graničar u Klokočeviku, a i tu je viđen hattrick u režiji Martina Krpana. Šest je pogodaka palo u Zadubravlju, na kraju svakome po bod, a neodlučeno je bilo i u nadmetanju strijelaca Ivan Blaževac – Ivan Janković 2:2. Sigurno na kraju svi nezadovoljni, domaćin jer nije iskoristio prednost domaćeg terena, a gost jer je propustio vodstvo od 1:3 i na kraju primio pogodak u nadoknadi. Samo jedan je pao u Zdencima i na žalost domaćina u krivoj mreži. Dario Ćosić je rastužio domaćina dvije minute prije kraja utakmice.

15 10.04.2021 19:00 Slavonski Brod NK Amater – NK Slaven Trnjani 4:0
15 11.04.2021 16:30 Ruščica NK Posavac (R) – NK Vinogorac 0:3
15 11.04.2021 16:30 ZADUBRAVLJE NK Dubrava (Z) – NK Bratstvo (V) 3:3
15 11.04.2021 16:30 KLOKOČEVIK NK Dilj (K) – NK Graničar Brodski Varoš 1:4
15 11.04.2021 16:30 Brodski Zdenci NK Zdenac – NK Mladost Donja Bebrina 0:1

SKUPINA C

Na vrhu nije bilo promjene iako je ASK ponudio priliku Šokadiji preuzeti čelnu poziciju no to se nije dogodilo pošto Posavac u Kaniži nije imao razumijevanja za želje svoga gosta. Graničar je naletio na raspoloženu momčad Željka Hrušovskog, a posebno s ubili inspirirani Marko Ćosić i Matej Lasić koji su zabili po dva pogotka. Posavac je zabio upola manje no nije dopustio gosti niti počasni, a dvojbe su već u prvom dijelu riješili Has i Mitrović. Vatrogasac je inkasirao trojku u Slatiniku gdje je nakon svog uvodnog vodstva Rafael Paun uzeo stvar u svoju ruke i okrenuo tijek susreta. Sloga je bila uspješan gost u Kobašu i slavila na krilima dvostrukog strijelca Petra Tomakića. Gaj je svome gostu utrpao petardu, a One Man Show je imao Dajan Šimac koji je nakon uvodna četiri komada dao i drugima da se malo igraju.

15 11.04.2021 16:30 Kaniža NK Posavac (Ka) – NK Šokadija (Š) 2:0
15 11.04.2021 16:30 Gornji Andrijevci NK ASK – NK Graničar Stupnički Kuti 4:2
15 11.04.2021 11:00 Stari Slatinik NK Mladost Jakačina Mala – NK Vatrogasac (G) 3:1
15 10.04.2021 16:30 Slavonski Kobaš NK Slavonac Slavonski Kobaš – NK Sloga Gromačnik 1:2
15 11.04.2021 16:30 Zbjeg NK Gaj (Z) – NK Mladost 1977 5:1

SKUPINA D

Vodeća momčad lige je projurila Dragalićem koji je nakon tri postignuta pogotka potpisao težak poraz jer je inkasirao čak osam. Antun Kovačić je bio najraspoloženiji te upisao hattrick. Sedmicu je u derbiju začelja utrpala Mladost u Malinu, a također je viđen hattrick kojega je potpisao Leon Šolčić. Sjajan vikend raspoloženih strijelaca nastavili su igrači Slavije koji su održali korak za liderom podarivši peticu Trenku koji je poveo, igrao solidno i držao vodstvo i na odmoru no u drugom je dijelu zapuhao uragan iz Starog Petrovog Sela. Najmanje efikasnu utakmicu sa “samo” 4 pogotka odigrali su Sloboda i Slavonija, a za konačni remi pobrinuo se u zadnjoj minuti Goran Tomić. Prosjek – više od sedam po utakmici za svaku pohvalu.

13 11.04.2021 16:30 DRAGALIĆ NK Dragalić – NK Svjetlost 3:8
13 11.04.2021 16:30 STARO PETROVO SELO NK Slavija Staro Petrovo Selo – NK Trenk 5:1
13 11.04.2021 16:30 GORNJI BOGIĆEVCI NK Sloboda Gornji Bogićevci – NK Slavonija Bodovaljci 2:2
13 11.04.2021 16:30 Malino NK Mladost Malino – NK Graničar Magić Mala 7:1