Radnik nastavlja s pobjedama, Virovitica s porazima, Rudar slavio u golijadi

Nakon pet rundi na čelu je i dalje Radnik iz Križevaca koji samostalno stoluje na vrhu i s malim odmakom gleda pratnju ispod sebe. Lidersku poziciju je momčad Anthonyja Pavlovića očuvala pobjedom u Ludbregu gdje je jedan pogodak bio dovoljan za osvajanje sva tri boda, a isporučio ga je Sandi Kovač pet minuta prije kraja utakmice za vrlo slatku pobjedu. I Polet je bio neugodan gost pa se nakon ovoga kola i prometnuo u izglednog kandidata za jesenski naslov jer igra u odličnom ritmu na tragu prošlosezonskih izdanja, a to je na svojoj koži osjetio i domaćin u Virovitici koji je očito u rezultatskoj krizi i već tri kola ne zna za bodove. Horvat i Barat su u smiraj prvoga dijela postigli oba pogotka za momčad Josipa Brezovca koja je do kraja očuvala mrežu netaknutom i bodove spakirala u autobus za Sveti Martin. Kolo gostiju zaključio je i sve bolji Podravac koji se jako obradovao bodovima u Orahovici. Prekaljeni Tomislav Pleić je donio gostu rano vodstvo i do samog finiša nije bilo uzbuđenja oko promjene rezultata kada u razmaku od samo pet minuta najprije domaćin vraća stvari na početak da bi David Arap ipak bodove usmjerio prema Virju.

Na treću poziciju je skočio Varteks domaćom pobjedom nad Dinamom no nije uspio zaustaviti sjajnog Stjepana Krznara čiji je pogodak ipak bio tek utješni i malo dramatičan za rezultat u samoj završnici meča no prednost koju su donijeli Šoštarić i Horaček bila je dovoljna za tri boda ekipi iz Varaždina. Prava golijada na tragu vaterpolo utakmica po golovima, ali i uvjetima, vrlo otvoren nogomet i dva raspoložena takmaca viđeni su u Murskom Središću gdje je nakon brojnih preokreta i čak sedam pogodaka na kraju jezičac na vagi otišao na stranu domaćina, a gost itekako može žaliti za bodovima jer tri pogotka u gostima bi trebala ponuditi puno više od nule koju je upisala Koprivnica.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
17.09.2022 16:30 Ludbreg NK Podravina – NK Radnik Križevci 0:1
17.09.2022 16:30 Virovitica ŽNK Virovitica – NK Polet (SMnM) 0:2
17.09.2022 16:30 Orahovica NK Papuk Osječko 1664 (O) – NK Podravac 1:2
5 17.09.2022 16:30 Varaždin NK Varteks – NK Dinamo Domašinec 2:1
5 17.09.2022 16:30 Mursko Središće NK Rudar (MS) – NK Koprivnica 4:3

Ravnopravna utakmica po teškom terenu s malo prilika. Dobro smo parirali favoritu i imali nekoliko situacija za postizanje pogotka koje nismo uspjeli realizirati što je Radnik kaznio kasnim golom i vozi tri boda za Križevce – Matija Kristić Podravina.
Uz dosta naših šansi u prvom poluvremenu koje nismo iskoristili jedan gol koji smo zabili u drugome dijelu bio je dovoljan za pobjedu na teškom gostovanju protiv motivirane ekipe Podravine na vodom natopljenom igralištu koje nam nije dozvolilo igru no cilj je ostvaren i s nova tri boda nastavljamo naš pozitivan niz – Anthony Pavlović Radnik.

Nažalost doživjeli smo domaći poraz, iako je protiv prošlogodišnjeg osvajača lige Poleta rezultatom 0-2, ali ni to nije olakotna okolnost. Uvjeti za igru loši, dva prekida bila su kobna za nas. Sada se okrećemo sljedećem kolu i idemo pokušati uzeti bodove – Krešimir Crvenka Virovitica.
Odlična i borbena tekma od prve do zadnje minute u kojoj smo bili uvjerljivo bolji i zasluženo pobijedili – Josip Brezovec Polet.

Poraz od 2-1 na domaćem terenu od ekipe Podravca koja se bolje snašla i prilagodila uvjetima na vodom natopljenom terenu. Poveli su gosti ranim golom u 15.minuti da bi mi nakon toga pritiskali i izjednačili golom Vratkovića 10 minuta prije kraja. I onda na samom kraju utakmice neoprezno vraćena lopta našeg igrača dovodi goste do pobjede. Čestitke i jednima i drugima za borbenosti i zalaganju – Zoran Mandić Papuk.

Danas je pobijedila momčad, teren težak za igru na kojemu je voda značajno utjecala na rezultat i otežavala igru. Na takvom terenu momčad je bila na nivou i sve čestitke mojim momcima jer su dokazali da jedino momčad dobiva utakmice i diže pojedince koji donose prevagu. Nakon početnog vodstva primili smo nesretan gol, a onda smogli snage i odlučnosti da dobijemo utakmicu koju smo i zaslužili dobiti i to u 87.minuti. Još jednom čestitam mojim momcima na zasluženoj pobjedi u gostima – Mladen Karan Podravac.

Po izrazito teškom i blatnjavom terenu mi smo bili ti koji smo bili sretniji, spretniji, odlučniji i zasluženo dobili tekmu! Čestitke svojim dečkima na pristupu i zalaganju – Nikola Goričanec Varteks.
Čestitam Varteksu na pobjedi. Mislim da nismo zaslužili poraz jer smo imali dobre prilike i dobar dio utakmice smo igrali jako dobro. Varteks je svoje prilike iskoristio, mi nismo. Okrećemo se novome tjednu gdje nas čeka puno posla i derbi protiv Rudara – Dalibor Gorupić Dinamo.

Nakon 3 dana kiše koja je padala bez prestanka nije bilo mogućnosti za kombinatornu igru jer je teren vise sličio na vaterpolske uvjete. Lopta se samo napucavala i s jedne i s druge strane. Ali i bez toga moram priznati da je utakmica bila jako zanimljiva, ako ne za aktere na terenu onda sigurno za publiku jer je bilo preokreta s obje strane, a na kraju to rezultat i potvrđuje. Poveli smo odmah na početku utakmice, zatim je Koprivnica preokrenula rezultat na 2:1 u par minuta, a do kraja poluvremena odnosno u zadnjoj minuti uspjeli smo izjednačiti iz slobodnjaka. Na odmor se otišlo s 2:2. Opet početkom drugog poluvremena dolazimo u vodstvo, ali gosti su se opet uspjeli vratiti i izjednačiti na 3:3. Ipak u zadnjih 10 minuta smo opet poveli i uspjeli sačuvati stečeno vodstvo do kraja utakmice. Rekao bih da je u ovim nemogućim uvjetima za igru pobijedila spretnija i sretnija momčad. Moglo se okrenuti i na drugu stranu, ali ovaj put je sreća bila na našoj strani. Čestitam i svojoj i protivničkoj ekipi te sucima na korektnosti jer jako je bilo teško kontrolirati sebe, loptu i protivnika – Andrija Balajić Rudar.
Danas je pobjedila spretnija i sretnija momčad. Onome tko je dozvolio da se danas igra treba zabraniti rad u nogometu jer ovo su bili sve samo ne nogometni uvjeti. Čestitam svojim dečkima, ali i domaćinu na borbi jer nogometa nije bilo…, a nama preostaje borba i nadam se da je ovo zadnji puta da nam se određene osobe ispričavaju, jer ovo više nema smisla – Goran Volf Koprivnica.