Radnik iz Križevaca preuzeo vrh, petarda u Svetom Martinu na Muri

Odigrano je 4.krnje kolo Treće NL Sjever nakon kojega imamo novoga lidera. Iako je i do ovoga kola Radnik iz Križevaca bio poravnat na vrhu s vodećim Dinamom remi ekipe Dalibora Gorupića uz pobjedu nad gostom iz Murskog Središća instalirala je Pavlovićevu momčad samostalno na čelo kolone. Radnik je rutinirano i mirno došao do nove trojke slomivši otpor mlade momčadi Andrije Balajića pogocima na kraju prvog i početku drugoga poluvremena da bi u samom finišu susreta razriješili sve dvojbe oko pobjednika. Raspucani Polet se pobjedom uz petardu prišuljao na korak iza lidera. Strijelce je predvodio raspoloženi Marko Šarić u utakmici koja samo naoko izgleda jednostavna za domaćina koji je konačan slom gosta dočekao tek u samoj završnici meča.

Virovitica je nakon početnih blistavih izdanja upala u crnu rupu pa je novi poraz prilično naborao čelo glavnog stratega Krešimira Crvenke, a osmjeh na lice simpatizera Podravca su donijeli Šumandl i legendarni Tomislav Pleić zabivši za priključak gornjem domu ljestvice. U Domašincu nije bilo pogodaka što sigurno nije zadovoljilo domaće željne nastavka svoje euforične serije no neće sigurno biti pretjerano nezadovoljni jer su i nakon četiri kola neporaženi u svom povijesnom nastupu među trećeligašima, a razlog zašto je tako utakmica završila leži u odličnim izdanjima vratara Prekupca i Mahačeka. Utakmica u Koprivnici je pomaknuta na ponedjeljak zbog termina i prvoligaške obaveze Slaven Belupa na gradskom stadionu,

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
4 10.09.2022 17:00 Križevci NK Radnik Križevci – NK Rudar (MS) 3:0
4 12.09.2022 19:00 Koprivnica NK Koprivnica – NK Varteks -:-
4 10.09.2022 17:00 Domašinec NK Dinamo Domašinec – NK Papuk Osječko 1664 (O) 0:0
10.09.2022 17:00 Virje NK Podravac – ŽNK Virovitica 2:0
10.09.2022 17:00 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Podravina 5:2

Utakmica u našem ritmu od prve minute uz pravovremeno postignute zgoditke za mirno privođenje utakmice u smjeru koji smo si zacrtali, a to je pobjeda na domaćem terenu protiv mlade i kvalitetne ekipe – Anthony Pavlović Radnik.
Utakmice je u začetku protekla u dominaciji Radnika koji je u tom periodu stvorio jednu izrazitu šansu, a nakon toga smo mi imali mrtvaca i preuzeli kontrolu utakmice u narednih petnaestak minuta no bez izrazite prigode. Ipak prije odlaska na odmor u 38.minuti Sandi Kovač je nakon kornera najviši u skoku i donosi domaćinu vodstvo što je bio i rezultat na odmoru. U drugi dio ulazimo agresivno no u 50,minuti iz jedne kontre i šuta naš vratar odbija loptu na koju natrčava Brazilac Dos Anjos i posprema odbijanac u nebranjenu mrežu. Nakon toga se domaćin orjentirao na obranu, mi smo kontrolirali utakmicu i imali posjed lopte no nismo bili konkretni i stvorili smo tek nekoliko polušansi. U finišu smo krenuli va bank što je domaćin iskoristio i zabio svoj treći pogodak za zasluženu pobjedu na kojoj im čestitam – Andrija Balajić Rudar.

Teška utakmica protiv protivnika koji je odlično organiziran prije svega u fazi obrane. Uz to je i teren bio težak, kiša je učinila svoje. Žalimo za propuštenim prilikama i pobjedom, ali još uvijek smo neporaženi i pri vrhu. Veseli me sto imamo sve više i više gledatelja na utakmicama, očito da su ljudi prepoznali kvalitetu momčadi i utakmica u ovoj ligi – Dalibor Gorupić Dinamo.

Po izuzetno teškom terenu prekrivenom vodom igrala se ratnička utakmica. Golmani snose krivnju za što nije bilo pogodaka. Rezultat realan – Zoran Mandić Papuk.

Obzirom na loš start u prvenstvu, ova pobjeda donijela nam je neophodno samopouzdanje i mirnoću za nastavak prvenstva. Odradili smo jednu tešku utakmicu obzirom na protivnika koji zna biti vrlo neugodan u gostima. Čestitam momcima na maksimalnom trudu i zalaganju, na jednoj zreloj taktičkoj utakmici u kojoj obzirom na stvorene prilike rezultat mogao biti i veći u našu korist dok kvalitetnom defanzivnom igrom protivniku nismo dali priliku, nisu imali ni jednu priliku koja bi bila za pamćenje – Mladen Karan Podravac.
Poraz u Virju od 2:0, gosti su poveli rano iz naše velike greške, vrebali na kontru i povećali vodstvo. Mala kriza, moramo se trgnuti i pokušati doma s teškim protivnikom, vratiti bodove. Čestitke gostima – Krešimir Crvenka Virovitica.

Zaslužena pobjeda moje momčadi, bili smo dobri od prve do zadnje minute, svaka čast mojim dečkima na današnjoj prezentaciji – Josip Brezovec Polet.
U sadržajnoj utakmici s puno intenziteta i dobrih poteza Polet je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavi pobjedu i osvojena tri boda – Matija Kristić Podravina.