Radnik i Polet nastavljaju s pobjedama, Virovitica se probudila

Bez puno senzacija i promjena mjesta na tablici proteklo je 6.kolo Treće NL Sjever, a vodeća je trojka pobjedama zadržala istu brojku ispred imena te ostala ne identičnom razmaku. Radnik je stigao do nove domaće pobjede protiv gosta iz Koprivnice koji nikako osjetiti slast pobjede. Iako su Zeleni odigrali dobru utakmicu domaćin je ipak sredinom drugoga dijela slomio otpor gosta, a u nadoknadi su pala dva pogotka po jedan na svakoj strani no bodovi ipak ostaju u Križevcima. Polet je također upisao domaću pobjedu nad gostom iz Orahovice koji je s obzirom na raspoloživi kadar na kraju bio zadovoljan podnošljivim porazom. Niti Varteks ne popušta, a njegova je pobjeda ipak vrjednija jer je gostujuća i to kod probuđenog Podravca gdje je pitanje pobjednika riješeno već u prvom dijelu odlično prezentacijom gostujućih nogometaša.

Ipak domaćin u drugome traži izjednačenje, smanjuje, promašuje i kazneni udarac da bi jako dobri Šoštarić potvrdio da bodovi ipak putuju u Varaždin krajem ovog zanimljivog meča. Dinamo nastavlja živjeti svoj san pa preko Rudara stiže do nove trojke unatoč solidnoj prezentaciji Balajićeve momčadi. Iako Stjepan Krznar nije zabio niti jedan pogodak domaćin je stigao do uvjerljive pobjede, ovoga puta na krilima raspoloženog i vrlo smirenog Filipa Petka koji je zabio polovicu pogodaka svoje momčad i to oba puta s kreča. Probudila se konačno i Virovitica koja se s gostovanja u Ludbregu vraća pjevajući, a kobni za domaćina su već u prvom dijelu bili Petrinić i Sinjković za konačnu pobjedu i priključak gornjem domu ljestvice.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
6 24.09.2022 16:30 Križevci NK Radnik Križevci – NK Koprivnica 3:1
24.09.2022 16:30 Domašinec NK Dinamo Domašinec – NK Rudar (MS) 4:0
24.09.2022 16:30 Virje NK Podravac – NK Varteks 1:3
6 24.09.2022 16:30 Sveti Martin na Muri NK Polet (SMnM) – NK Papuk Osječko 1664 (O) 3:0
24.09.2022 16:30 Ludbreg NK Podravina – ŽNK Virovitica 0:2

Prvo poluvrijeme dosta izjednačeno uz borbu ne sredini terena gdje se ekipa Koprivnice pokazala kao dostojan suparnik no drugo poluvrijeme smo ušli malo ozbiljnije sa nekoliko promjena i uz brži protok lopte stvorili smo više prilika koje smo i iskoristili pa i naša pobjeda nije bila upitna – Anthony Pavlović Radnik.

Čestitam ekipi Križevaca na pobjedi, mi svoje prilike nismo iskoristili, a na kraju možemo žaliti što nismo uzeli barem bod jer smo imali prilike za to – Goran Volf Koprivnica.

Danas smo preslikali odličan tjedan treniranja na utakmicu. Sve što smo zamislili smo i sproveli na utakmici i ostvarili uvjerljivu pobjedu. Kada pobijediš 4-0 momčad kao što je Rudar trebaš biti sretan i zadovoljan. Čestitam svojim igračima na odličnoj utakmici – Dalibor Gorupić Dinamo.

Prvo poluvrijeme totalna nada dominacija sa puno propuštenih prilika pa nakon toga slijedi staro pravilo ako ne zabiješ dobiješ gol. Nažalost jedna nesmotrenost nas je koštala pogotka s 11 metara. Drugo poluvrijeme primamo vrlo brzo drugi pogodak i nakon toga je bio totalni raspad kod moje ekipe. Na kraju 4:0 rezultat je mjerilo svega. Čestitke domaćinu na borbenosti, želji i zasluženoj pobjedi koja je mogla biti i uvjerljivija. Nas očito čeka još jedna turbulentna sezona kao i prošle sezone. Nadam se da ćemo se uspjeti vratiti na pravi put – Andrija Balajić Rudar.

Utakmicu smo izgubili u prvom poluvremenu, nismo imali adekvatan odgovor na njihov presing u sredini, primili smo 2 jeftina gola i kod rezultata 0:1 promašili 11-erac. Drugo poluvrijeme smo išli po izjednačenje, ali Varteks je iz jedne kontre potvrdio pobjedu – Mladen Karan Podravac.

Prvo poluvrijeme smo odigrali fantastično, tehnički, taktički i fizički na visokom nivou, s potpunom dominacijom, a drugo poluvrijeme smo od 65. do 80.minute imali crnu rupu, dobili gol, ali pogotkom Šoštarića tekmu mirno priveli kraju. Čestitke mojim dečkima – Nikola Goričanec Varteks.

Svaka čast mojim dečkima, svaku tekmu su odlični, ali danas su bili savršeni i rezultat je mogao biti puno veći – Josip Brezovec Polet.

Otišli smo na teško gostovanje s 11 igrača i na kraju smo dobro prošli. Čestitam ekipi Poleta na odličnoj igri. Nama ostaje da se u sljedeće dvije utakmice vadimo. Krajnji rezultat od 3:0 je još i dobar za nas – Zoran Mandić Papuk.

Naša najbolja utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva. Virovitica se pokazala kao zrelija ekipa u ovom susretu i iskoristila je ponuđeno te im čestitam na pobjedi – Matija Kristić Podravina.

Evo. nakon 3 kola bez bodova uzimamo 3 boda na gostovanju, nekako nam izgleda vise pase gostujuci teren jer smo od 9 bodova uzeli 6. Rano dolazimo u vodstvo iz prekida, te pred kraj 1 poluvremena iz kontre podizemo rezultat na 0-2, do kraja rutinski cuvamo rezultat te propustamo iz par kontri otici na vise golova – Krešimir Crvenka Virovitica.