/Radnički (Mece) neda vrh, Dilj i Valpovka kao prvi pratitelji MARIO MIJATOVIĆ HAT TRICKOM PROTIV BORINACA
dilj vinkovci

Odigrano je 9.kolo MŽNL Osijek – Vinkovci. Radnički iz Mece neda vrh tablice, pobjedom su upisali nova tri boda, Dilj i Valpovka kao prvi pratitelji lidera. Sutra nas očekuju po još dva susreta Šokadije i Mladosti (SĐ) i Torpeda i Otoka koji se igraju se početkom u 15:00.

Odlična Valpovka iznenadila odličan Radnički u odličnoj ligi!
Kao što smo rekli u ovoj ligi je svako favorit i svaka utakmica nam donosi novo iznenađenje. Radnički u 16. minuti dolazi do vodstva pogotkom Stjepana Oreča, gosti se u drugom poluvremenu bude i iz minusa dolaze u plus, u 50.minuti pogađa Patrick Ćavar, nakon samo 4 minute dovodi u vodstvo Fabio Horaček i 4 minute poslije Hrvoje Vida podiže na rezultat 3:1 koji potvrđuje vrijedna tri boda.

Valpovo       Valpovka – NK Radnički   3:1

Danas bi čestitao zaista igračima koji su nastupili i pobjedili 3:1. Imali smo dosta problema kroz ovaj tjedan, ali evo ovi igrači koji su ostali na okupu pokazali su kako se bori za klub, čestitam im od srca. Igrači koji nisu mogli danas biti imali su svojih obaveza, to je tako u amaterskom nogometu. Što se tiče same utakmice bili smo bolji cijelu utakmicu, ali njihov vratar zaista u 20 minuta obranio je 3-4 zicera, naravo kako to biva iz prvog kornera za njih dobili smo gol. U 9 kola, 8 smo gubili pa tako i ovu utakmicu, drugo poluvrijeme smo se skupili, stisnili protivnika i bili opet bolji, realizirali što smo trebali. Zadovoljan sam jako, čestitam svojim igračima, pogotovo ovim mladima koji su danas iznjeli utakmicu. Akterima, sudcima, gostima, čestitam na fer i korektnoj predstavi, mi se okrećemo sljedećoj utakmici-Goran Brkić, Valpovka.

Tvrda utakmica, na trenutke i preoštra od strane domaćina! S tim da smo došli desetkovani, postavili smo se defanzivno i tražili svoje prilike iz polukontre i kontre nakon jedne takve smo izborili korner i zabili (Oreć) 19.min. Drugo poluvrijeme domaćin okreće utakmicu u prvih 15 min na konačnih 3-1, treba naglasiti da je danas opet svoj dan imao naš vratar Oršolić sa 10ak izvrsnih reakcija! Domaćinu sretno dalje, a na nama je da skupimo glave i vratimo izgubljene bodove već u subotu – Kapetan Radničkog Marko Pejaković.

valpovka radnički

Pavličićev stroj kako u manjoj ligi tako i u večoj ozbiljan je konkurent za lidersku poziciju, daleko je o tome za pričati ali po rezultatima itekako zaslužuju biti gore. U jednoj pravoj utakmici Darda je dala dobar otpor domaćinu, no domaćin postiže pogodak u 26.minuti preko Marka Terzića koji je bio strijelac i za drugi pogodak koji je postigao u 60.minuti, u 77.minuti domaćin dolazi do trećeg pogotka koji je postigao Mario Stanić, u 80.minuti rezultat je povećao Tomislav Pavličić na 4:0.

Vinkovci       Dilj – NK “Darda”   4:0

Prvo poluvrijeme nismo ušli baš dobro u utakmicu, bilo je u egalu, imali smo i mi neke šanse i gost. Drugo poluvrijeme smo ušli puno čvršće, agresivnije, puno ozbiljnije, što je rezultiralo na kraju. Moram reći da je gost imao neke izraženije šanse ali na našu sreću naš vratar je danas bio na vrhunskom nivou. Mislim da je potpuno zaslužena pobjeda – Dejan Pavličić, Dilj.

Potpuno zaslužena pobjeda domaćina, iskoristili su sve naše slabosti, kaznili našu svaku grešku. Mi nismo toliko loše igrali koliko rezultat pokazuje ali nismo bili konkretni, sad smo se doveli malo u nezgodnu poziciju i sljedeća utakmica kod kuće jako je bitna, okrećemo se toj utakmici i pripremamo se za nju, nadamo se da ćemo krenuti prema gore – Toni Šarić, Darda.

dilj-darda

Utakmica u kojoj je svaki ljubitelj nogometa mogao uživati, puno golova, šta će nam više. Olimpija je došla do pobjede u Jarmini protiv Borinaca, poveli su u 17.minuti preko Marija Mijatovića, koji je povisio na 0:2 u 34.minuti, domaćin smanjuje na 1:2 pogotkom Vendelina Šesta. U drugom poluvremenu, u 51.minuti gosti opet dolaze do pogotka preko Matije Čakalića, domaćin opet smanjuje na 2:3 pogotkom Caciquinha  u 59.minuti, Mario Mijatović uzima stvar u svoje ruke i svojim trećim pogotkom u 67.minuti podiže na 2:4 i potvrđuje pobjedu.

Jarmina        Borinci – Olimpija   2:4

Nakon dugo vremena darivali smo Olimpiju pobjedom.Tri zgoditka Mijatovica i jedan Cakalica te ozbiljnost i pozrtvovnost ostatka momcadi nas dovode do trijunfa i pokazuje tko je trenutno bolja momcad.Protivniku puno srece u nastavku prvenstva a Olimpiji zelja da sto duze ostanu na kolosjeku koji nas vodi u pobjede – Franjo Pranjić, Olimpija.

borinci olimpija

Slavona došao do tri boda protiv Borca iz Bobote. Crveni karton u 40 sekundi dobio je Srđan Milanović što je odvelo utakmicu u drugom smjeru, domaćini su to iskoristili i u 18.minuti Marko Martinković je zabio jedini pogodak vrijedan tri boda.

Komletinci     Slavonac K – Borac (Bobota)    1:0

Nisam bio na utakmici ali evo u razgovoru sa igračima pa bar nešto da prenesem. Jedna tvrda utakmica bez nešto prilika, jedna naša prilika gdje je Krajčir probio po desnoj strani i vratio na drugu stativu na Martinkovića koji rezultirao možda po našoj zasluženoj pobjedi, po izjavama njih. Utakmica je išla u drugom smjeru odma od početka jer je njihov igrač dobio crveni karton, oni su se povukli, branili i čekali šanse koje hvala Bogu nisu dočekali – Andrej Kerić, Slavonac K.

U 40 sekundi ostajemo bez igrača, crveni karton, i to je poremetilo cijeli tok utakmice što se nas tiče. Bez šanse i mi i domaćini celu utakmicu, izuzev jednog prodora domaćih po desnoj strani, što su pretvorili u gol. Utakmica za zaborav. Domaćinu čestitke na 3 boda, a nama ostaje da se spremimo za derbi – Zoran Stamenić, Borac.

slavonac bobota

Radnički neda svoj vrh ni pod razno, nastavili su sa dobrim igrama i očekuje ih pogleda sa vrha narednih 7 dana ako ne i duže. Domaćine je doveo u vodstvo Slavko Barat pogotkom u 18.minuti. Drugo poluvrijeme Zrinskije uspio izjednačiti na 1:1 pogotkom Mateja Kurilja u 60.minuti, 3 minute kasnije Slavko Barat svojim drugim pogotkom podiže razultat na 2:1, Petar Krešimir Karamtić u 88.minuti zabija za 3:1 i potvrđuje nova tri boda Radničkog.

Mece     HNK “Radnički” /Me/ – Zrinski    3:1

Utakmica zanimljiva, prvo poluvrijeme smo apsolutno dominirali, imali smo rezultat 1:0, promašili još par izglednih prilika. Drugo poluvrijeme iz prekida dobivamo gol za 1:1. Na kraju ubacujemo u višu brzinu i privodimo kraju utakmicu sa 3:1. Čestitam svojim igračima na pobjedi, sudcima na vrlo dobrom suđenju a gostima želim uspjeha u daljnjem tijeku natjecanja – Mario Amidžić, Radnički Mece.

Znam da nije neko opravdanje, ali doći u Mece, vodećoj momčadi lige bez 7 standardnih igrača i držati utakmicu otvorenom doslovno do 90.min.iznenadilo je možda i nas same. Domaćin je zasluženo pobjedio,imao je dominaciju i više prilika, a mi možemo žaliti za svojom 100%,kod rezultata 2:1 par minuta prije kraja.Ponovo smo kažnjeni lošim postavljanjem u prekidu a zanimljivo je da su svi golovi postignuti glavom. Moji dečki su danas dali maksimum u smislu trke i zalaganja i na tome im čestitam.Domaćinu čestitam na pobjedi i korektnoj igri,te im želim sreću u nastavku prvenstva. Suđenje također dobro – Drago Trojan, Zrinski.

radnički zrinski

Teško iskušenje za novog trenera Višnjevca u Kneževim Vinogradima. Višnjevac je prikovan na samo dno tablice zajedno sa Zrinskim i morati će se trgnuti ako ne žele tamo ostati. Prvo poluvrijeme je bilo tvrdo i bez pogodaka, tko bi rekao da će drugo poluvrijeme biti četiri. U 52.minuti Domagoj Žigri dovodi u vodstvo Borac, u 80.minuti Mislav brezinšak zabija za 1:1 i vraća goste u igru za bodove, samo nakon 3 minute sve snove im ruši Domagoj Jagetić koji povisuje na 2:1, a rezultat je potvrdio za 3:1  Dominik Dubravac u 90+.

Kneževi Vinogradi      NK “Borac” (KV) – Višnjevac    3:1

Jedna jako teška utakmica, igrali smo pod nekim pritiskom, pod onim osjećajem da moramo uzeti te bodove da ne bi pali na to zadnje mjesto, tako smo igrali u nekom grču. U drugom poluvremenu smo uspjeli povesti, nakon toga nesmotreno primamo gol, ali mislim da nam se vratilo ono što radimo, malo sreća ili znanje donjelo ta tri boda. Zabili smo prekrasan gol iz slobodnog udarca, nakon toga smo zabili i za 3:1. Ostaju 3 boda kod nas, malo smo se odmakli sa dna, idemo se pripremiti za sljedeće kolo – Saša Balatinac, Borac KV.

Čestitamo domaćinu na pobjedi, idemo dalje, borba za svaki bod, biti će teško ali vjerujem da ćemo uspjeti – Miroslav Čelar, Višnjevac.