/Radnički (M) petardom svladao Dardu DAMIR ŠER ODVEO SLAVONAC DO NOVA TRI BODA
Dilj-Mladost

Radnički (M) petardom svladao Dardu DAMIR ŠER ODVEO SLAVONAC DO NOVA TRI BODA

Odigrane su tri utakmice 13.kola MŽNL Osijek – Vinkovci. Radnički iz Mece zasjeo je na vrh tablice pobjedom protiv Darde, a Valpovka u slučaju pobjede sutra može zasjesti na vrh tablice, u tom slučaju Valpovka i Radnički imali bi isti broj bodova uoči posljednja 2 kola. Dilj i Mladost su remijem zadržali sadašnje mjesto na tablici, dok je Slavonac iz Komletinaca skočio na peto mjesto sa istim brojem bodova kao Dilj.

Derbi kola završio remijem. Snage su odmjerili Dilj i Mladost, 3. i 4. na tablici. Prvo poluvrijeme je proteklo bez pogodaka, drugo poluvrijeme gosti su u 50.minuti došli do vodstva od 0:1 preko Ivana Barišića, a nedugo zatim u 61. minuti domaćin je izjednačio pogotkom Roberta Ilića, rezultat se do kraja nije mjenjao.

Vinkovci      Dilj – Mladost (SĐ)      1:1

Mislim da je bila jedna odlična utakmica, puna tempa, gdje smo imali i mi i gosti neke šanse, mislim da je najrealniji neriješen rezultat- Dejan Pavličić, Dilj.

Odigrali smo danas pravu prvenstvenu utakmicu s odličnom momčadi Dilja. Utakmica je mogla otići na obje strane, ali na kraju rezultat je najrealniji. Zabili smo gol kad je Dilj možda igrao najbolje, poveli smo, ali nažalost na korneru nismo bili koncentrirani i domaćin nas je kaznio. Idemo dalje, Dilju želim sve najbolje u nastavku natjecanja, a mi se okrećemo sljedećoj domaćoj utakmici Ivan Denić, Mladost (SĐ).

Slavonac se penje na tablici, pokazuju sve bolje igre. U jednoj tvrdoj utakmici Slavonac je jedinim pogotkom Damira Šera u 11. minuti došao do pobjede protiv Radničkog iz Županje.

Komletinci      Slavonac K – NK Radnički     1:0

Iako sam bio u Vinkovcima, prenosim vam kako su meni prenijeli, tvrda utakmica, prava natjecateljska, srećom mi smo iskoristili tu jednu priliku u prvom poluvremenu, drugo poluvrijeme gosti su imali malo kontrolu, pokušali su stisnuti, nisu realizirali, na kraju zaslužena pobjeda naša. Čestitam mojim dečkima, vidi se da se radi, timska igra se isplati i nadam se da ćemo nastaviti tako dalje – Andrej Kerić, Slavonac.
Domaćin je ušao u utakmicu agresivno i odlučno što im je donijelo i rano vodstvo nakon brzo izvedenog auta. Prvi dio utakmice bili smo uspavani i neodlučni dok smo u drugom dijelu ušli odlučnije i agresivnije što nam je donijelo igru na njihovoj polovici i dvije dobre situacije za gol ali ništa više od toga. Da bi se uzeli bodovi u gostima treba se energetski potrošiti puno više nego što je bilo danas. Na kraju domaćin je bio bolji za jedan pogodak, čestitam im na pobjedi, nama ostaje da se kroz radni tjedan pripremimo za domaću utakmicu – Andrija Besek, Radnički.

Slavona-Radnički

Radnički je pokazao zašto je na vrhu tablice i petardom ispratio Dardu. Domaćin je poveo pogotkom u 6. minuti preko Kenta Wachia, Marko Oroz je u 13. minuti povisio na 2:0, gost je smanjio u 30.minuti pogotkom Vanje Kovača, drugo poluvrijeme domaćin je ubacio u veću brzinu i dobrano podebljao svoju pobjedu, Slavko Barat je pogađao u 53. i 90. minuti dok je Marko Vladić bio strijelac pogotka u 74. minuti.

Mece      HNK “Radnički” /Me/ – NK “Darda”     5:1

Jedna odlična partija za pet, zabili smo svoje šanse, mislim da smo izdominirali, zaslužena pobjeda. Čestitam svojim igračima na prikazanoj igri, sucima zahvaljujem na vrlo dobrom suđenju, a gostima želim uspjeh u narednom dijelu prvenstva – Mario Amidžić, Radnički (M).

Zaslužena pobjeda Radničkog, presudila je individualna kvaliteta njihovih pojedinaca, ali i naše pojedinačne greške u fazi obrane. Slijedi nam zadnja dva kola utakmice istine protiv ekipa iz donjeg dijela tablice, ta dva kola ćemo probati popraviti sve što smo loše napravili u ovom dijelu prvenstva – Toni Šarić, Darda.