Radnički bježi konkurenciji: Robert Grnja odlučio derbi

Sedmo kolo osječke 2. ŽNL donijelo je bijeg Radničkog koji je sada na +4 u odnosu na prvog konkurenta Slavoniju. Radnički je u Dalju ugostio Slavonac iz Tenje i golom Roberta Grnje došao do minimalne, ali velike pobjede kojom je “zakapario” jesenski naslov prvaka.

Slavonija je uvjerljivo slavila protiv Erduta i stigla do druge pozicije, strijelci za momčad iz Ivanovca bili su Srđan Radojčić, Ivan Mlinarić i dva puta Martin Horvatek, a slavlje je izostalo jer je pobjeda ostala u sjeni teške ozljede Ivana Doktora kojeg je s terena odvezla hitna pomoć zbog loma noge. Domaću pobjedu upisala je i Sloga na krilima raspoloženog Deana Bekića. Sloga je imala 2:0, Šubić se golovima Ivana Lackovića vratio do 2:2, ali je Bekić svojim drugim golom ipak ostavio bodove u Ernestinovu. Dunav je i treći put remizirao, ovoga puta na gostovanju kod Lia u Osijeku. Hrvoje Bradašić je doveo Dunav u vodstvo a Domagoj Pavlić u 25. minuti postavlja konačni rezultat, a od zanimljivosti do kraja valja istaknuti dva isključenja za goste zbog četiri žuta kartona, sva četiri zarađena zbog prigovora. A bilo ih je i nakon isključenja s “ograde”.  Klas koji će uskoro zasjati u novim dresovima iz S-design radionice je jedini slavio kao gost i to na teškom gostovanju u Antunovcu. Mihael Nikolić je s dva pogotka u 3 minute donio veliku prednost Klasu sredinom prvog poluvremena, a Vitez u 88. minuti preko Svena Smolje uspjeva samo smanjiti.

Antunovac:     NK Vitez ’92     NK Klas              1 : 2
Dalj:                NK Radnički     NK Slavonac      1 : 0
Vladislavci:     NK LIV 1949     NK Elektra :
Ivanovac:        NK Slavonija    NK Erdut             4 : 0
Osijek:            NK LIO             NK Dunav           1 : 1
Ernestinovo:   NK Sloga          NK Šubić             3 : 2