Potop NK Podravca i maestralna pobjeda Poleta obilježili su prvo kolo 2. ŽNL Varaždin

Ovaj vikend krenulo je i prvo kolo 2. ŽNL Varaždin. Uzbuđenje je bilo prisutno pri svakom od susreta, a isključenja i žutih kartona nije nedostajalo!

ŠNK Radnički – NK Podravac (Sv) 7:0

U Hrženici je pred 80-ak gledatelja održana utakmica prvog kola 2. ŽNL Varaždin, a domaća momčad je slavila s visokih 7:0! Odličan start u novu sezonu pokazali su igrači Zvonka Grgeka.

Igrači Podravca su bili nemoćni pred Karlom Kutnjakom i Leom Tropšekom koji su zabili ukupno četiri gola, a pogoci Stopinšeka (16.), Crnkovića (76.) i Kare (79.) samo su potvrdili nadmoć domaće momčadi.

ŠNK Poljanec – ŠNK Dinamo 01 2:0

Ovaj vikend su nam neizvjestan susret pripremili nogometaši ŠNK Poljanca i ŠNK Dinama 01. Gotovo cijela utakmica odigrana je bez realiziranih akcija i s dozom neizvjesnosti. Međutim, pred sam kraj u samo sedam minuta igre, pojavljuju se Bobetić i Novak koji svojim preciznim udarcima u 80. i 87. minuti donose veliku pobjedu svojoj momčadi.

NK Orač – ŠNK Lunjkovec 1:2

U nedjelju je na stadionu „Orač“ u goste stigla momčad ŠNK Lunjkovec i prisvojila si velika tri boda u prvom kolu 2. ŽNL Varaždin! Trener domaće momčadi, Tomislav Križanec, može biti vrlo zadovoljan igrom svojih igrača jer su se izuzetno dobro držali cijelo prvo poluvrijeme pa čak bili i u vodstvu. No, kako je vrijeme odmicalo tako su igrači Lunjkoveca odigrali dvije fantastične akcije u samo tri minute razmaka i sa sobom kući ponijeli sve bodove.

Golove za pobjedničku momčad postigli su Karlo Vigar (58.) i Ivan Dodić (61.), a jedan jedini zgoditak za NK Orač, na samome početku susreta, ostvario je Deni Žnidarić u 18. minuti igre.

NK Lepoglava – NK Dinamo Babinec 0:1

Vrlo konzistentna i napeta utakmica odigrala se ove nedjelje u Lepoglavi gdje su gosti slavili pobjednički gol. Tijekom susreta bilo je puno nesportskog ponašanja pa je sveukupno glavni sudac pokazao osam žutih kartona, od koji su četiri rezultirala isključenjem dva igrača.

Unatoč svemu, momčad Ivana Dobrotića, može biti iznimno sretna i ponosna na Denisa Boraka koji im je u 44. minuti priuštio veliko slavlje svojim pogotkom i tako im pripisao prva tri boda na tablici!

ŠNK Mladost Šemovec – NK Nova Ves 0:1

Slično kao i u Lepoglavi, odigran je susret u Šemovcu između nogometaša Mladosti i Nove Vesi. Napeto, oštro i žustro napadala je momčad Damira Blažija, ali bezuspješno. Na početku drugog poluvremena u 57. minuti, ukazao se Marin Šincek i zabio pobjednički gol.

ŠNK Polet Martijanec – ŠNK Poljoprivrednik  4:1

Pred 100-tinjak gledatelja, nastupili su igrači Poleta i Poljoprivrednika. Tijekom cijelog susreta je dominirala momčad Dubravka Rajha, a igrači Poljoprivrednika dugo će žaliti za propuštenom prilikom u 90. minuti kada nisu realizirali kazneni udarac i tako smanjili barem gol razliku.

Gostujući teren je dakako otežana okolnost, ali to su na odličan način iskoristili igrači Poleta. Već u 8. minuti zgoditak postiže Levatić Samuel, a za njim ga slijede Horvat (27.), Klekar (48.) i Balažinec u 73. minuti susreta.

NK Podravac Kitro – NK Trnje (T) 1:3

U Sesvetama L. ovaj vikend bilo je vrlo dinamično između nogometaša NK Podravca Kitro i NK Trnja. Prvo poluvrijeme je ukazivalo na dobru borbenost oba kluba, ali što je igra išla dalje to su igrači Trnja bivali sve razigraniji. Prvi gol pao je već u šestoj minuti susreta, a zabio ga je Dino Papec i time pokazao svoju kvalitetu igre. Nedugo zatim u 21. minuti igre Podravac izjednačava pogotkom Matije Zelenca, ali pred sam kraj odigrane su dvije dobro promišljene akcije Papeca i Vrbanića i time su stavili „točku na i“ što se tiče ovog susreta.

Fotografija: Facebook/NK Dinamo Babinec, Hrvatski nogometni savez