Prvak se razigrao, Frankopan stigao do prve pobjede, remi u Vođincima

Prvenstvo se zahuktava i piše zanimljive priče pa je nakon pet kola na čelu definitivno najugodnije iznenađenje lige Županja 77. Prognozeri ovog raspleta bi se dobrano obogatili na kladionicama no zato je nogomet krasna igra i svi uživamo u toj prekrasnoj nepredvidivosti. Nova trojka Županjaca upisana je na domaćem terenu protiv vrlo dobre momčadi iz Gradišta pa je na kontu nestvarnih 13 bodova od mogućih 15 – doista respektabilno. Negoslavci su stigli do nove pobjede nad solidnom gostom iz Drenovaca kod kojih očito ove sezone nešto ne štima, ali zato u Štitaru zadovoljno trljaju ruke nakon pobjeda na jako teškom gostovanju u Bogdanovcima.

Prvak se razbudio i donio bodove s gostovanja u Prkovcima, Nosteria nastavlja s kvalitetnim predstavama, a konačno se pjesma zaorila u autobusu na povratku u Andrijaševce zbog prve pobjede Šlajfinog dječjeg vrtića. Fruškogorac iskoristio lošu formu Budućnosti i pobjegao od začelja na kojemu je sada baš momčad iz Šiškovaca gdje će očito u narednom tjednu biti turbulentno. U Vođincima su se susrele dvije sjajne momčadi koje nisu dopustile da itko ode kući pognute glave pa su pošteno razdijelile bodove.

5 04.09.2022 16:00 Šiškovci NK Budućnost (Š) – HNK Fruškogorac 1:4

Odlična utakmica u Negoslavcima. Iskreno kako su Drenovci igrali danas, spadaju u top 5 ekipa bez problema. Čvrsta utakmica, odličan tempo čak i za rang više. Mi smo pored dva gola imali stativu i prečku i još nekoliko solidnih situacija dok su gosti također imali 3-4 vrlo dobre situacije. Možda smo bili bolji za taj jedan gol, ali da su gosti zabili za 2:2 ne bi bilo nezasluženo. Još jednom pohvale za sve posebno za moje momke koji su dali zadnji atom snage za pobjedu. Ovom izjavom završava moj mandat trenera seniorske ekipe, kao što je bilo i dogovoreno. Hvala svima, do neke druge prilike sportski pozdrav – Josip Tunjić Negoslavci.

Inače ne kukam, ali danas bez 9  igrača odigrati ovakvu utakmicu i uzeti bodove u jako dobrim Bogdanovcima, šta reći nego čestitati dečkima, hvala svima koji nas prate posebno Legiji koja nas drži i daje nam snagu kad padnemo. Lijepo je vidjeti punu tribinu naših ljudi u gostima, mi ne možemo drugo nego dati sve od sebe, a kad daš sve onda ti se i vrati – Mato Lukačević Sloga.

Teško je dati bilo kakav komentar utakmice, poklonimo golove gostima, zatim dobivamo crveni karton i na kraju dobro prođemo, čestitam gostima, suđenje dobro, sportski pozdrav – Mario Butković Slavonac.

Kako nikada nisam počeo izvješće utakmice na ovaj način, sada ću – sudac Marko Debak nepoznanica za sve i nismo znali što očekivati, ali mladiću prijatno si nas iznenadio korektnošću i hrabrosti. Nisi ništa naštetio ni njima ni nama , a toliko mirno vodio ovaj susret uz pomoćnike Fehira i Vrtarića. Ne zbog pobjede nego zbog odlične arbitraže bez zamjerke iako su pomogle obje ekipe vrlo korektnim ponašanjem. Za nas zabio Blašković i Marinčić Dominik 3 puta. Malo radosti i podsjetnik koliko ipak moji momci vrijede. Sretno domaćinu i hvala na gostoprimstvu i korektnosti. Svima lijep pozdrav, a mi idemo malo proslaviti, zaslužili smo nakon svih nevolja – Ivan Lukić Mladost.

Što reći nakon ovoga? Prije utakmice potpisali bi i zadovolji se i s bodom, ali naši dečki su dali 300% i bodovi su ostali kod nas. Već u samom početku utakmice poveli smo prekrasnim pogotkom Hrvoja Križana. Nakon toga stvorili smo još 2,3 izgledne prilike, ali ne zabijamo, isto tako i gost je imao jednu odličnu priliku, ali do poluvremena rezultat se ne mijenja. Drugo poluvrijeme ubacujemo u brzinu više i u 60.minuti eurogolom Jonathana Ricaldonija vodimo 2:0. U 81 minuti naš jocker Mateo Vukotić povećava na 3:0.Minutu poslije gost smanjuje na 3:1 preko legendarnog Hrvoja Galovića. Sudačka trojka fer i korektna, kao i naši susjedi iz Gradišta kojima želimo sretno dalje – Mladen Ćatić Županja 77.

Zaslužena pobjeda domaćina pogodak za nas je postigao Galović, a mi se moramo posložiti i početi trenirati imali smo problema nadam se da je sada to iza nas. Sportski pozdrav – Mirko Godanj Slavonac.

Fantastično otvaranje tekme gdje prve dvije šanse koristimo i vodimo 2:0, a zatim dobivamo gol za 1:2 u najgorem trenutku u 45.minuti i domaćina vraćamo u igru. Stiskaju nas drugo poluvrijeme, imali su svoje šanse, a mi jako opasni iz kontre gdje fulamo 2 mrtvaca jedan na jedan no zabijamo za 3:1 eurogolom Bebeka, ali opet našom glupošću vraćamo domaćina u igru da bi pred kraj utakmice iz kontre zabili još jedan i na kraju zasluženo pobijedili. Domaćin jako korektan. Trebala nam je jako ova pobjeda. Htio bih pohvaliti malog Kulovnjaka, jer mu je na početku utakmice razbijena glava i takav je izdržao te zabio 2 gola i odigrao odličnu utakmicu za primjer drugima, svaka čast – Tomislav Pavličić Frankopan.

Nogomet je kurvanjska igra u kojoj ne pobjedi uvijek tko zasluži, a danas da je bilo 12:2 ne bi bilo nepošteno. Mojim lavovima kapa do poda, ali njihov vratar Poje (Omeyer) je danas bio kao legendarni Francuz protiv naših rukometaša, jednostavno nesavladiv. Gost potučen do kraja, ali mu ipak čestitam na bodu. Sudačka trojka danas recimo odlična iako nam nije sviran klasični penal, ali idemo dalje, opet nismo izgubili – Dražen Dikonić Mladost.

Nemam što drugo reći već čestitati svim akterima danas na vrhunskoj predstavi. Pohvale treneru Vođinaca Diksi za pripremu tekme, otkako sam trener Mitnice nije nas nitko ovako nadigrao. To smo očekivali, pripremili smo brzu tranziciju. Tako smo dvaput poentirali. Eurogol Brajkovića na sjajnu asistenciju Blekića. Domaći su se bacili na glavu, stvorili pritisak, ali tu je ponovno bio fenomenalni Stjepan Poje i održao nas je na životu! To je mojim momcima dalo snage i dolazimo u vodstvo preko Uhlarika. Nažalost Marošević u 90. minuti zabija spektakularno s 30 metara i vraća utakmicu u egal. Iako su Vođinci danas bili dominantni mojim momcima kapa do poda, borili su se kao lavovi i zaslužili bod koji nam daje dodatno samopouzdanje za nastavak prvenstva. Ima nas malo, načeti smo ozljedama, ali karakter koji ova ekipa ima je čudo! Bravo lavovi. ISM – Vedran Domazet Mitnica.

Slabo, bezidejno, bez pravog pristupa dovelo nas je do poraza. Uz takav pristup nismo ni zaslužili ništa. Ilok svih 90 minuta bolji, konkretniji i u realizaciji spretniji. Poraz kao poraz boli, ali nije ni prvi ni zadnji, boli nešto drugo, a to je odnos prema poslu koji nadam se voliš, a toga danas, a i u nekim prošlim utakmicama nije bilo. Ja sam u Šiškovcima pet godina, puno toga smo dobroga napravili, ali mišljenja sam da se razilazimo. Ne u svađi i ružnim riječima, nego prijateljski kao što smo i funkcionirali kroz sve razdoblje unazad. Uvjeren sam da ova mlada ekipa ima puno veći kapacitet od ovakvih prezentacija i u meni će imati svog navijača zauvijek. Sve zahvale i upravi kluba i stalnim kibicerima, ovdje se naš put završava – Zoran Rubić Budućnost.