Prva ŽNL VSŽ: Zadnjim kolom spuštena zavjesa na predstavu nakon koje najviše plače Cvelferija

Završilo je natjecanje vukovarsko srijemske Primere, a u zadnjem kolu nije bilo puno dvojbi i dilema, dvojac iza ekipe iz Komletinaca je čekao poraz protiv Lovora no nije ga dočekao tako da je i zadnjih 90 minuta proteklo u očekivanom raspletu nakon kojega će dolje spuznuti čak šest momčadi prema neslužbenim informacijama, a među njima je najviše onih iz Cvelferije pa će Druga Županjska biti poprilično povećana, a teški dani su pred nuštarskim nogometom pošto su i dva kluba iz te Općine u istom košu. Prvak je očekivano slavio u Podgajcima i trijumfalno završio fantastičnu sezonu dok se Domagoć Ćuk okitio titulom najboljeg strijelca, a među prva tri, uz podijeljenu broncu su tri vođinačka topnika (Baraban i Pavličić).

Slavonac je u Komletincima ostanak u ligi riješio u samo pet minuta kada Zec i Vidović postižu pogotke vrijedne prvoligaškog statusa. Pirove pobjede su ostvarili Borac i Mladost, momke s Istreva neće utješiti niti briljantna izvedba začinjena s osam pogodaka od čega je pet djelo sjajnog Hehedosha. Za goste iz Negoslavaca Erić i Radovanović po dva, ali ni njima četiri pogotka u gostima ne mogu biti utjeha kada primiš osam. Sladeček je povukao ekipu iz Cerića do pobjede koja je donijela premalo utjehe na kraju. Ostali susreti su odigrani u prilično revijalnom i neobaveznom tonu pa su se raspucali momci u Borovu protiv fenjeraša, istaknuli se pri tome Spasić i Ajduković, Vrbanja na pogon Antonija Zadre stigla do oproštajne pobjede u Prvoj ŽNL, a bez pobjednika je okončan susret na Mitnici, Plum i Kovačić odigrali 1:1. Sinđelić je vrlo dobru sezonu okrunio završnom pobjedom nad gostom iz Gradišta, do pobjede pogurao Đorđe Kovačević s dva uboda.

09.06.2024 18:00 Komletinci NK Slavonac Komletinci – NK Lovor 2:0

NK Sinđelić – NK Slavonac Gradište 3:2 (Knežević Ognjen 13′, Kovačević Đorđe 48′, 64′ / Blažević Adrijan 45′, Raguž Emanuel 75′)

Čestitam ekipi Mladosti iz Vođinaca na prvom mjestu svim ostalim ekipama što se uspješno završili sezonu, koja je bila veoma stresna pogotovo za ekipe koje su se borile za ostanak u ligi. Ovim putem im želim što brži povratak u ovaj rang natjecanja. Mi smo se ovo proljeće mučili manje više kao i ostale ekipe što zbog ozljeda što zbog manjka igrača, ali priveli smo prvenstvo kraju sa solidnim učinkom. Što se tiče današnje utakmice, zadovoljan sam prikazanom igrom svoje ekipe, ali kada promašiš ovoliko šansi u gostima ne možeš uzeti bodove, pogotovo protiv ovako kvalitetnog domaćina. Osim dva gola Blaževića i Raguža imao je pred kraj utakmice Josipović stativu. Čestitam domaćinu na pobjedi i fer igri, a mi se idemo odmoriti i posložiti za iduću sezonu. Zahvaljujem ekipi Sportala što su popratili našu ligu i omogućili svima koji prate nogomet lakši uvid u događaje na terenu i oko njega. Sportski pozdrav – Mirko Godanj Slavonac.

NK Posavac – NK Mladost Vođinci 2:5 (Pavkić Marino 33′, Aleksić Ivan 37′ / Miličević Gabrijel 8′, Kos Igor 13′, Baraban Ivan 17′, 50′, Ćuk Domagoj 60′)

Spušten je zastor na ovu za nas prekrasnu sezonu. Završili smo je kako smo i odigrali veći dio sezone. Ovim putem još jednom bih se svima zahvalio od navijača (posebno Diki) preko oružara Đuke do uprave na čelu s Vjekom i Ivanom. I na kraju onima koji su najzaslužniji za ove rezultate, a to su prekrasni momci koji su na navjerojatan način odradili sezonu. Jedno veliko HVALA svima od srca – Dejan Pavličić Mladost.

NK Sloga Borovo – NK Županja 77 6:0 (Sušić Siniša 23′, Ajduković Mihajlo 29′, 42′, Bodza David 45′, Spasić Danijel 48′, 83′)

Na ovoj utakmici traku sam dao jednom skromnom, ali velikom čovjeku koji je kroz cijeli put bio uz klub od najvećih uspjeha do ovoga kraha u 1.ŽNL Mariju Botu koji je definitivno igrač i za više rangove, Dominik Perić i Luka Belogravić dva krasna dečka, ali i odlična igrača i svi ostali. Dečki još jednom vam hvala, svima koji ste bili na ovome putu od trona pa do kraha. A sada malo odmor i onda idemo u nove pohode svatko na svoju stranu. Cijeloj ekipi Sportala sve pohvale, pozdrav do neke druge prilike – Mladen Ćatić Županja 77.

NK Mladost Cerić – HNK Fruškogorac 4:2 (Stanić Florijan 15′, Sladeček Gabriel 17′, 73′, Marinčić Petar 35′ / Boban Stjepan 1′, Tot Andrija 47′)

Utakmica riješena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti u kojoj je Cerić isključivo zbog našeg pristupa u prvom poluvremenu potpuno zasluženo odnio sva tri boda. Na poluvremenu sam bio ogorčen na izvedbu svoje momčadi,a nakon ovoga nemam snage pričati sekunde o nogometu. Prva situacija u kojoj je u prvom poluvremenu igrač zaposlen u instituciji koja bi trebala sprječavati nerede na nogometnim terenima bez lopte išao ozlijediti igrača koji je na svu sreću s “blažim” ozljedama napustio teren u 18. minuti. U drugom poluvremenu se dogodila scena koja će mi vjerojatno cijeli život ostati urezana u pamćenje, u situaciji u kojoj stoper Cerića Stanić ni na jedan način ne može doći do lopte svom snagom se zabija u našeg igrača kojega su milimetri dijelili do katastrofe. Situacija slična onoj u kojoj je život izgubio Hrvoje Ćustić, na svu sreću samo je dragi Bog spasio Daria Kokrhelja,dečka koji je od svoje sedme godine u našem klubu za kojega igra besplatno i iz čiste ljubavi, koji je unatoč brazdi u kojoj svakodnevno radi 12 sati propustio samo 2 treninga ove polusezone,a danas je zbog nečijeg pogibeljnog starta mogao izgubiti život. Najtužnije od svega je što je u toj situaciji u teren uletilo 10 navijača domaćina,jer smo se bunili zbog starta velikog i snažnog stopera. Nakon utakmice sam morao i slušati istog tog stopera koji se umjesto da bude zahvalan što danas nije oduzeo život našem igraču bunio što mu sudac nije dao žuti karton nego isključujući crveni,nije svjestan da smo trebali raspravljati je li start bio za 2 ili 5 mjeseci zatvora. Sve ovo što se događalo u svim ligama ove sezone je sramotno,poraz za nogomet,poraz za sve nas,pričamo o skraćivanju liga, nemojte ih skraćivati,ugasite ih. Jebo vas nogomet i jebo mene taj nogomet što ga volim i što ga i dalje igram,dobro ću razmisliti jesam li prošli vikend odigrao svoju posljednju utakmicu. Htio bih napomenuti da je ovo danas bilo samo sramota pojedinaca,zbog kojih su se normalni igrači ispričavali nakon utakmice. Hvala vam što pratite ovu ligu i igračima na angažmanu i trudu kroz cijelu sezonu koju smo izgurali ni sami ne znamo kako,a našem igraču želim brzi oporavak. – Petar Krešimir Karamatić Fruškogorac.

HNK Mitnica – NK Croatia Bogdanovci 1:1 (Plum Ivan 23′ / Kovačić Stjepan 11′)

U ovoj utakmici smo pokazali da smo zasluženo na drugom mjestu prvenstvene ljestvice. Dominirali smo cijelu utakmicu uz pregršt prilika koje opet nismo iskoristili dok je gol koji smo primili opet produkt naše greške i poklon protivniku. Ali danas nećemo duljiti nego ćemo samo reći da smo ostvarili povijesni rezultat kluba i da da se ovim putem želimo zahvaliti svima koji djeluju u klubu i oko njega, a posebno našim navijačima koji nas bodre svaku utakmicu. Također ovim putem želimo zahvaliti i našem Antoniu Tuliću koji se od sljedeće sezone vraća u svoj matični klub. Toni hvala ti za sve i sretno u nastavku karijere. Jednom crno plavi zauvijek crno plavi – Ivan Vujeva Mitnica.

Prava muška utakmica. Puno dobrih poteza, čvrstih startova i dobrih prilika. Dvije podjednake ekipe gdje je domaćin imao nešto veći posjed, ali puno prilika s obje strane. Golman domaćina na kraju održava na drugom mjestu, ali po meni najrealniji rezultat. Ispred čitave ekipe Croatije, htio bih se zahvaliti treneru Mihinu za sve što je napravio u proteklih 6 mjeseci i za izvrstan rezultat koji smo napravili ovo proljeće. Hvala mojim suigračima na svemu i nadam se istome od početka ljetnih priprema. Naporna sezona je iza nas, slijedi odmor i rekuperacija. Vidimo se od jeseni, sportski pozdrav! – Marko Vujeva Croatia.

NK Vrbanja – NK Nosteria 3:0 (Zadro Antonio 3′, 6′, DE MELO SILVA Wendel Eugenio 16′)

NK Borac (D) – NK Negoslavci 8:4 (Hehedosh Robert 19′, 20′, 30′, 37′, 63′, Vertuš Josip 23′, Saidani Christopher 54′, Mijić Petar 90′ / Erić Nenad 5′, 56′, Radovanović Miodrag 8′, 60′)

Pišem ovaj tekst dok lagano puštam suzu. Ulazimo u utakmicu nikad gore gost nas kažnjava 2 puta u prvih 10 minuta. Onda kreće prava demonstracija ove ekipe do kraja smo uspjeli postići 8 golova. Iznimno korektnim gostujućim igračima, te prijatelju Tunjiću želim sreću u idućoj sezoni ovog natjecanja. Jučer smo se veselili na prvom mjestu juniora, a sada kako stvari stoje idemo u 2. ŽNL ŽU. Klub se neće sigurno ugasiti dignuti ćemo se Feniks. Ja sam s ovom utakmicom završio moj mandat u NK Borcu na poziciji seniora, dao sam sve od sebe i bila mi je iznimna čast voditi ovakve dečke, te redakciji Sportala želim sve najbolje. Sportski pozdrav iz Drenovaca – Nikola Mandić Borac.

Neslavan i težak završetak sezone, poraz koji nema takmičarski značaj, ali veoma neugodan. Ima mnogo objektivnih i subjektivnih okolnosti koje su dovele do ovakvog poraza i u velikoj mjeri preuzimam odgovornost za sve što se izdešavalo da od 0:2 za dvadesetak minuta bude 5:2 za domaćina. Sve čestitke Borcu za pobjedu, a mi se već okrećemo planovima i razmišljanjima za iduću sezonu, želeći da prevaziđemo sve negativne momente i u novoj sezoni napravimo kvalitativni iskorak u svim segmentima našeg kluba i ostvarimo rezultate koji su u skladu sa renomeom i uslovima koje je klub obezbjedio, da više ne bi došli u situaciju da brinemo za status do zadnjeg kola – Željko Račić Negoslavci.

NK Slavonac Komletinci – NK Lovor 2:0 (Zec Ivan 54′, Vidović Josip 59′)

Nakon svatova i prošlotjednog ostvarivanja cilja, a to je ostanak u ligi u današnjoj utakmici bez 7 standardnih i većine pridošlih iz svatova drugačije nije niti moglo . Hvala vašem portalu na praćenju ove lige! Sad odmor – Dražen Dikonić Lovor.