Prva ŽNL VSŽ: Vođinčani uspješni u Županji, petarda u Nuštru, Sloga prati lidera

Prvih pet momčadi je ostvarilo pobjede pa je razmak ostao nepromijenjen uoči samog finiša natjecanja. Lider je uspješno prošao teško gostovanje u Županji i to u zadnjim sekundama utakmice s kreča. Sloga je rutinski riješila pitanje pobjednika slomivši vrlo dobrog gosta na početku nastavka u razmaku od samo 4 minute. Nosteria prati vodeći dvojac visokom pobjedom sa čak pet postignutih pogodaka u čemu je prednjačio Luka Šuker. Ipak su najviše postigli igrači iz Bogdanovaca koji su sedam puta matirali gostujućeg vratara na pogon fantastičnog Dražen Malančuka koji je zabio više od polovice pogodaka svoje momčadi. Zanimljivu su utakmicu odigrali u Negoslavcima jako dobri suparnici, a na kraju se radovao gost s Mitnice pri čemu je domaćin rano poveo, a gost u finišu preokrenuo zabivši dva pogotka u samo dvije minute. Derbi začelja je pripao gostima iz Šiškovaca koji su preokrenuli dvostruko vodstvo domaćina u Prkovcima.

14 06.11.2022 14:00 Nuštar NK Nosteria – NK Vrbanja 5:1

Danas smo dobili na iskustvo, prvo poluvrijeme ravnopravno, gosti imali bolje šanse, drugo smo bili bolji i zasluženo dobili. Zadovoljan sam kako smo danas izgledali, greške se događaju, danas smo izgledali kao ekipa i zato smo dobili. Bitno je da učimo na greškama, jedino tako možemo napredovati – Mato Lukačević Sloga.

Kopija utakmica iz Gradišta – mi odlični 1. poluvrijeme, imamo 2 mrtve šanse , jedan na jedan s golmanom gdje po meni najbolji golman lige Oršolić skida nemoguće i drži domaću momčad na životu. Drugo poluvrijeme domaći nas pritišću i iz dva prekida dolaze do velike prednosti i mirno utakmicu privode kraju. Sve u svemu dobra partija moje ekipe , ali šteta što nismo bar bod uzeli jer mislim da smo zaslužili. Domaćin super korektan, suđenje jako dobro, a mi se okrećemo zadnjem kolu gdje nam dolaze odlični Negoslavci. Probat ćemo sve učiniti da dođemo do pobjede za mirnu zimu no bit će jako teško  – Tomislav Pavličić Frankopan.

Izjava Branislava Grahovca, trenera NK Negoslavci:
Od gotovog – veresija. Zadovoljan sam igrom, posebno u prvom poluvremenu, imali smo rezultat, par polušansi i kontranapada, nedostajao je precizniji završni pas da ugrozimo protivnički gol. U završnici je ponestalo koncentracije, a i snage, par naših propusta i gosti dolaze do preokreta u 2 minute. Brojni izostanci, kartoni i povrede su nam otežale današnju utakmicu, ali ponavljam, zadovoljan sam svim prikazanim, osim s rezultatom. Gosti vrlo dobra, korektna ekipa, čestitam im na pobjedi. Suđenje odlično! Sportski pozdrav iz Negoslavaca

Danas utakmica od velikog značaja za nas. Negoslavci odlična ekipa, spremna i odlično vođena. Danas smo ipak mi bili ekipa koja je kontrolirala utakmicu i unatoč rezultatskom minusu radimo pritisak, nižemo šanse i do kraja utakmice okrećemo rezultat u svoju korist. Velika pobjeda!!! Preokret se dogodio u posljednjih 10 minuta pogotkom povratnika Ujakovića i eurogolom našeg dragulja Alena Matijevića s 30 metara u 90 min! Još smo živi unatoč svim problemima. I odbijamo se predati, ISM – Vedran Domazet Mitnica.

Odlična naša izvedba danas! Bili smo jako dobri u svim segmentima igre za što nas je lopta i nagradila. Nakon nekoliko lošijih uzastopnih kola, trebala nam je ovakva pobjeda da ponovno stanemo na noge. Ekipi Iloka želimo puno sreće u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo derbiju protiv Mitnice. Sportski pozdrav – Marko Vujeva Croatia.

Obećao sam ekipi da se neću javljati dok to ne zasluže, nakon Bogdanovaca i zaslužene pobjede, gdje su dečki odigrali za svaku pohvalu i dali svoj maksimum, a nakon ove današnje utakmice mislim da ne znaju svoje mogućnosti. Kad u gostima nakon 60 minuta gubiš 2-0 i imaš sve protiv sebe pobjediš 3-2, ostaje samo divljenje ekipi koju imaš. Dečki su odigrali za svaku pohvalu, moramo samo nastaviti u istom ritmu i više nikome neće biti dolazak s osmjehom na licu u Šiškovce – Josip Stojanović Budućnost.

Kakva utakmica! Prvo poluvrijeme kao da nismo došli, jako loša igra i nervoza, gdje je gost i više nego zasluženo poveo. Nažalost pojedincima je ovo bio neshvatljivo loš dan. Drugo poluvrijeme naš trener i kapetan dižu psihički momčad te od prve minute drugoga poluvremena naši dečki su gospodarili terenom te su daleko bolja momčad bila. Nedugo zatim naša institucija i ikona Danijel Kuzmanović svojom individualnom klasom zabija i vraća utakmicu u egal. Nedugo zatim gosti dobivaju zasluženo crveni karton i onda ponovno neshvatljivi pad u našoj igri. Pojedini igrači koji su ušli opet nisu donijeli nivo više u igri, već smo rapidno pali. Gosti su napravili pritisak u zadnjih 10 minuta, gdje smo se morali grčevito braniti i onda u zadnjim sekundama utakmice u najmanju ruku jedan čudan penal dosuđen za goste iz kojih dolaze do pobjede. Ali isto tako treba napomenuti da je mogao u prvome poluvremenu biti dosuđen jedanaesterac za goste i to opravdano. Ostaje velika žal za bodom koji smo imali u svojim rukama. Čestitke gostima koji su ipak zasluženo pobijedili, a suđenje sve skupa kada se zbroji je solidno. Idemo skupiti glave, trenirati kako treba i pokušati doći do bodova – Mladen Ćatić Županja 77.

Danas teška pobjeda u Županji. Od prve minute smo bili bolji poveli golom Ćuka na asistenciju Kovača, nakon toga nekoliko neiskorištenih prilika i nedosuđeni penal za nas kojeg samo danas loš sudac nije dosudio. U drugom dijelu domaćin bolji prvih 20 minuta i u tom dijelu postiže pogodak, ali nakon crvenog kartona Drlje mi se budimo i pritišćemo domaćina i u 92. minuti opravdano dosuđen penal za nas koji Marošević pretvara u pogodak i veliko slavlje . Pomoćni suci danas odlični, ali inače odlični glavni arbitar nije bio na razini. Domaćinu puno sreće u nastavku prvenstva! A mi idemo leći – Dražen Dikonić Mladost.