Prva ŽNL VSŽ: Sloga zaustavljena u Mitnici, Mladost ponovo na vrhu

Promjena na vrhu ljestvice nakon poraza Sloge u Mitnici pobjede Mladosti koja je tako ponovo zasjela na čelo s malom prednošću nad ekipom iz Štitara. Slogu je zaustavila desetkovana Mitnica na krilima briljantnog Dine Brajkovića dok je novi lider bio vrlo raspoložen i ispratio gosta iz Prkovaca s petardom u čemu se istaknuo Benjamin Marošević s hattrickom. U utrku se lagano priključila i Nosteria pobjedom nad solidnim Borcem koji je tek malo ublažio poraz. Na začelju također promjena – fenjer je Budućnost prepustila Prkovčanima pobjedom nad jako dobrim gostom iz Bogdanovaca, a jedini strijelac no tom susretu je bio sjajni Adrijan Blažević 10 minuta prija kraja susreta.

Momci iz Šiškovaca su preskočili i Vrbanju koja je ostala kratkih rukava pred svojim gledateljima gdje su se na kraju utakmice radovali gosti iz Županje. Negoslavci nastavljaju s marljivim sakupljanjem bodova pa se iz Iloka vraćaju pjevajući nakon fantastičnog povratka i preokreta vodstva domaćina od 2:0 u čemu je najveći obol dao dvostruki strijelac Damjan Rodić. Pravi potop je doživio aktualni prvak koji se ovim poraz i definitivno oprostio od obrane naslova, a za Šlajfin dječji vrtić je sjajnu utakmicu odigrao Dominik Rupčić dok se s dva pogotka istaknuo Luka Kulovnjak. Tek jedan je viđen u Trpinji, postigao ga je domaćin i time si priskrbio tri boda, a potpisnik je bio Goran Šekuljica.

13 30.10.2022 14:00 Trpinja NK Sinđelić – NK Slavonac Gradište 1:0

Nakon debakla prošlog kola u kojem smo se upisali u povijest, ali ne baš finu, ovo kolo naš trener nije mogao računati na 12 igrača što suspendiranih zbog kartona, ozljeđenih i udaljenih iz momčadi do daljnjega. Čak nekima igračima danas je trener dao slobodno. Utakmicu otvaramo smireno sa potpunom kontrolom igre, stvaramo neke prilike ali ne zabijamo, domaćin isto tako pokušava ali ne zabija. Krajem prvoga poluvremena naš Križan zabija i tako odlazimo na poluvrijeme. Početkom drugoga poluvremena naš kapetan legendarni Danijel Kuzmanović zabija za 2:0 prekrasnim pogotkom glavom. Nakon toga nažalost nesretni slučaj gdje našeg Križana pogađa lopta u ruku i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku iz kojeg domaćin zabija. Do kraja susreta se uvukla nervoza u našu igru i opet neshvatljivo padamo. Ali uspjeli smo do kraja sačuvati rezultat te zasluženo pobijediti. Gostima želimo sve najbolje, te nema predaje ništa još nije gotovo. Legendi Perici Bijeljiću želimo brz oporavak i ništa nije gotovo nema predaje. Suđenje na vrhunskoj razini – Mladen Ćatić Županja 77.

Evo i nas gore – čestitke mojim lavovima na danas naoko laganijoj tekmi nakon srijede i finala gdje smo dali maksimum danas je bilo bitno vratiti se na pobjedničke staze, a to smo ostvarili golovima Ćuka, Maroševića (3) i mladog Bucića čime smo došli na taj kolosijek. Čestitam i mojim Meteorcima za koje ponekad branim na pobjedi na gostovanju i milimetru do naslova jesenskog prvaka. Sportski pozdrav od mojih lavova – Dražen Dikonić Mladost.

Izjava Branislava Grahovca, trenera NK Negoslavci

Što reći nakon ovakve utakmice, osim čestitke mojoj ekipi na još jednoj zasluženo ostvarenoj pobjedi. Izuzetno težak teren za igru. Nemam običaj komentirati suđenje, ali ovo je bilo jako loše. Oštećeni smo u više situacija, prvi pogodak domaćina postignut iz čistog zaleđa, zatim nepostojeći kazneni udarac i crveni karton za našeg igrača nakon toga. Ništa nam nije išlo na ruku to prvo poluvrijeme, iako nismo bili lošija momčad. Na poluvrijeme odlazimo s 2 pogotka minusa i igračem manje. Međutim dolazi do izražaja ponovo naša fizička sprema, a i inat koji je proradio među momcima. Domaćin ostaje s 10 igrača također, Mišić realizira kazneni udarac, mi se dižemo kako utakmica ide prema kraju. Rodić eurogolom donosi poravnanje, a zatim i preokret. Sigurno igrač utakmice, iako je cijela ekipa dobro reagirala i doslovno ostavila zadnji atom snage na terenu. U 90. min i naš vratar zarađuje crveni karton, još jedna i više nego diskutabilna odluka suca. Pobjeda liječi sve rane, idemo ovo proslaviti, pa onda razmišljati ko će nam igrati slijedeće kolo na domaćem terenu protiv Mitnice. Još jednom čestitke mojim momcima, zaslužili su!!!
Sportski pozdrav iz Negoslavaca.

Ovo se ne može opisati. Dolazi Štitar, top ekipa sa zastrašujućim nizom i vrhunskom ekipom, a nas 11 spremnih za utakmicu. Mi smo danas izašli samo s mišlju kako 3 boda ostaju na Mitnici bez obzira na izostanke i kvalitetu protivnika. Nismo kalkulirali i od prve sekunde smo se nametnuli. Danas smo bili bolji, više smo željeli pobjedu i na kraju nam je to lopta vratila kroz 3 pogotka. Čestitam mojim dečkima na prezentaciji, ali i Štitaru kojeg iznimno poštujemo i simpatiziramo. Hvala našim navijačima na bodrenju. Legiji poseban pozdrav, ukrasili su utakmicu sa sjajnim štimungom! ISM – Vedran Domazet Mitnica.

Danas previše individualnih grešaka u fazi obrane što je kvalitetni napadački trojac Mitnice znao kazniti. Zalaganje i trka su bili zadovoljavajući, ali definitivno smo u laganom padu. Moramo stisnuti zube i izvući maksimum iz zadnja dva kola – Mato Lukačević Sloga.

Kakva utakmica moje ekipe! Od prve minute smo znali šta hoćemo i šta želimo! Nisam tip koji voli pojedince isticati, ali danas moram dva imena. Naš golman Simić (ulazni junior) , kakve dvije situacije je izvadio kod 0:0, svaka mu čast. Ali prvo ime susreta je mali Dominik Rupčić koji je izluđivao zadnju liniju gostiju, asistirao dva puta i jednom poentirao i svakako nosi epitet igrača utakmice. Vraća mu se rad na treninzima. Mojoj momčadi puno znači ova pobjeda i vjerujem da ćemo u ova dva kola još koji “bodić uštiniti” za mirniju zimu. Gostima čestitke na fer i korektnoj tekmi i sretno im u nastavku prvenstva – Tomislav Pavličić Frankopan.

Na žalost vraćam se iz Dubrovnika i ne mogu realno komentirati osim da me sramota rasprodajom ugleda kluba. Čestitke Šlajfi i njegovim dečkima – Ivan Lukić Mladost.

Danas smo previše promašili da bi došli do bodova. Kod 0:0 Puškarić ide sam na golmana, ali ne reagira dobro. Primamo gol u 26’ iz gužve nakon toga. Imali smo stativu (Delić) i vratnicu (Puškarić). Peh nam se desio već u 14.minuti gdje se Bilen ozlijedio, poslije njega i Delić, sve u svemu čestitam domaćinu koji je bio više nego korektan kao i suđenje koje je bilo odlično – Mirko Godanj Slavonac.