Prva ŽNL VSŽ: Šestica lidera u derbiju, desetka Fruškogorca protiv fenjeraša

Kompletirano je okruglo 20.kolo nakon kojega nema puno novosti na vrhu – lider iz Vođinaca je odavno prerastao ovaj rang i do kraja očito nema nekoga da mu pomrsi račune i ozbiljnije ugrozi, a tome svjedoči i rezultat u derbiju dvije čelne momčadi koji je više nego uvjerljiv za goste koji su domaćinu utrpali čak šest pogodaka i dopustili tek počasni, a ovoga puta je potegao David Lajtman s dva pogotka. No još su raspoloženiji bili strijelci Fruškogorca koji su hrabroj desetorici iz Županje dali upravo toliko pogodaka pri čemu se najviše istaknuo Matej Kuzman s hattrickom.

Sinđelić je nešto teže od očekivanog slavio protiv Vrbanje koja je vodila i imala veliku želju doći do prijeko potrebnih bodova no Knežević i Banić nisu imali razumijevanja za probleme Zelenih. Slavonac je u Komletincima stigao do pobjede i jako vrijednih bodova u derbiju začelja pogocima svoja dva stranca, a do pomalo iznenađujuće pobjede stigli su momci iz Podgajaca na zahtjevnom gostovanju u Negoslavcima koje im itekako leži. Nosteria nastavlja svoj put po trnju pa je tako i oslabljeni Slavonac bodove odnio u Gradište utrpavši šesticu nedoraslom domaćinu koji je ipak uspio malo konkurirati i zabio tri pogotka no nije bilo dovoljno niti za bod, a kod gostiju se istaknuo Adrijan Blažević ubacivši tricu.

20 07.04.2024 17:00 Ilok HNK Fruškogorac – NK Županja 77 10:1

NK Sinđelić – NK Vrbanja 2:1 (Knežević Ognjen 58′, Banić Goran 71′ / Nikoljačić Patrik 40′)
Nervozna utakmica iza nas. Otvaramo je šansom Šotre koji pogađa prečku. Od nas prvo poluvrijeme za zaborav, protivnik koristi jednu presječenu poprečnu loptu i uz tri poteza stiže u vodstvo. Početkom drugog poluvremena redamo prilike i iz jedne takve dobijamo penal koji O. Knežević iz drugog pokušaja zabija. Nastavljamo napade i iz jednog kornera Banić spretno reagira i dovodi nas u rezultatsku prednost. Do kraja smo morali iskoristiti 2,3 dobre prilike koje smo imali pred golom gostiju da bi mirnije ušli u završnicu. Sve u svemu čestitam mojim momcima na htjenju i želji i osvajanju nova 3 boda. Vrbanji želim da izbore ostanak u ligi, jer smatram da igrački i organizaciono to zaslužuju – Slobodan Bačić Sinđelić.
NK Slavonac Komletinci – NK Mladost Cerić 2:0 (Almeida Alves Fernando 2′, Pereira Lopes Soares Thiago 47′)
NK Negoslavci – NK Posavac 1:2 (Kosić Nikola 35′ / Golubović Josip 2′, Markanović Josip 66′)
Odličnu utakmicu smo odigrali danas. Kapa do poda mojim dečkima. Domaćin očekivano agresivan i jurnuo od prve minute. Mi smo stali u niski blok i čekali svoje šanse iz kontri i polukontri. Rano dolazimo do vodstva, ali se domaćin vraća. Iz jedne neizrađene akcije, dolazimo do vodstva, koje se na kraju pokazalo konačnim rezultatom. Želim puno sreće domaćinu u nastavku prvenstva, odlična momčad, svakom će biti problem s njima, neka se vrate što prije u gornji dio tablice, gdje im je mjesto. Što reći Negoslavci su naša stara mušterija, 5 susreta bez poraza s 3 pobjede. Ovu pobjedu posvećujemo našem predsjedniku Siniši Šljercu za rođendan. Sportski pozdrav iz Posavskih Podgajaca – Zlatan Hadžijusufović.
NK Nosteria – NK Slavonac Gradište 3:6 (Bertić Matej 17′, Novokmet Nedjeljko 27′, 78′ / Blažević Adrijan 5′, 58′, 69′, Jančić Ante 58′, 75′, Josipović Matej 85′)
Utakmica lijepa za kladionicu iz 1 u 2. Naravno da se šalim. Publika je mogla vidjeti 9 golova i to je dobro za njih, ali za trenere sigurno nije. Iako smo ušli u susret odlično i već u 3. minuti Blažević je oteo loptu golmanu za 0:1 nakon toga smo stali i dopustili domaćinu da povede 2:1 i ima stativu. Drugo poluvrijeme smo okrenuli rezultat na 3:6 golovima Blaževića 2, Jančić Ante 2 i Josipovića. Moram biti zadovoljan sa 3 boda iako smo promašili previše šansi, ali ovako oslabljeni nemam sto zamjeriti igračima. Suđenje odlično, domaćin korektan i s puno problema, ali su se ponijeli gospodski zato bih želio da ostanu u ligi. Sportski pozdrav – Mirko Godanj Slavonac.
HNK Mitnica – NK Mladost Vođinci 1:6 (Brajković Dino 17′ / Lajtman David 8′, 63′, Mauer Luka 44′, Kos Igor 54′, Šlafhauzer Jakov 66′ (AG), Ćuk Domagoj 76′)
Utakmicu otvaramo dobrom igrom te postižemo pogodak. Domaćin je poravnao iz kaznenog udarca. Nakon tog crveni karton za protivničkog igrača koji nam je “učinio uslugu”. Do kraja smo završili utakmicu mirno i stigli korak bliže naslovu prvaka. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva – Jure Barić Mladost.
HNK Fruškogorac – NK Županja 77 10:1 (Filipović Dario 8′ (AG), Klepica Stjepan 16′, 45′, Ivković Radovan 18′, Pole Josip 20′, Kuzman Matej 25′, 29′, 40′, Jurić Josip 47′, Kokrhelj Dario 63′ / Arevalo Pardo Jhon Kley 65′)
Prije svega čestitke gostujućoj momčadi koja je unatoč sigurnom ispadanju došla odigrati utakmicu s 10 igrača. Zadovoljan sam pristupom moje momčadi u prvom poluvremenu, zabili smo 8 golova, protivnički je golman imao par dobrih intervencija. Na poluvremenu smo napravili 7 zamjena, tražio sam od dečkiju da poštuju protivnika i stanu na loptu,na kraju nisu poštovali sebe, bili smo sramotni, dopustili gostima pogodak i tri izgledne šanse i na kraju nas je taj pristup koštao ozljeda dva bitna igrača. Okrećemo se derbiju s najboljom momčadi proljeća, gostima sretno i što brži povratak u ovaj rang – Petar Krešimir Karamatić Fruškogroac.
Počeo bih objavu tako što bih rekao da se pojedini moji prvotimci mogu sramiti, nije bilo razloga za strah uopće da se ne dođe. Lijep izlet, domaćini vrhunsko gostoprimstvo za svaku pohvalu. Neki igrači su bili opravdano odsutni, ali neki su poput kukavica. Za pohvalu mojim mladim juniorima koji su pokazali srce. Deset hrabrih je odigralo ovu utakmicu. Drugo poluvrijeme smo čak imali 5,6 odličnih prilika iz koje smo zabili počasni pogodak. Našem kapetanu Marku Tomiću još jednom naklon do poda 10 odličnih obrana. Suđenje fer i korektno. A domaćinu čestitke na opstanku u ligi i ove sezone. Mi moramo se skupiti i igrati za prestiž do kraja osvojiti pokoje bodove za svoj obraz. Jer vjerujem da bi neki htjeli i nakon Županje igrati nogomet – Mladen Ćatić Županja 77.