Prva ŽNL VSŽ: Prekid u Vođincima, petarda Sloge, sedam pogodaka u Bogdanovcima

Kolo je bilo zanimljivo, ali bez nekakvih pretjeranih promjena na ljestvici pa je lider nakon četvrt sata igre stigao do uvjerljive pobjede koja bi sigurno nadmašila onu Mitnice od subote da su gosti ostali do kraja na terenu s dovoljnim brojem igrača i samim time razmak je opet na onih ogromnih plus 16. Pjenušac je odavno na hlađenju, a čini se da će vrlo brzo van iz hladnjaka. U odličnom derbiju u Iloku domaćin ja pogon briljantnog Drage Ćorića koji je upisao hattrick stigao do pobjede nad odličnim gostom iz Trpinje. Sličan scenarij i u Gradištu gdje je domaćin osigurano bodove pogocima u drugom dijelu protiv opasnog gosta iz Negosalvaca. Do druge vezane pobjede stigla je momčad Dražena Dikonića koja je igrala gotovo 70 minuta s igračem manje, ali je na asistenciju sjajnog Franje Damjanovića pogodak vrijedan tri boda u derbiju začelja postigao Tomić na otvaranju meča što je bio i konačan rezultat ovog zanimljivog susreta. Peticu je upisala i Sloga u Borovu, Siniša Sušić je predvodio strijelca s dva pogotka, a raspucani su bili strijelci i u Bogdanovcima gdje je gost iz Vrbanje hrabro tražio spasnosne bodove no na kraju se u nadoknadi ukazao Stjepan Kovačić koji je zabio za pobjedu domaće momčadi.

21 14.04.2024 17:00 Bogdanovci NK Croatia Bogdanovci – NK Vrbanja 4:3

HNK Fruškogorac – NK Sinđelić 4:2 (Tadić Marko 27′, Ćorić Drago 50′, 72′, 85′ / Božić Marko 16′, Šekuljica Goran 84′)
Još jedna zaslužena pobjeda, odigrali smo solidnu utakmicu i mogli pobijediti i dosta uvjerljivije. Gosti kažnjavaju velike promašaje,izjednačujemo iz odlične akcije i još ljepšeg pogotka. Sreća pa me trener voli i nije me vadio na poluvremenu, dolazimo u vodstvo iz dvojbenog penala, dominiramo i promašujemo dosta prilika. Sreća pa je kapetan stigao na drugo poluvrijeme i riješio utakmicu. Suđenje glavnog suca standardno loše,jedino što inače griješi u korist momčadi koja ima imperativ pobjede,ali danas su igrale dvije momčadi koje su u sigurnoj zoni pa je grešaka bilo na obje strane. Okrećemo se treninzima i još jednom derbiju na Mitnici. Čestitke našem golmanu na rođenju djeteta – Petar Krešimir Karamatić Fruškogorac.
Na utakmicu u Ilok smo došli da se nadigravamo i zadrzžimo dobar utisak u dosadašnjem dijelu prvenstva. Duel dvije podjednake ekipe dobro smo otvorili i u 15. min preko Božića dolazimo u vodstvo. Nažalost ostajemo bez Đ. Kovačevića zbog povrede koji nam mnogo znači u sistemu igre. Početkom drugog poluvremena sjajnom akcijom O. Kneževića i Šotre dolazimo u šansu, ali nažalost lopta ide van gola. Sljedeći minut opredjeljuje daljnji tok utakmice, kada sudac statičko remplovanje u našem kaznenom prostoru ocjenjuje i prelako dosuđuje kazneni udarac iz koga domaćin dolazi u vodstvo. Svi mi nedeljom ostavljamo porodice, putujemo na utakmice, časno i pošteno se borimo za boje kluba i onda sav taj trud neko treći treba da baci pod noge i poništava ono za šta se borimo. Na 3:1 hvatamo priključak i golom Šekuljice prilazimo na 3:2 međutim na isteku vremena gost odlazi na nedostižnih 4:2. Domaćin korektan, a ja bih još jednom pohvalio moje momke koji,prije ove posljednje,imaju niz od 13 utakmica u kojima smo ostvarili 12 pobjeda i to sve s jako, jako kratkom klupom. Okrećemo se idućoj utakmici i traženju novih bodova – Slobodan Bačić Sinđelić.
NK Mladost Vođinci – NK Nosteria 5:0 (Lajtman Filip 2′, Mauer Luka 7′, 12′, Pavličić Tomislav 13′, 14′)
Utakmica organizirana po propozicijama za ovaj rang natjecanja.Gostujuća momčad započela susret s 8 igrača u terenu. U 14.min. gostujući igrač br.11 napustio teren zbog ozljede te u 16.minuti igrač br.9 napustio teren zbog ozljede te je susret prekinut zbog nedovoljnog broja igrača gostujuće momčadi. Gostujuća momčad je doputovala bez predstavnika kluba i zapisnik će potpisati kapetan momčadi.
NK Slavonac Gradište – NK Negoslavci 2:0 (Luketić Ivan 64′, Blažević Adrijan 75′)
Prije svega čestitam svim akterima ovog susreta jer je vrijeme bilo jako teško za igru. Gosti su bolji bili u polju, ali na našu sreću igra se za golove a ne za dojam. Za nas je jedanaesterac izborio Blažević, a realizirao Luketić dok je drugi gol dao Blažević za konačnih 2:0. Gostima želim sreću u nastavku a mi se okrećemo subotu i gostovanju u Nijemcima – Mirko Godanj Slavonac.
NK Posavac – NK Lovor 0:1 (Tomić Igor 7′)
Vrijeme kao idealno za igru. Dočekali smo svoje sportske prijatelje iz Nijemaca. Oni kao i mi, ove sezone muku muče pa se ovo pretvorio u derbi začelja. I taj derbi je imao sve potrebne elemente, radimo grešku u obrani, dobijamo naivno gol. Mi kao da moramo dobiti gol da se trgnemo, nakon 20-ak minuta gost dobija crveni karton. Utakmica nam se apsolutno otvorila, ne pamtimo kad smo imali toliku dominaciju nad gostom, doslovno smo rukometnim rječnikom kružili s jedne strane šesnaesterca na drugu i stvarali šanse, koje nažalost nismo iskoristili. Prijateljima iz Nijemaca želimo svu sreću u prvenstvu, a mi se okrećemo gostovanju u Komletincima. Sportski pozdav – Zlatan Hadžijusufović Posavac.
Teško izborena pobjeda danas u P.Podgajcima uz puno borbe i zajedništva. Gol Tomića na samom početku utakmice , nakon toga odbijamo CK iz rubrike (to vidi samo netko), ali fanatičnom borbom uz nekoliko propuštenih prigoda uzmimo puni plijen. Čestitke mojim dečkima još jednom. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva – Dražen Dikonić Lovor.
NK Sloga Borovo – NK Slavonac Komletinci 5:0 (Sušić Siniša 22′, 24′, Božović Njegoš 34′, Rakić Milan 48′, Gaviria Heredia Sergio Andres 80′)
Još jedna pobjeda i nova 3 boda. Od prve do poslednje minute bili smo bolja ekipa na terenu što i sam rezultat pokazuje. Dominirali smo u svim segmentima igre i potpuno zasluženo zgrabili nama itekako važna 3 boda. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo novom kolu i borbi za nove bodove – Đorđe Savatić Sloga.
NK Croatia Bogdanovci – NK Vrbanja 4:3 (Stojak Stjepan 18′, Šest Saša 61′, Kovačić Stjepan 77′, 90’+1′ / Matozan Ivan 47′, 53′, Šikić Bruno 78′)
Kakva utakmica! Puno golova, izmjena vodstva, totalni nogomet, mislim da su gledatelji mogli uživati, ali treneri baš i ne. Odlično odigrano prvo poluvrijeme, ali u drugom kvarimo dojam. Karakterno se iz 1-2 vraćamo i pobjeđujemo u zadnjim minutama utakmice. Sad nas čekaju dvije utakmice u gostima i težak period. Gostima sretno u nastavku prvenstva. Sportski pozdrav – Marko Vujeva Croatia.