Prva ŽNL VSŽ: Poraz prvaka u Vrbanji, petica Croatije u derbiju

Kompletirano je 26.kolo u kojem smo vidjeli jedno prilično iznenađenje i novi poraz prvaka koji očito teško nalazi motiva za nove blistave prezentacije nakon što je osigurao naslov. Drugi poraz u dosadašnjem dijelu prvenstva je nanijela Vrbanja gdje su Zadre bili kobni za ekipu Dejana Pavličića postigavši kombinirano tri od četiri pogotka koliko su Zeleni spakirali gostu iz Vođinaca. Sloga je potvrdila da je u svojoj premijernoj drugoligaškoj sezoni sasvim opravdano pri vrhu ljestvice i pogotkom Božovića slavila na zahtjevnom gostovanju u Trpinji. U derbiju je Croatia u Bogdanovcima peticom ispratila gosta iz Gradišta, a suigrače je povukao Dražen Malančuk. Sedmicu je gostima iz Nuštra utrpala ekipa Negoslavaca na pogon briljantnog Nenada Erića koji je postigao više od polovice pogodaka svoje momčadi. Do izuzetno vrijedne pobjede je stigla ekipa iz Komletinaca koja je tri puta poentirala protiv gosta iz Iloka sasvim dovoljno za nova tri boda u borbi za ostanak u ovome društvu.

26 19.05.2024 18:00 Negoslavci NK Negoslavci – NK Nosteria 7:0

NK Sinđelić – NK Sloga Borovo 0:1 (Božović Njegoš 25′)

Teška utakmica i nova tri boda u gostima. Danas smo odigrali jednu dobru utakmicu, bolje smo stajali na terenu naročito u prvom poluvremenu sto je i rezultiralo našim vodstvom koje će se ispostaviti dovoljnim i zlata vrijednim za nova tri boda. U drugom poluvremenu domaća ekipa je izasla agresivnije u želji da dođe do poravnanja rezultata, ali smo odoljeli njihovim naletima i zasluženo kući nosimo kompletan ulov. Čestitke domaćinima na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo idućem protivniku – Đorđe Savatić Sloga.

NK Croatia Bogdanovci – NK Slavonac Gradište 5:1 (Malančuk Dražen 10′, 45′, Kovačić Stjepan 13′, Škarica Dominik 50′, Godanj Dino 87′ (AG) / Jančić Ante 32′)

Prije svega, našem Rafi želimo što brži oporavak! Definitivno nije bila naša najbolja utakmica, ali svakako jedna od efikasnijih. Dobro koristimo svoje prilike i uspješno se branimo protiv odličnog gosta iz Gradišta. Iduće nedjelje nas očekuje najteže gostovanje kod prvaka u Vođincima. Ušli smo u finiš prvenstva i nadam se nastavku našeg izvrsnog niza. Sportski pozdrav – Marko Vujeva Croatia.

Mi standardno loše ulazimo u utakmicu u gostima i gubimo 2:0 već u 13 minuti. Smanjujemo preko Jančić Ante u 31 minuti. Dobro izgledamo u tim trenucima, ali u 44.minuti prekršaj za nas na njihovih 16 metara koji su svi vidjeli osim suca i primamo iz kontre gol za 3:1. To je prelomilo utakmicu u korist domaćina i moglo je završiti i većim rezultatom nego 5:1. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi i fer i korektnoj igri. Sportski pozdrav – Mirko Godanj Slavonac.

NK Vrbanja – NK Mladost Vođinci 4:2 (Zadro Filip 30′, DE MELO SILVA wendel Eugenio 34′, Zadro Antonio 47′, 56′ / Ćuk Domagoj 17′, 23′)

Jako veliku i važnu pobjedu ostvarili smo danas na domaćem terenu protiv lidera lige. Pobjeda je samim time još mnogo veća jer je gost vodio 0:2, a mi smo maestralno okrenuli rezultat. Prvo preko Filipa Zadre koji je siguran s bijele točke, zatim smo poravnali preko našeg Brazilca Wendel-Meloa u ekipi poznatiji kao Gloginjo koji postiže prekrasan pogodak nakon udarca izvana s nekih 20-ak metara. S tim smo rezultatom otišli na predah, da bi u drugom poluvremenu s dva odlična pogotka napokon proradila naša mašina za pogotke, naš sinoćnji mladoženja kod kojeg je cijela ekipa bila u svatovima, naš kapetan ekipe, naš Antonio Zadro! Ovim putem njemu i supruzi Steli čestitamo od srca, a tek onda i cijeloj ekipi koja je danas na terenu dala posljednji atom snage i potpuno zasluženo došla do današnja tri boda, ovu pobjedu posvećujemo našim mladencima – izvijestili su nas o utakmici iz Vrbanje.

Nakon današnjeg poraza možemo se samo ispričati svim navijačima i simpatizerima Mladosti na katastrofalnom izdanju cijele ekipe i čestitati domaćinu – Dejan Pavličić Mladost.

NK Slavonac Komletinci – HNK Fruškogorac 3:1 (Zec Ivan 17′, Martinković Antun 38′, Cvijanović Anto 59′ / Boban Stjepan 47′)

Zaslužena pobjeda domaćina, otišli smo na utakmicu izrazito oslabljeni bez nekoliko stožernih igrača kod momčadi kojoj su bodovi prijeko potrebni. Oni kartonirani i koji su na ekonomijadi sigurno se vraćaju za Drenovce, oni ozlijeđeni vjerojatno neće biti spremni niti za idući tjedan, ali očekujemo nastavak pozitivnog niza na domaćem terenu. Domaćinu od sveg srca želimo ostanak u ligi – Petar Krešimir Karamatić Fruškogorac.

NK Negoslavci – NK Nosteria 7:0 (Erić Nenad 3′, 16′, 25′, 32′, Jelečki Marko 20′, Tanasić Petar 22′, Radovanović Miodrag 35′)