Prva ŽNL VSŽ: Petnaest pogodaka Mitnice, Borcu derbi začelja u Ceriću

Županjci su odavno otpisani i već duže vrijeme korektno odrađuju posao da natjecanje ima prefiks regularnosti no teško je bilo očekivati, bez obzira tko je s druge strane ovakav potop i čak 15 pogodaka u mreži na vlastitom terenu iako je čak sedam mlađih igrača krenulo u utakmicu. Milosti i razumijevanja za probleme Županje 77 ovoga puta nije imala Mitnica koja je nemilice pogađala u čemu su prednjačili Komadina, Uhlarik i Ujvari s hattrickovima. Iznimno važnu pobjedu protiv direktnog suparnika za ostanak ostvario je Borac na gostovanju u Ceriću pa je tako novi trener Mandić imao start iz snova. Briljirao je Robert Hehedosh koji je zabio sve pogotke za gostujuću momčad od čega je onaj zadnji itekako sladak jer je pao u nadoknadi vremena, a valja istaknuti da su do pobjede i preokreta stigli s igračem manje nakon isključenja vratara.

Danas će preostali parovi rasporediti svoje bodove, a u Vođincima je tek pitanje može li domaćin nadmašiti Mitnicu u ovome kolu jer stiže ekipa iz Nuštra koja je u sličnom problemu kao i Županja. U Iloku se igra derbi kola i očekujemo zanimljivu utakmicu jer gostuje zahuktali Sinđelić. Vrbanja će imati jako težak zadatak na gostovanju u Bogdanovcima, bodovi su prijeko potrebni, ali protivnik jako kvalitetan. U Gradištu slična utakmica kao i u Iloku, pravi derbi dvije neopterećene ekipe koje se mogu posvetiti isključivo nogometu za gledatelje. Posavac i Lovor imaju imperativ osvajanja bodova, a ovoga će ih puta tražiti u međusobnom dvoboju u Podgajcima u derbiju začelja. Slavonac je u malo komfornijoj situaciji no i dalje ne može mirno spavati pa će morati potražiti bodove kod odlične Sloge u Borovu što će biti jako zahtjevna zadaća. Utakmice se igraju danas (nedjelja) s početkom u 17 sati.

21 14.04.2024 17:00 Bogdanovci NK Croatia Bogdanovci – NK Vrbanja -:-

NK Županja 77 – HNK Mitnica 0:15 (Komadina Domagoj 3′, 13′, 37′, Uhlarik Matej 6′, 65′, 87′, Tulić Antonio 22′, Validžić Ivan 26′, Sebeledi Darijo 28′, Škarica Šimun 31′, Ujvari Boris 43′, 67′, 80′, Zebec Tomislav 82′, Plum Ivan 85′)
Nakon dva vezana poraza, pada na ljestvici za jedno mjesto i ostavke trenera Mažara dolazimo do rekordne pobjede. U utakmicu ulazimo s novim trenerom Hrvojem Ratkovićem koji je u tjedan dana presložio ekipu i dao prednost dečkima koji su do sada imali minimalnu minutažu a oni su mu to vratili na najbolji način. U tome se istaknuo Komadina sa 3 pogotka i 6 asistencija, kao i Uhlarik i Ujvari koji su također pogodili po 3 puta uz 3 asistencije. Domaćinu želimo da što prije ponovo stane na noge i vrati klub gdje mu je mjesto. Također ovim putem se želimo zahvaliti sada već bivšem treneru Željku Mažaru koji nas je vodio posljednjih 9 mjeseci i koji je ostvario najbolji plasman na polusezoni u vidu 2 mjesta, te mu želimo svu sreću u daljnjem radu dok se mi okrećemo utakmicama protiv odličnih ekipa iz Iloka i Trpinje. ISM Mitnica – Ivan Vujeva Mitnica.
NK Mladost Cerić – NK Borac (D) 2:3 (Božić Martin 41′, Žgela Ivan 43′ / Hehedosh Robert 12′, 82′, 90’+2′)
Želim lijep pozdrav svim pratiteljima sportskog portala. Nakon turbulentne situacije unutar kluba zbog loših rezultata došla je prilika i na moj angažman. Današnja utakmica je imala sve elemente prave natjecateljske utakmice gdje su gledatelji imali šta da vide. Od lijepih golova, izrađenih akcija i postignutih golova. Poveli smo 0:1 u 12. min, a do kraja poluvremena gubili 2:1. Da bude još gore po nas od 56. minute igramo bez igrača manje, a u ovom slučaju isključenje nam je zaradio golman. Predaje nije bilo uzdignute glave postižemo izjednačujući gol u 82. minuti uz opsadno stanje ispred našeg gola. I onda stiže nagrada u 90+2 gdje naša 4 igrača istrčavaju kontru i točku na ovu borbu postavlja Robert za konačnih 2:3 u našu korist. Sportskom prijatelju Mudniću i cijelom kolektivu nogometnog kluba Cerić želim puno sreće u nastavku prvenstva, jer isti smo borci oko sporta. Lijep pozdrav – Nikola Mandić Borac.