Prva ŽNL VSŽ: Devetka Borca, domaća slavlja Lovora i Mladosti u Ceriću

Odigrana su tri susreta u subotnjem terminu, a u sva tri su se na kraju radovali domaći. Mladost je u derbiju začelja slavila protiv gosta iz Podgajaca na krilima Žgele i Marinčića koji su uhvatili goste na spavanju i u ranoj fazi utakmice poentirali za konačan rezultat jer do kraja nije bilo promjene rezultata. Devetku je upisao Borac protiv gosta iz Županje koji jedva čeka kraj sezone, ali i dalje se pošteno i korektno bori bez odustajanja i lažnih povreda. Lovor je svladao visokopozicioniranu Mitnicu na pogon sjajnog Franje Damjanovića koji je upisao dva pogotka u listu od tri koliko ih je postigao domaćin u Nijemcima.

Danas se nastavlja utrka za očuvanjem statusa. Prvak će svoj meč odraditi u Vrbanji gdje će domaćin teško do bodova jer bez obzira na to što je pehar već u vitrinama Mladost odrađuje furiozno sve svoje zadatke do kraja. Slavonac iz Komletinaca će pokušati pobjeći dvojcu koji ga je sustigao no za to će trebati bodove protiv prilično jakog Fruškogorca. Nosteria ide u nemoguću misiju osvajanja spasonosnih i prvih bodova u proljetnom dijelu sezone jer je tamo davnog 19.studenog Vrbanja stradala u Nuštru. U Trpinji i Bogdanovcima očekujem lijepo nedjeljno popodne protkano dobrim nogometom jer će se sučeliti odlične momčadi s gostujućim predznakom Borova i Gradišta.

19.05.2024 18:00 Negoslavci NK Negoslavci – NK Nosteria -:-

NK Mladost Cerić – NK Posavac 2:0 (Žgela Ivan 8′, Marinčić Ivan 12′)

NK Borac (D) – NK Županja 77 9:1 (Mijić Petar 20′, 83′, Hehedosh Robert 34′, 37′, 61′, Nekić Ivan 58′, Hrustić Adem 74′, Saidani Christopher 76′, Carbone Lima Gabriel 78′ / Živković Borna 82′)

Danas smo odigrali utakmicu protiv Županje 77. Fer i korektna utakmica od prve minute. Prijatelju Mladenu i ekipi Županje 77 želim sreću u nastavku prvenstva, da se što prije ekipiraju i stanu opet na zdrave noge. Iduće kolo idemo u goste kod ekipe Fruškogorca. Sportski pozdrav – Nikola Mandić Borac.

Prvo poluvrijeme stvaramo 3 odlične prilike ali ne zabijamo. Domaćin iz tri prilike 3 gola. Drugo poluvrijeme nakon ozljede prisilno radimo zamjenu ulazi nam Filipović koji nije za ovaj rang natjecanja i domaćin kreće igrati Viktoriju na naš gol. Kod 3:0 stvaramo kontru zabijamo gol, ali gospodin Grgić je vidio tu zaleđe koji ni sam nije mogao objasniti. I nakon što nam nažalost Ivan Janjić ozljedio se i na terenu smo završili sa 10 igrača kreće show.
9:1 konačan rezultat, mislim da je Borac opstao i čestitam im ovim putem – Mladen Ćatić Županja 77.

NK Lovor – HNK Mitnica 3:1 (Damjanović Franjo 6′, 62′, Ivančević Josip 35′ / Sebeledi Darijo 13′)