Prva ŽNL Varaždin: Mladost Varaždin izgubila nakon deset uzastopnih pobjeda

Ovaj vikend se odigravala prava drama u drugom kolu Prve ŽNL Varaždin! More žutih kartona, kaznenih udaraca i pokoji isključen igrač, ukazivali su na to koliko su sve momčadi željne pobjede i tri boda na ukupnoj tablici.

NK Mladost Varaždin – NK Obreš 1:2

U Varaždinu je na stadionu „NK Mladost“  ovaj vikend održana utakmica povodom otvaranja drugog kola Prve ŽNL Varaždin! Susret su upriličili nogometaši NK Mladost Varaždin i NK Obreš.

Momčad trenera Ožingera, golom Dine Kresingera u osmoj minuti igre, krenula je čvrsto i vrlo spretno u ovaj derbi. Međutim, Mladostaši nisu posustajali te je Dominik Matušec izjednačio rezultat postignuvši zgoditak u 25. minuti susreta.

Utakmica je bila napeta do samoga kraja, a zahvaljujući Mihaelu Mikiću i njegovom golu u zadnjim minutama igre, igrači Obreša su zasluženo uzeli tri boda.

– Očekivao sam teški derbi jer domaćin do sada uzastopno nije izgubio deset utakmica. Susretu je presudila naša kvalitetna klupa. Susret se prelomio na samome kraju, a tijekom oba poluvremena, bila je to jedna fer i korektna muška utakmica, za Sportalo je rekao trener Obreša – Nenad Ožinger.

NK Plitvica (S) – ŠNK Zadrugar 1:3

Pred 100-tinjak gledatelja u Selniku je održan susret između momčadi Plitvica i Zadrugara. Potpuna dominacija gostujuće momčadi rezultirala je osvajanjem tri vrlo važna boda.

Po završetku utakmice s ukupno devet dodijeljenih žutih kartona te isključenim igračem za domaću ekipu, bolji su ipak bili igrači Velimira Špikića. Prvo poluvrijeme prošlo je samo s jednim pogotkom Antonija Kolaka u 41. minuti igre, dok se u drugom dijelu susreta odigravala prava drama.

Prvo je za dva gola prednosti zabio Igor Štimac u 63. minuti, a zatim su uslijedila dva dosuđena kaznena udarca, po jedan za svaku momčad. Ivan Međimorec je tako približio domaćine k izjednačenju, ali ga je zaustavio Dario Struški pogotkom s bijele točke u 93. minuti derbija.

NK Sloboda Varaždin – ŠNK Mladost Varaždinske Toplice 0:2

U subotu su se susreli igrači Slobode Varaždin i Varaždinskih Toplica te je gostujuća momčad odigrala briljantno prvo poluvrijeme.

Već u drugoj minuti susreta, prvi gol za vodstvo Mladosti, zabija Nino Leš u drugoj minuti igre. Nogometaši Slobode su pokušavali u sljedećim minutama poravnati rezultat, ali bezuspješno. Od nikuda se stvorio Marsel Bedeković i u 25. minuti igre zabio za konačnih 2:0.

ŠNK Drava-Ajax – ŠNK Razvitak 2:2

Prvo poluvrijeme u Svetom Đurđu proteklo je mirno i odmjeravale su se snage obje momčadi. Međutim, u drugom dijelu utakmice su igrači trenera Damira Sačera, potpuno potonuli i primili dva pogotka u razmaku od niti pet minuta. Prvi gol je pao na samom početku drugog poluvremena, a zabio ga je Karlo Ivančić u 54. minuti susreta. No, šok za šokom i u 59. minuti za dvostruko vodstvo mrežu trese Alberto Sinani.

Domaćoj momčadi nije dugo trebalo da se oporave od primljena dva gola te su u sljedećim minutama uspjeli izjednačiti krajnji rezultat. Bojan Vručina je pobudio nade Ajaxu svojim zgoditkom u 62. minuti igre, a Filip Vagjunec priskrbio je jedan bod na tablici golom u 86. minuti.

Fotografija: Facebook/ŠNK “Zadrugar” Hrastovsko