Prva NL: Dogan još jednom junak Zrinskog, Orijent i Solin remizirali u derbiju začelja

U petak su 31. kolo Prve NL otvorili Dubrava i BSK, uvjerljivom domaćom pobjedom momčad trenerice Petre Mandić osigurala je ostanak, a danas su se igrale još tri utakmice. Zrinski je ponovno pobjegao Šibeniku, a na dnu uoči posljednjih 180 minuta Solin nakon remija na Krimeji još uvijek ima šanse spasiti se.

ZRINSKI – SESVETE  1:0

Prvu prigodu Zrinski je imao u petoj minuti, Petar Korov je Brigića poslao u nepoznato, dobro tukao sa 6-7 metara, ali je izvrsno reagirao gostujući vratar Toni Šušković i odbio loptu u korner. Vrlo zanimljivo su se postavile Sesvete, u primirivanju domaćeg pritiska odlično su koristili vratara Šuškovića, a kada je Zrinski gradio napade izvrsno su se pozicionirali i ostavljali Zrinski bez prave ideje kako doći do zadnje trećine, kada bi to domaćin uspio, bili su vrlo brojni i “plitki” što je vrlo teško probiti. Činilo se da Sesvete sve imaju pod kontrolom, a onda veliki kiks baš u iznošenju lopte, pogađate, Dogan je bio na pravom mjestu. Stranput je iskoristio Duvnjakovu grešku u primanju, odbio mu loptu, a Dogan obišao Šuškovića i ušetao u gol. U 21. minuti je Dogan pokazao da je ipak čovjek, da i on može promašiti, Miran Horvat krasno je ubacio, Dogan je bio u svojoj omiljenoj poziciji na 5-6 metara od gola, ali njegov promašaj odlazi nekoliko centimetara pored vratnice. Nakon podužeg perioda bez opasnosti, u sudačkom dodatku dva puta je Zrinski bio blizu drugog gola, najprije je Mamić spasio ispred Dogana, a onda 30ak sekundi kasnije Šušković sjajnom paradom brani udarac Korova. U nastavku nešto bolja igra Sesveta, predstavili su se u zaista dobrom izdanju, no Zrinski nije slučajno tu gdje je, nije slučajno najbolja obrana lige pa je Stanićeva mreža ostala netaknuta, a nova tri boda upisana!

Igrač utakmice: Dominik Dogan

” Jako sam ponosan što sam trener ovih igrača, još jednom su pokazali karakter koji ih krasi od početka na svakom treningu i na svakoj utakmici, čast mi je biti dio ove svlačionice. Odigrali smo dva različita poluvremena, bili smo odlični u prvom, trebali smo imati i više od tog jednog gola prednosti, u nastavku su i gosti odigrali jako dobro, dominirali su iako nam nisu stvarali ozbiljne šanse, moram i njih pohvaliti, odigrali su rasterećeno, dobro. Mi smo svoje napravili, pred nama su dvije utakmice protiv odličnih protivnika, prilika je to da dečki uživaju u svemu što su sami izborili. Idemo u Vukovar odigrati još jednu dobru utakmicu, vjerujemo da se i s tog gostovanja možemo vratiti neokrznuti” – rekao je trener Zrinskog, Igor Budiša.

” Čestitke Zrinskom na pobjedi, iskoristili su našu veliku grešku u otvaranju, bili su bolji u prvom dijelu i zasluženo su imali prednost. U nastavku smo se digli, izgledali smo jako dobro, ali ostaje taj naš kronični problem u završnici kada treba kreirati neke situacije i realizirati nas, to nas muči od prvog kola. Dogan je zabio 23 gola, a naši napadači tri. Ništa, četvrti smo, zadovoljni smo, sezona je za nas u svakom slučaju uspješna” – izjavio je trener Sesveta, Mario Rac.

CIBALIA – JARUN 1:1

Cibalia i Jarun su osigurali svoje mjesto u Prvoj NL i sljedeće sezone pa su u međusobnom ogledu mogli odraditi opuštenih 90 minuta, tako je i bilo, a utakmica je mogla biti i bogatija golovima da su napadači bili malo prisebniji i malo precizniji. Jarun je prvi došao do vodstva, donio ga je Nebeskoplavi Petar Rubić koji je u posljednjim trenucima prvog dijela pogodio vlastitu mrežu, dok je konačnih 1:1 postavio Marin Kuzminski sredinom drugog poluvremena.

Igrač utakmice: Luka Smoljo

“Realno s obzirom na prikazano, imali smo prečku, Cibalia prečku i stativu, vidjelo se da smo rasterećeni i jedni i drugi što se rezultata tiče. S obzirom na to da smo imali vodstvo ipak ostaje mali žal, ali nismo nezadovoljni kad se sve realno sagleda” – rekao je trener Jaruna, Jerko Leko.

ORIJENT – SOLIN 2:2

Nije Orijent iskoristio meč loptu, jučerašnji poraz BSK-a i njegova današnja pobjeda bili bi dovoljni za potvrdu ostanka, no nakon domaćeg remija protiv posljednjeg Solina morat će u posljednjih 180 minuta tražiti bodove za izbjegavanje kvalifikacija. Solin je ostao “živ”, u sljedećem kolu ima ogled protiv BSK-a što mu je prilika da se potpuno uključi u borbu za ostanak ili da definitivno trasira put u Drugu NL. Dominik Simčić donio je Orijentu prednost u 10. minuti, a do odmora su mreže mirovale na obje strane. U nastavku se na uzbuđenja čekalo do 62. minute, a onda pravi show, poravnanje je Solinu donio Antonio Kaćunko, dvije minute kasnije ponovno je Orijent u prednosti zahvaljujući Andriji Bubnjaru, a onda u 66. Kaćunko zabija i drugi put, sada s bijele točke za konačnih 2:2 i ostanak Solina u priči oko ostanka.

Igrač utakmice: Antonio Kaćunko

“Šteta. Dobro smo krenuli, prvih pola sata imali smo vodstvo i par situacija da riješimo utakmicu no nismo to iskoristili. Međutim nismo uspjeli, Solin se počeo vraćati, počeli su nam stvarati probleme i uspjeli su se vratiti. Pred kraj smo promijenili neke stvari, počeli smo biti opasniji prema naprijed, ali nažalost nismo uspjeli doći do tog pobjedonosnog gola. Sve u svemu pokazalo se točnim ono što sam i ranije govorio, čeka nas borba do zadnjeg kola. Bez obzira što nismo pobijedili sve čestitke mojim dečkima na prikazanom zalaganju, ali čestitke i Solinu na jednoj hrabroj igri, to je ekipa koja po meni sigurno ne zaslužuje biti tu gdje je sada.” – prokomentirao je trener Orijenta, Slobodan Grubor.

“Došli smo sa željom i vjerom da možemo dobiti utakmicu, ali očito nas je ta želja i sputala u uvodu utakmice, jednostavno nismo uspijevali sastaviti tri pasa. U drugom smo poluvremenu stvarno dobro izgledali, u utakmici u Vinkovcima i danas smo pokazali da vrijedimo, da tu ipak ima kvalitete i ovim smo si bodom kupili malu šansu i malu nadu da se ipak možemo spasiti. Rekao bih da to ne prelazu 5%, ali dok ima šanse borit ćemo se, ako u sljedećem kolu pobijedimo BSK odlučuje zadnje kolo, a onda kako bude” – izjavio je trener Solina, Luka Bonačić.