Prva HRL Žene: Podravkin rekord, pobjede Koke, Dalmatinke i Splita

Od pet susreta 16. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, posebno vrijedi izdvojiti golemu pobjedu Podravka Vegete protiv Trogira 58. Koka i Dalmatinka su dominirale u susretima s Umagom i Sesvetama, a Split je opuštanjem u završnici izborilo manju pobjedu nego što je to sam susret pokazao. Imale su Splićanke naime i 11 razlike u jednom trenutku.

Podravka Vegeta se poigrala s Trogirom 58. U stvari, bio je to samo lakši trening za ekipu iz Koprivnice. Zvučat će čudno, ali je istinito. Domaće rukometašice su u prvih 19 minuta postigle isto toliko pogodaka, a primile samo dva. Do kraja prvoga dijela njihova prednost je narasla na okruglih 20 pogodaka (30:10), čime se ne može pohvaliti nitko ove sezone u nas.

Tek za nijansu pao je ritam Podravkašica u drugom dijelu. Antonio Pranjić je logično rotirao cijeli sastav pa su se na kraju sve igračice, osim vratarki, upisale u strijelce. Briljantna je među njima bila Andrea Šimara koja se zaustavila na broju 18. Imala je samo jedan promašaj, a zanimljivo, realizirala je svih 11 kontri koje je istrčala. Savršen dan. Antonija Tucaković je imala 15, a Lucija Bešen 8 obrana. Kod gošći 5 pogodaka Marijete Piteše.

Koka je očekivano osvojila nove bodove protiv Umaga. Prvo poluvrijeme bilo je jako zanimljivo. Varaždinke su ga otvorile s 4:1. Ali gošće iz Umaga nisu se uplašile. Dapače, vrlo brzo su izjednačile pa su u 14. minuti i povele 6:7. Koka je na to odgovorila nizom od 5:1 i sve opet vratila na svoje mjesto. Do kraja prvog dijela domaće rukometašice su stvorile pet pogodaka viška (17:12).

Izvrstan je bio i početak drugog poluvremena za domaću ekipu. U vrlo kratkom vremenu napravile su seriju od čak 7:2 i tako nakon nepunih osam minuta igre imale plus deset (24:14). Sve ostalo do kraja bilo je samo odrađivanje posla. Završilo je s 14 pogodaka razlike, a moglo je i više da je trebalo. Sara Šopar opet je bila odlična na vratima sa 16 obrana. Sara Rogina imala je pak savršen napadački učinak. Postigla je 7 pogodaka iz 7 udaraca. Kod Umaga odlična, ali dosta usamljena Ana Jajčević s 10 pogodaka.

Dalmatinka i Sesvete odigrali su gotovo potpuno izjednačeno prvo poluvrijeme. Uz dva vodstva gošći u početku susreta od jedan razlike, domaće rukometašice su naime triput imale plus dva. Sve ostalo vrijeme ili je bilo izjednačeno ili je Dalmatinka imala jedan razlike. Upravo takvu prednost odnijela je i u svlačionicu nakon prvog poluvremena (13:12).

U nastavku sasvim druga priča. Nakon što su u 38. bile na samo pogodak zaostatka (16:15), dopustile su domaćim rukometašicama niz od 4 pogotka za redom i čini se definitivno ostale bez prilike za iznenađenjem. U posljednjih sedam minuta, Dalmatinka je maksimalno iskoristila umor gošći i sa sedam pogodaka, uz samo jedan primljeni, ostvarila uvjerljivu pobjedu. Ukupno 17 obrana upisala je domaća vratarka Andreja Vugdelija. Po 7 pogodaka dale su Petra Gustin i Anđela Sušak. U redovima Sesveta prvo ime Lucija Krezo s 9 pogodaka.

Split 2010 je nastavio sjajni niz u 2023. godini. Protiv Zameta su ostvarile petu pobjedu u nizu. Riječanke su dobro počele susret. Čak i povele 1:4. Ali onoga trenutka kada su domaće rukometašice došle na svoju radnu temperaturu sve je sjelo na svoje mjesto. Pogađale su Splićanke u serijama i na predah odnijele 7 pogodaka viška (19:12).

U istom ritmu odigrale su još desetak minuta u nastavku. Prvi put na plus deset otišle su 41. minuti. I tako je bilo sve do 11 minuta prije kraja. A onda su uz brojne izmjene dopustile Riječankama da u posljednjih deset minuta naprave seriju od 1:8 i poraz učine sasvim podnošljivim. S 9 pogodaka prvo ime susreta bila je Lucija Ercegović. Najbolja na drugoj strani Nika Pleše sa 7 pogodaka.

1. HRL ŽENE: 16. KOLO

PODRAVKA VEGETA – TROGIR 58    55:18

KOKA – UMAG 38:24

DALMATINKA -SESVETE 31:21

SPLIT 2010 -ZAMET 30:27