Prva HRL Žene: Dugo Selo ’55 i Zrinski bez većih problema do novih bodova

U prva dva susreta 21. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Dugo Selo ’55 opravdalo je ulogu favorita i uvjerljivo svladalo Rudar, dok je u drugom susretu Zrinski pobijedio Koku.

Dugo Selo ’55 ni u jednom trenutku današnjeg dvoboja nije bilo u zaostatku. U svih 60 minuta samo je jednom bilo izjednačeno i to u sedmoj minuti kada je bilo 4:4. Iako su gošće iz Labina tijekom prvih 20-ak minuta utakmica bile konstantno blizu i prijetile, domaće rukometašice uspješno su održavale svoje vodstvo. A onda su u posljednjih šest minuta prvog dijela napravile nevjerojatan niz od šest pogodaka za redom i tako na odmor otišle s vrlo lijepih plus osam (19:11).

Gošće su bolje ušle u nastavak utakmice koji su otvorile s tri pogotka u nizu i tako smanjile svoj zaostatak. Ali ispostavilo se na kraju, to je bilo sve što su mogle. Domaće rukometašice ponovno su uhvatile svoj ritam i nastavile dizati svoju prednost koja je nekoliko puta iznosila i plus 13. U konačnici, utakmica završava s plus 10 za Dugo Selo ’55, a na semaforu je pisalo 35:25. Anja Vida Lukšić bila je najbolja strijelkinja domaće momčadi sa sedam pogodaka, a na Mara Plašić na golu upisala je 18 obrana. Kod gošći, najbolja Ana Jajčević sa šest pogodaka.

U drugoj utakmici dana pratili smo derbi sa sjevera Hrvatske. Zrinskom iz Čakovca u goste je došla varaždinska Koka. Domaće rukometašice sjajno su ušle u susret. Već u petoj minuti imale su prednost od četiri razlike (6:2). A iako je ta prednost varirala tijekom cijelog prvog dijela, ni u jednom je trenutku nisu ispustile. Nakon 30 minuta rezultat je bio 17:13.

Ništa se bitno nije promijenilo ni u nastavku utakmice. Varaždinke su pokušavale dostići zaostatak, ali najbliže što su došle bilo je minus dva u 44. minuti (19:17). Zrinski nakon toga ponovno polako diže svoju prednost koju bez većih problema održava do samog kraja. Konačni rezultat bio je 30:26 za domaću momčad. Selena Milošević bila ja najpreciznija u pobjedničkim redovima, a zabila je osam pogodaka. Kod Koke najbolja Lucija Jandrašić sa šest.

1. HRL ŽENE: 21. KOLO
DUGO SELO ’55 – RUDAR 35:25
ZRINSKI – KOKA 30:26