Prva HMNL: Vrgorac sve više bježi Hajduku i Universitasu, splitski derbi pripao – Splitu!

Nakon tri tjedna pauze vratila nam se SuperSport HMNL, ali i Prva HMNL – rang niže od prvoligaškog društva. Ovo kolo ‘odmarala’ je momčad Uspinjače Gimke dok je ostatak utakmica ponudio i više nego zanimljive rezultate. Ističu se kiks Hajduka, nova pobjeda Vrgorca koji je sada učvrstio prvu poziciju, ali i prva pobjeda Broda ove sezone.
MNK Jezera – AMNK Universitas Split 3:4
U utakmici sa čak sedam žutih kartona vidjeli smo pregršt akcija i golova, a prvi je pao već u prvoj minuti. Splićanima je prednost donio Ivan Gotovac, a vodstvo je udvostručio Karlo Kovačić u 5. minuti. U posljednjoj minuti prvoga dijela Jezera su uspjela osigurati lakši odlazak na odmor s obzirom je Josip Kardum postigao pogodak. Dakle, na poluvrijeme se išlo s rezultatom 1-2, a već u prvoj minuti drugoga dijela gosti ponovno odlaze na dva gola prednosti. Strijelac je bio iz redova domaćina, Jakov Mudronja zabio je autogol, a samo četiri minute kasnije Kovačić svojim drugim pogotkom Universitasu donosi vodstvo od 4-1. No, domaćini nisu na umu imali predaju, Vedran Klarić u 29. te Roko Burčul u 31. minuti utakmicu su odnijeli u neizvjesnije vode, no rezultat se do kraja ipak nije mijenjao.
MNK Brod 035 – MNK Novi Marof 3:2
Brođani su nakon 10 uzastopnih poraza stigli do prve pobjede i time pokazali kakve takve znakove života. Gosti iz Novog Marofa također se nalaze u ne tako bajnoj situaciji, no još uvijek imaju šest bodova prednosti nad Brodom. U prednost su stigli gosti, i to pogotkom Antonia Merkaša u 3. minuti. Vodstvo je potrajalo osam minuta, a onda se ukazao Luka Đerek iz redova domaćina te je poravnao rezultat. Đerek je bio vrlo raspoložen, a pokazao je to i u posljednje četiri minute prvoga dijela. Prvo je u 16. minuti donio vodstvo svojoj momčadi, a dvije minute kasnije s 10 metara postigao je i svoj treći pogodak. Gosti iz Novog Marofa su do kraja utakmice, točnije u 28. minuti uspjeli smanjiti zaostatak golom Mateja Kreze, no krajnji rezultat išao je u korist domaćina.
MNK Split – MNK Hajduk 5:3
Prva ovosezonska utakmica ovih protivnika pripala je Hajduku koji je tada slavio rezultatom 6:2, a sada se ekipa Splita revanširala. U prvom poluvremenu palo je ukupno pet pogodaka, a prvi već u 2. minuti. Tada je Antonio Kulić Hajduku donio prednost, no već minutu kasnije Robert-Vinko Pavičić poništava tu prednost i utakmicu vraća na početak. Tri minute kasnije njegov suigrač Bartul Ora Splitu donosi prvo vodstvo na utakmici, a ono se održalo do 11. minute. Tada Hajduku poravnanje donosi Antonio Blažević, no Pavičić u 15. minuti Splitu donosi novu prednost s kojom se išlo i na odmor.
U drugom poluvremenu mreže su mirovale prvih 10 minuta, a onda je Luka Pavković domaćinima osigurao dva gola prednosti. Utakmicu je zapečatio Mario Taći u 35. minuti, a gosti su do kraja utakmice preko Vinka Vardića uspjeli tek ublažiti poraz. Hajduk je ovim porazom izgubio korak za vodećim Vrgorcem koji je iskoristio kiks svojeg prvog pratitelja i koji sada Hajduku bježi šest bodova, uz utakmicu manje.
MNK Bjelovar – HMNK Vrgorac 1:3
Vrgorac je ozbiljan u namjeri povratka u prvoligaško društvo, pokazuje to i njihov dosadašnji učinak. Devet pobjeda i jedan remi u 10 kola te šest bodova prednosti nad prvim pratiteljima sugerira da je Vrgorac i jako blizu ostvarenja toga cilja. Vrgorcu su pobjedu protiv Bjelovara donijeli Mateo Kozarić u 14., Josip Bošković u 19. te Ivan Grbavac u 35. minuti utakmice. Za domaćina je pogodak postigao Tin Gršić u 15. minuti.