Preokret i pobjeda moćnog stroja Nenada Bjelice

Odigrao je Osijek odgođeni susret devetog kola na uvijek neugodnom gostovanju u Puli s kojega se konačno vratio uzdignutih ruku. Osijek je u Puli svladao domaćina Istru 1961 4:1 sustigavši s nova tri boda vodeći Dinamo na vrhu ljestvice. Pula je bila crna točka na na karti gostovanja našeg prvoligaša pa je ovo bila prva pobjeda na stadionu Aldo Drosina nakon pune četiri godine, a posljednja pobjeda Osijeka u Puli datira još iz prosinca 2016. godine.

U zadnjoj minuti prvog dijela kazneni udarac za Osijek, a ovoga puta jedanaesterac nije izveo Mierez nego Bohar koji je pritom bio vrlo siguran. Poslao je Jurića u desnu, a loptu u njegovu lijevu stranu za rezultatski preokret Osječana.

U nastavku susreta Osijek je zabio još dva gola, a strijelci su bili Žaper (69) i Erceg (75). Pilj je iz središnjice proigrao Ndockyta na desnom krilu, Kongoanac se “spustio” prema poprečnoj liniji i onda majstorski centrirao u sredinu gdje je Žaper s desetak metara bez problema realizirao ovaj “zicer” za 1:3.

U 73.minuti  Osijek diže na već uvjerljivih tri pogotka razlike! Ubacio je Silva, Lisica se na snalazi baš najbolje u nastojanju da loptu izbaci što dalje od Jurića, a to koristi Erceg i glavom trese mrežu! Na ljestvici vode Dinamo i Osijeka sa po 26 bodova, Gorica ima 22, a Hajduk je četvrti sa 17 bodova, dva više od Rijeke na petom mjestu.