PREMIJER ŽNL VPŽ: Suhopolje i Lukač na domaćim terenima sigurni, Antonio Babec postigao hat-trick

Završene su 2 utakmice 22. kola. Domaće ekipe su uspjele doći do zaluženih pobjeda.

LUKAČ – REZOVAC 4:2

Lukač je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. U samo 13 minuta postigli su čak 4 gola, što im je osiguralo udobnu prednost do kraja utakmice. Ivan Egri je u 20. minuti doveo Lukač do prvog pogotka, dok je Antonio Babec postigao tri gola u 25., 27. i 33. minuti. U drugom poluvremenu, od 50. minute, Lukač igra bez Antonija Babeca, koji je izišao zbog ozljede. Tako je Lukač završio utakmicu sa 10 igrača. Za Rezovac su pogotke postigli Marin Đurđević u 66. minuti i Dario Kovačević u 79. minuti.

Do izjava trenera nismo uspjeli doći.

SUHOPOLJE – ZRINSKI(NB) 5:2

Suhopolje je bez većih problema osvojilo 3 boda na svom terenu. Već u 3. minuti Mario Komaromi postiže autogol, što dovodi Suhopolje u vodstvo od 1:0 i tako se odlazi na odmor. Drugo poluvrijeme je bilo puno uzbudljivije. Deni Kucljak povećava vodstvo na 2:0. Robert Šomođi, koji je postigao gol već treću utakmicu zaredom, smanjuje rezultat na 2:1, ali to vodstvo je trajalo samo minutu kada je Ivan Ibriks postigao gol za 3:1. Silvio Matota postiže drugi pogodak za Novu Bukovicu, smanjujući rezultat na 3:2, ali Kucljak opet, samo dvije minute kasnije, povećava vodstvo na 4:2. Dario Podnar je zaključio rezultat u 83. minuti, postavivši konačnih 5:2.

Trenutno sam u Beču u svatovima, dok je moj kolega odradio posao i ekipa postigla rezultat kakav smo priželjkivali! Čestitam ekipi od srca i mom kolegi Zvonku na osvajanju 3 boda. – izjavio je trener Suhopolja, Mario Tolo.

U današnjom utakmici naletili smo na kvalitetnijeg protivnika. Iskoristili su svaku našu grešku što govori o njihovoj kvaliteti. Mi smo imali svoje prilike koje nismo iskoristili i moramo dalje raditi kako bi minimalizirali greške. Čestitam igračima Suhopolja na zasluženoj pobjedi te njihovoj Upravi na gostoprimstvu. Našim dečkima pohvale za trud i zalaganje koji danas nisu bili dovoljni za pozitivan rezultat. Sudačka trojka korektna i utakmica čvrsta, ali u duhu fair playa. Sretno svim akterima današnje utakmice dalje u prvenstvu. – istaknuo je trener Zrinskog, Josip Lovrić.