PREMIJER ŽNL VPŽ: Šomođi u brilijantnoj formi s golovima, Rezovac preokrenuo, Čačinci sigurni

U nedjelju odigrnano je 6 utakmica i završeno je 21. kolo Premijer ŽNL VPŽ. Šomođi nastavlja sa hat-trickovima, kao i Florijan Rupčić. Čačinci spremni za derbi sezone. Rezovac uzeo bitne bodove u utrci za opstanak u ligi.

DINAMO(Č) – LUKAČ 3:2

Zanimljiva utakmica se igrala u Četekovcu, gdje je Dinamo uzeo 3 boda. Na poluvrijeme se išlo rezultatom 0:1, a pogodak je postigao Krešimir Pipić. U drugom poluvremenu Matej Dorinka s 2 pogotka donosi prednost Dinamu, a za 3:1 u 90. minuti zabija Marinko Jaklić. Vodstvo je na samom kraju utakmice smanjio Antonio Babec.

Do izjava trenera nismo uspjeli doći.

VOĆIN – SOKOL(M) 1:1

U Voćinu podijela bodova. Milanovac je otišao sa prednošću na odmor, a pogodak je postigao Antonio Prpić. Voćin je izjednačio u 53. minuti preko Matea Gusića, i do kraja utakmice nije bilo bitnih događanja.

Danas smo odigrali odličnu utakmicu na teškom gostovanju u Voćinu. Imali smo velik broj izostanaka, a na kraju možemo žaliti za 3 boda, još jedna utakmica gdje nismo iskoristili mnoštvo prilika. Veliko hvala domaćinu na gostoprimstvu nakon utakmice. – izjavio je Antonio Ilijašević, trener Sokola.

ZRINSKI(NB) – BOROVA 3:0

Nova Bukovica sada s 20 bodova na tablici i dalje nije sigurna, ali s odličnom igrom u posljednja 2 kola imaju jedno, a to je samopouzdanje. Na domaćem terenu su dočekali ekipu Borove i svojom odličnom igrom zasluženo uzeli bodove. Robert Šomođi briljira, a ovo mu je drugi hat-trick zaredom. Pogodke je postigao u 28., 34. i 68. minuti.

U današnjoj utakmici ugostili smo sportske prijatelje i rivale iz Borove. U utakmici koja je zbog bodovnog konta važna za obje ekipe, bili smo kvalitetniji u svim točkama nogometne igre. Robert Šomođi s 3 pogotka okrunio je vrlo dobru napadačku predstavu naše ekipe. Čestitam cijeloj ekipi, a fair play protivniku želim svu sreću u nastavku prvenstva. – istaknuo je trener Zrinskog, Josip Lovrić.

SLADOJEVCI – SUHOPOLJE 1:1

Remi u Sladojevcima, možemo slobodno reći, važan bod Sladojevčanima, pogotovo protiv kvalitetne ekipe Suhopolja. Suhopolje je došlo s nekoliko izostanaka važnih igrača, što im je očito i pomrsilo planove. Golove su postigli Deni Kucljak za Suhopolje i Kristian Ferenčak za Slavoniju.

Dosta smo desetkovani s ozljedama i kartonima došli u Sladojevce i remizirali s ekipom Slavonije! Prvo poluvrijeme dominirali smo, ali u drugom poluvremenu to je bila sasvim druga ekipa! Neprepoznatljivo loše… Čestitam ekipi Sladojevaca na zasluženom bodu i velikom gostoprimstvu poslije tekme! – izjavio je trener Suhopolja, Mario Tolo.

DINAMO(KD) – MLADOST(Č) 1:6

U Kapeli Dvoru smo mogli vidjeti 7 golova. Favorizirani Čačinci su vrlo lako utakmicu rješili već u prvom poluvremenu sa 5 golova koje su postigli Marin Čavić, Marin Zuanović, Tomislav Bušljeta, i 2 puta je poentirao Florijan Rupčić. U drugom poluvremenu Rupčić je kompletirao svoj hat-trick, a počasni pogodak za Dinamo postigao je Stjepan Rajnović.

Nažalost, utakmica počinje upravo onako na što smo se pokušali orijentirati, ali gosti nažalost postižu brzo četiri pogotka. U drugom dijelu smo pojačali agresivnost, što je rezultiralo pogotkom. S puno ozljeda i nekoliko igrača s tri kartona, iduće nedjelje se idemo boriti za nove bodove na dalekom gostovanju. Hvala svim navijačima na opet ispunjenoj Kuriji! – rekao je za Sportalo predsjednik Dinama, Mato Iličić.

Ulazimo u utakmicu fokusirano i puni motiva. Ranim pogotkom raspoloženog M. Čavića dolazimo u vodstvo. Nakon toga uspostavljamo kontrolu nad utakmicom i istu privodimo kraju. Pohvale igračima za kvalitetnu prezentaciju, zahvala našim navijačima na podršci, te domaćinu na gostoprimstvu. – istaknuo je trener Mladosti, Ivan Mužar.

REZOVAC – CRNAC 4:2

Rezovac je na domaćem terenu uspio uzeti vrlo važna 3 boda u utrci za opstanak, i samim tim je preskočio Crnac koji je također na 19 bodova. Utakmicu je odlično otvorio Crnac s 2 pogotka u prvih 20 minuta utakmice, a strijelci su bili Dominik Kapetanović i Luka Mataija. Odgovor Rezovca nismo morali dugo čekati jer je u 27. minuti Mario Nreca smanjio vodstvo, a u 42. minuti Dario Kovačević izjednačio rezultat, pa se s rezultatom 2:2 otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Mateo Tomić preuzeo je sve u svoje noge i u 7 minuta zabio 2 gola, donoseći veliko slavlje Rezovcu.

Još jedna utakmica u kojoj loše otvaramo i brzo zaostajemo za dva gola, ali se vraćamo i na kraju zasluženo uzimamo važne bodove. Gostima čestitamo na fer i korektnoj borbi, te im želimo sreću u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo vrlo teškom gostovanju u Lukaču i nadamo se dobroj utakmici i osvajanju bodova. – prokomentirao je Mihael Timer, trener Rezovca.

Ulazimo odlično u utakmicu i ubrzo vodimo 2:0, nakon čega nam nedostaje nekoliko zadnjih pasova da bismo odmah zaključili utakmicu. No, iz otvaranja igre u obrani pravimo kardinalne greške i do poluvremena vraćamo domaćina u utakmicu. U drugom poluvremenu nešto bolji domaćin zasluženo pobjeđuje. Okrećemo se sljedećem kolu, gdje smo domaćini Dinamu iz Kapele dvora. – nadodao je Nikica Hat, trener Crnca.