PREMIJER ŽNL VPŽ: Golijada u Crncu, Mikleuš nadoknadio zaostatak od 3 gola, Denis Kovač postigao 4 pogotka

Završeno je 24. kolo, u kojem smo vidjeli četiri ekipe s pet postignutih golova, dok je jedino Bratstvo ostvarilo minimalnu pobjedu.

REZOVAC – BRATSTVO(GB) 0:1

Prije početka utakmice svečano je upriličena dodjela priznanja kapetanu domaće momčadi, Dariju Kovačeviću, za njegov tristoti nastup u dresu NK Rezovac. Odigrala se čvrsta i kvalitetna utakmica u Rezovcu. Bratstvo je bilo s(p)retnije za jedan pogodak, postignut od strane Antonija Paulovića u 38. minuti.

Danas smo opet odigrali hrabru i čvrstu utakmicu protiv najkvalitetnije ekipe u našoj ligi. U prvom poluvremenu dobro smo se držali i stvorili 3-4 izgledne šanse, no manjak koncentracije u završnici spriječio nas je da ostvarimo veću prednost. Iskusna ekipa Bazija nakon našeg prekida izišla je u kontru i postigla gol za vodstvo. U drugom poluvremenu nastavili smo hrabro i borbeno, ali nedovoljno da se vratimo u utakmicu. Gosti su na kraju mogli povećati prednost, ali uspješno smo se obranili. Skidam kapu do poda svojoj ekipi na današnjoj borbi i zalaganju, a Baziju želim da na kraju ostvare svoj željeni cilj. Ovim putem im čestitam na prolazu u finale kupa VPŽ. – prokomentirao je Mihael Timer, trener Rezovca.

Prije svega, čestitam domaćinima na fer i korektnoj igri te na gostoprimstvu nakon utakmice. Također, čestitam mojim nogometašima na novoj pobjedi. Što se tiče same utakmice, vidio se umor od kupa te osobno nisam zadovoljan pristupom nekih igrača u prvom poluvremenu kada nismo bili na razini. Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje, no nedostajala je mirnoća u realizaciji. Sve u svemu, osvojili smo 3 boda i držimo priključak. Igrač utakmice: Filip Rebić – riječi su Elvisa Vinaka, trenera Bratstva.

CRNAC – SLAVONIJA(S) 4:5

Crnac i Slavonija odigrali su vrhunsku utakmicu. Slavonija je na poluvremenu vodila 0:2 pogocima Mihaela Matovine i Mihaela Novakovića. U drugom poluvremenu Crnac ubacuje u višu brzinu i izjednačava rezultat s dva pogotka Dominika Kapetanovića. Slavonija ponovno dolazi u prednost s tri uzastopna gola, koje su postigli Kristian Ferenčak (dva puta) i Manuel Pelikan. Crnac je smanjio rezultat golovima Ante Rosana i Marija Jozića.

Gubitak jako važnih bodova u borbi za opstanak bio je težak udarac. U jalovom prvom poluvremenu, pod sporim ritmom, pokušavali smo kontrolirati utakmicu posjedom lopte, dok su gosti čekali svoju prigodu iz kontre i polukontre. Nažalost, primili smo pogodak iz prvog udarca u okvir gola, što je bio nespretan trenutak. Nastavili smo dalje s previše dodira i sporom igrom, uz previše dubinskih ubačaja u prazno, iščekujući poluvrijeme kako bismo se oporavili. Nažalost, u zadnjem napadu primili smo još jedan pogodak, te smo na poluvremenu morali mijenjati sustav igre i raditi rotacije igrača po pozicijama. Na početku drugog poluvremena to se pokazalo jako dobro, brzo smo izjednačili. Međutim, naš protivnik je danas bio izuzetno precizan i nakon što smo stigli do 2:2, iz brze tranzicije uspjeli su postići tri pogotka, činilo se da je utakmica riješena. Ipak, moji igrači se nisu predali, brzim golovima vratili su nas u igru, ali za više odjednom nismo imali ni snage ni preciznosti. Čestitam Slavoniji na pobjedi, suđenje je bilo odlično bez repova. Slijedi nam utakmica u gostima protiv Zrinskog, još jednog izravnog konkurenta za opstanak. – nadodao je Nikica Hat, trener Crnca.

U prvom poluvremenu imali smo prednost od 0:2 i pokazali smo dobru igru. Međutim, u drugom poluvremenu domaćin je ubacio u višu brzinu i brzo stigao do rezultata 2:2. Prije bismo padali i gubili takve utakmice, ali danas su dečki pokazali karakter i okrenuli utakmicu na 2:5. Domaćin je do kraja uspio postići još dva gola, što je rezultiralo konačnih 4:5 za nas. – za Sportalo rekao je trener Sladojevaca, Mile Pokopčić.

MLADOST(Č) – ZRINSKI(NB) 5:2

Mladost je već u prvom poluvremenu riješila utakmicu pogocima Marina Čavića (dva puta), Florijana Rupčića i Stipe Čavića, te se na odmor otišlo s rezultatom 4:0. Robert Šomođi smanjio je rezultat na 4:1. Marin Čavić kompletirao je svoj hat-trick u 69. minuti, dok je drugi pogodak za Zrinski postigao Antun Sarađen.

Golovima danas raspoloženog Marina Čavića uspijevamo rano doći do vodstva i na kraju upisati pobjedu protiv gostiju iz N. Bukovice. Pohvale ekipi na nova tri boda kao i gostima na dobro odigranoj utakmici. Ulazimo u samu završnicu sezone i ovim putem pozivam na maksimalnu galvanizaciju. Fokus prebacujemo na trening i pripremu za gostovanje Voćinu. – istaknuo je trener Mladosti, Ivan Mužar.

Na današnjoj utakmici naletili smo na bolju ekipu, zapravo najbolju ekipu lige. To su pokazali u prvom poluvremenu, ali veseli me što smo u drugom poluvremenu pokazali da i mi igramo nogomet. Čestitam protivniku na zasluženoj pobjedi i zahvaljujem na gostoprimstvu. Također za napomenuti je i pohvaliti sudačku trojku. Idemo dalje raditi da budemo bolji. – istaknuo je trener Zrinskog, Josip Lovrić.

MIKLEUŠ – VOĆIN 3:5

Uzbudljiva utakmica igrana je u Mikleušu. Prvo poluvrijeme završilo je 0:1 pogotkom Ante Đorđevića. Voćin je nastavio zabijati i povećao vodstvo na 0:3 pogocima Gorana Vicića i Ivana Čovića. Mikleuš je zatim s tri brza pogotka izjednačio rezultat; strijelci su bili Josip Jančić, Ivan Tomić i Ivan Ugarković. Nedugo nakon izjednačenja, Franjo Tunić vraća Voćin u vodstvo, a konačan rezultat postavio je Antonio Perić

Poraz na domaćem terenu od ekipe Voćina. Vratili smo se na 3-3, ali odmah primili gol za 3-4. Čestitamo Voćinu na pobjedi; bili su bolja ekipa. Sretno im dalje! – prokomentirao je predsjednik Mikleuša, Tomislav Giber.

Nakon pet sušnih kola, odigrali smo otvorenu utakmicu u kojoj smo bili bolji i na kraju zasluženo pobijedili. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj utakmici. Suđenje je bilo odlično. – prokomentirao je trener Voćina, Emanuel Jaković.

BOROVA – SOKOL(M) 2:5

Sokol je bio siguran u Borovi. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:3. Za Borovu je pogodak postigao Mateo Grobotek, dok su za Milanovac golove postigli Denis Kovač (dva puta) i Dorian Uzelac. U drugom poluvremenu, Kovač postiže još dva pogotka, dok je za Borovu gol postigao Darko Obžetić.

Danas smo konačno odigrali kvalitetnu utakmicu i zasluženo osvojili bodove! U posljednja dva kola ovisimo sami o sebi. Želim ekipi Borova sreću u nastavku sezone i zahvaljujem im na gostoprimstvu! – izjavio je Antonio Ilijašević, trener Sokola.