PREMIJER ŽNL VPŽ: Dugoočekivani derbi bio je pravi spektakl, Crnac stigao do lakih bodova, Mikleušu jedan pogodak dovoljan

Kompletirano je 22. kolo Premijer ŽNL VPŽ. U nedjelju odigrano je preostalih 5 utakmica. Derbi sezone pun događanja, Borova u zadnjoj sekundi utkamice izjednačila, Četekovac siguran.

CRNAC – DINAMO(KD) 2:0

U Crnac Dinamo je došao sa samo 7 igrača. Igra je započela, ali već do 25. minute Dinamo je gubio 2:0, oba pogotka postigao je Mario Jozić. U 27. minuti, Kapela Dvor je izgubila još jednog igrača, što je dovelo do prekida utakmice. Sudac je bio prisiljen prekinuti susret jer se nije mogao nastaviti. Ovo je situacija koju ne volimo vidjeti na nogometnim terenima, i nadamo se da se neće ponoviti.

Danas se dogodilo ono čega smo se pribojavali – jednostavno su nas ozljede i kartoni doveli do ovoga. Zahvaljujem se navijačima što nas trpe i igračima koji su danas pokušali odigrati utakmicu na ovom dalekom putovanju. – rekao je za Sportalo predsjednik Dinama, Mato Iličić.

Utakmica je prekinuta u 28. minuti jer gostujuća momčad nije imala dovoljan broj igrača za nastavak igre. Nažalost, gosti su doputovali sa samo 7 igrača, što je rezultiralo prekidom utakmice nakon što se jedan od njih ozlijedio. Slijedi nam teško gostovanje u Gornjem Bazju. – nadodao je Nikica Hat, trener Crnca.

SLAVONIJA(S) – MIKLEUŠ 0:1

U Sladojevcima odigrana je čvrsta i teška utakmica za obje ekipe. Mikleuš je uspio doći do vrlo važna 3 boda. Strijelac je bio Ivan Ugraković u 62. minuti. Domaćin je imao penal u 83. minuti ali ga Jurica Kraljik brani.

Teška, ali zaslužena pobjeda. Borimo se i dalje da ostanemo gdje nam je i mjesto. Ivan Ugarković zabio gol za tri boda. Od pojedinaca pohvalio bih golmana Juricu Kraljika koji brani penal kod 0 – 1. Ivan Tomić odigrao odličnu partiju na boku. – prokomentirao je predsjednik Mikleuša, Tomislav Giber.

BOROVA – VOĆIN 3:3

Odlična utakmica u Borovi puna preokreta i golova. Već u 17. minuti Dominik Hodak dovodi Borovu u vodstvo. U 33. minuti Hrvoje Čović vraća Voćin u igru i sa 1:1 se odlazi na odmor. Franjo Tunić dovodi Voćin u 51. minuti u njihovo prvo vodstvo, ali to nije dugo trajalo jer 3 minute kasnije Nikola Novosel izjednačava. U 78. minuti Ante Đorđević dovodi Voćin u novo vodstvo i kada je Voćin imao 3 boda u svojim rukama, u posljednjim sekundama utakmice Novosel postiže pogodak za vrijedan bod Borovi.

Nažalost i dalje smo u krizi, izgubili smo dobivenu utakmicu. Dobili gol u zadnjoj sekundi za izjednačenje. Čestititke domaćinu na fer i korektnoj igri. – prokomentirao je trener Voćina, Emanuel Jaković.

MLADOST(Č) – BRATSTVO(GB) 1:0

Nogometni spektakl u Čačincima ispunio je sva očekivanja ljubitelja nogometa. Na samoj utakmici prisustvovalo je oko 1200 gledatelja, što je zasigurno uveličalo ovaj događaj. Utakmica je očekivano bila čvrsta i teška za obje ekipe. Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno s nekoliko šansi s obje strane. Prva zanimljiva situacija dogodila se u 20. minuti kada je Dario Godeč dobio udarac loptom u glavu i morao napustiti teren zbog zdravstvenih tegoba. U 23. minuti Antonijo Ognjenović zadobio je ozbiljan prijelom noge na dva mjesta nakon duela s gostujućim golmanom Leom Kirinom. U 36. minuti Leo Jelovečki napravio je faul i dobio drugi žuti karton odnosno crveni, pa je Bratstvo ostalo s igračem manje do kraja utakmice. Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu desetkovano Bratstvo nije uspjelo sačuvati svoju mrežu netaknutom te je u 59. minuti Marin Zuanović postigao jedini pogodak na utakmici koji je zlata vrijedan Mladosti. Na samom kraju utakmice crvene kartone su još dobili Boris Binodić i trener Ivan Mužar kod Čačinaca, dok je Leo Horvatinović dobio crveni karton kod Bratstva.

Teško je riječima opisati atmosferu i dekor koji je krasio ovu utakmicu. Derbi je na kraju zaista opravdao sve ono što se i očekivalo od jedne ovakve utakmice. Da nije bilo grozne ozljede našeg fantaziste Antonija Ognjenovića sve bi bilo za desetku. Čestitke gostima na korektnoj i dobro odigranoj utakmici. Također, hvala navijačima na nestvarnoj podršci, a našem Ogiju želim što brži oporavak. Antonijo, čekamo te! – istaknuo je trener Mladosti, Ivan Mužar.

Prije svega čestitam Mladosti na pobjedi, te želim brz oporavak Antoniju Ognjenoviću i Dariu Godeču. Što se tiče utakmice, ušli smo malo nesigurno i vrlo rano ostali bez našeg napadača Godeča, a nakon pola sata igre i sa igračem manje (Jelovečki). Ipak smo se uspjeli obraniti do kraja prvog poluvremena te smo se taktički malo drugačije posložili i pružili dobar otpor. Nažalost, u jednom napadu domaćina napravili smo taktičku grešku i primili gol koji je odlučio ovu utakmicu. U zadnjih dvadesetak minuta smo pokušali sve da dođemo do izjednačenja, no iz nekoliko situacija koje smo stvorili nismo zabili. Za kraj, skidam kapu i čestitam mojim nogometašima jer su većina dali i zadnji atom snage. O ostalim događajima ne bih ništa pričao. Sportski pozdrav! – riječi su Elvisa Vinaka, trenera Bratstva.

SOKOL(M) – DINAMO(Č) 0:2

U Milanovcu je Četekovac u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. U 31. minuti Milorad Šipka postiže autogol, a u 38. minuti Leon Kokoška stavlja rezultat na 2:0.

Prije svega, čestitam ekipi Dinama na zasluženoj pobjedi! Što se tiče moje momčadi, reći ću samo da moramo postizati pogotke ako želimo doći do bodova. Nadam se da ćemo biti kompletni za iduće utakmice. U suprotnom, jako teško ćemo izboriti ostanak u ligi. – izjavio je Antonio Ilijašević, trener Sokola.