/Požežanke nazaustavljive u B-1 košarkaškoj ligi
sedam

Požežanke nazaustavljive u B-1 košarkaškoj ligi

Košarkašice ŽKK Plamen Požega II upisale su i 3. pobjedu u isto toliko nastupa u B-1 ligi istok.

Požežanke su u 3. kolu gostovale u Đakovu kod KK Sedam i slavile do sada najmanju pobjedu. U prva dva susreta su bile pomalo nestvarno dobre, odnosno protivnice su bile potpuno nedorasle, dok su djevojke iz Đakova ipak pružile dobar otpor. U 1. kolu  Plamene su u gostima svladale Vinkovce sa 42:110 dok su u 2. kolu deklasirale ŽKK Mursa II (Osijek) rezultatom 104:8.

Prva četvrtina završila je bez pobjednika, rezultatom 16:16. Na poluvremenu su domaće igračice imale vodstvo od 4 poena prednosti da bi nakon izjednačene treće dionice utakmice u kojoj su Plamene bile bolje za pola koša, u posljednjoj četvrtini odigrale najbolje i dopustile Đakovčankama da postignu samo 6 koševa dok su one postigle 16 i tako osigurale pobjedu s kojom su se odvojile na vrhu ljestvice.

Sedam: Klobučar 6, Maričić, Barna, Horjan 15, Gal, Bešlić, Krajinović, Gusić, Grbeša 15, Rajić 2, Matić 10, Jakobović. Trener: Josip Radoš
Požega: Trnokop 13, Hrmić, Bašić 9, Soldo 15, Sakoman, Devčić, Pandža-Brnić 9, Berger 2. Trener: Vladimir Englman

Utakmica u Vinkovcima bila je jednosmjerna cesta od samoga početka. Gošće iz Slavonskog Broda su jednostavno kvalitetnije, i to su pokazivale tokom gotovo čitave utakmice, samo su u posljednjoj četvrtini lagano spustile gas i dozvolile domaćim djevojkama da ublaže poraz. Uvodnu četvrtinu brođanke su dobile sa 10 poena prednosti, i ostatak je bio samo pitanje tehnike. Druga četvrtina je bila malo izjednačenija, +3 za gošće, na što su dodale još +7 u trećoj. Vinkovčanke su posljednju četvrtinu dobile sa 4 poena prednosti, 15-11 za konačnih 49-65.