/Požeški stolnotenisači preuzeli vrh Prve lige SJAJNA UTAKMICA PROTIV VODOVODA 2
stolni tenis požega00032

Požeški stolnotenisači preuzeli vrh Prve lige SJAJNA UTAKMICA PROTIV VODOVODA 2

Stolnotenisači Požege u subotu su odradili dvije utakmice, osvojili maksimalni broj bodova i preskočio do sada vodeći Mihovljan koji je upisao dva gostujuća poraza ovog vikenda.

U dopodnevnom terminu Požega se lakoćom obračunala s Olimpijom s glatkih 4:0 u kojima su gostima iz Osijeka dozvolili samo tri ukupno osvojena seta u čitavoj utakmici. Bilo je to dobro zagrijavanje za ono što ih je čekalo u 17 sati kada im je protivnik bila osjetno kvalitetnija momčad Vodovoda dva. Nakon malo kalkuliranja, biranja protivnika krenulo je rutinskom pobjedom prvog požeškog reketa Frana Mihaljevića protiv Ivana Babića, a onda je krenula prava drama. U drugom meču sastali su se Tomislav Biber i prvi reket gostiju Dominik Dražić. Biber je u samom otvaranju meča ozljedio što je sigurno pomoglo Dražiću koji je nakon 0:1 odjurio do 3:1. U trećem meču drama odlazi na višu razinu, mladi Luka Kovačević sjajno se nosio s iskusnim Tomislavom Markotićem, dva puta se vraćao iz zaostatka, doveo peti set do dramatične završnice u kojoj je ipak iskustvo presudilo pa su Osječani poveli 2:1.

stolni tenis požega00016

Igra parova bila je u skladu s čitavom utakmicom, borba za svaki poen, mini serije jednih pa drugih i konstantno vraćanje Požege iz minusa. Vrhunac drame donio je peti set u kojem se probudio Tomislav Biber. Do tada je u igri parova Požegu vukao Mihaljević, a u odlučujućim trenucima Biber je povukao nekoliko krasnih poteza, malo je imao i sreće u tim trenucima i domaćin je izjednačio na 2:2. Slijedio je najbolji meč dana, dvoboj prvih reketa i s obje strane, Mihaljević i Dražić priredili su puno uzbuđenja, puno dobrih izmjena i ponešto neočekivanih promašaja. Treba li napominjati da je bilo drame? Dražić je 0:1 pretvorio u vodstvo 2:1, a onda u četvrtom setu Mihaljević ne koristi 3 set lopte, ali ga Dražić časti i četvrtom prilikom koju Fran koristi pa se ponovno odlazi u peti set. U njemu je Mihaljević zaigrao dosta kvalitetnije, odigrao najbolji set utakmice i donio Požegi 3:2 vodstvo.

stolni tenis požega00028

Posljednji meč igrali su Kovačević i Babić, a ponajbolji mladi sportaš Požege odlično se nosio s pritiskom koji je bio na njegovim leđima, a i Babić je s nekoliko grešaka pripomogao, posebice u drugom setu kada se njegova igra prilično raspala. U trećem je smogao snage ponovno zaigrati dobro, ali je Kovačević u ključnim trenucima imao prava rješenja i s 3:0 donio Požegi odlučujuću pobjedu koja je značila i skok na vrh prvenstvene ljestvice.