Požegi slavonski derbi, Slatina do druge pobjede sezone, Čakovec bolji od Nexea 2

Ni drugo kolo 1. HRL Sjever nije razočaralo. I u ovom kolu se igrao slavonski derbi koji je otišao na požešku stranu, Slatina nastavlja s odličnim igrama u prvoligaškom društvu, dok je Nexe 2 ipak ostao bez bodova.

Požega i Đakovo su igrali slavonski derbi, a Požežani su nakon poraza u prvom kolu htjeli na domaćem terenu ostvariti i prvu pobjedu ove sezone. To su i uspjeli rezultatom 31:27 protiv odličnih Đakovčana. U prvom poluvremenu se igralo gol za gol, a tek pred kraj tog dijela igre domaći rukometaši su uspjeli napraviti značajniju razliku. U drugom dijelu je susret ipak bio jednosmjeran te je Požega konstantno održavala i povećavala razliku, do konačnih +4. Najbolji kod Požege bili su Vilim Gotal i Marko Antunović sa 9 pogodaka, a Đakovo su predvodili Filip Vuković i Ivan Vulić sa 7.

Slatina je nakon prve pobjede u prvoligaškom društvu igrala i prvu domaću utakmicu. Dočekan je Vidovec, a odličnim rukometom domaćini su slavili 33:24. Vidovec se pokazao kao odličan protivnik u prvih 20-ak minuta susreta. Nakon toga slatinski stroj dostiže radnu temperaturu te odličnom obranom i savršeno realiziranim napadima stvara veliku razliku. Do kraja susreta ona je konstantno rasla te je dostigla konačan rezultat. Odličan je u redovima Slatine bio Filip Mataija, koji je zabio 10 pogodaka, a Vidovec je predvodio Domagoj Hajsok sa 9.

Odlično je druga ekipa Nexea odigrala prvo kolo, no u drugom su upisali prvi poraz ove sezone. Na gostovanju u Čakovcu istoimeni domaćin ih je svladao s tijesnih 30:29. Gotovo pa savršeno su Našičani krenuli u susret te su u prvom dijelu vrlo dominantno stvorili višak golova u odnosu na domaćine. Drugo poluvrijeme je donijelo pravu dramu. Vratio se Čakovec u susret te se igralo gol za gol u posljednjih 10-ak minuta susreta. 3 sekunde prije kraja za domaćine se ukazao odlični Hozjan te je pogotkom uništio sve našičke nade za bodovima. Upravo navedeni Hozjan je bio najbolji kod domaćina sa 8 pogodaka, dok je Dominik Liščić bio odličan s 9 pogodaka u redovima Nexea.

Nakon dominantnog prvog kola, i u drugom se Spačva pokazala kao možda i najjača momčad prvenstva. Na gostovanju u Dugom Selu Vinkovčani su slavili s ogromnih 28:44. Izrazito jednosmjeran susret je od početka bio na vinkovačkoj strani te domaćini jednostavno nisu mogli parirati raspoloženim gostima. Uz konstantan rast broja pogodaka na semaforu, veseli u redovima Vinkovčana to da su strijelci bili izrazito raznovrsni. Najbolji je ipak bio Filip Mažurana s odličnih 11 pogodaka, dok je domaćine predvodio Zvonimir Deronja s 8.